Savireklama

Susitikti su Popiežiumi padėjo jo misionierės Pirmo puslapio

  • %AM, %28 %437 %2018 %09:%Rugs

Lietuva dar tebegyvena istorinio įvykio įspūdžiais, nors nuo Popiežiaus Pranciškaus vizito jau praėjo savaitė. Vizitas, kaip konstatuoja LVK Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komitetas, praėjo labai sklandžiai, jame be priekaištų savo pareigą atliko beveik 2 tūkst. policijos pareigūnų bei 1000 savanorių. Kad kretingiškiai susitiktų su Popiežiumi, rūpinosi šešios Popiežiaus vizito misionierės: koordinatorė Vita Saudargienė, Loreta Bručkienė, Rita Kupienė, Dalia Vaitkuvienė, Janina Kiškienė ir Aušra Mizgirienė.

Skleidė žinią apie vizitą

„Būti Popiežiaus Pranciškaus vizito misionierėmis paprašė parapijos klebonas Antanas Blužas. Sutikome ir darbą pradėjome jau birželį, – pasakojo V. Saudargienė ir L. Bručkienė. – Liepą važiavome į misionierių mokymus Vilniuje, kur akcentuota, kad pats svarbiausias mūsų darbas yra kviesti žmones į „gyvus“ susitikimus su Šventuoju Tėvu, skleisti žinią apie jo vizitą. Mes, misionierės, tuo ir skiriamės nuo kitų savanorių, kurie vizito pasiruošimo darbuose ir jo metu vykdė konkrečias užduotis – budėjo Popiežiaus kelyje, teikė informaciją apie renginius, susitikimo vietose nukreipė žmones į sektorius ir kita“.
Klebono paprašytos, moterys ėmėsi ir kelionių į Vilnių bei Kauną organizavimo: rūpinosi kvietimais į susitikimus, transportu, atributika, kitais žmonių poreikiais. „Į Popiežiaus susitikimą su jaunimu Vilniuje iš viso užsakėme 141 kvietimą. Vadovavomės sudarytu preliminariu norinčių vykti į šį susitikimą jaunuolių sąrašu, tačiau kvietimų užsakėme papildomai, kad galėtų nuvažiuoti visi norintieji. Kad kuo daugiau jaunų kretingiškių su Popiežiumi susitiktų „gyvai“, labai rūpinosi ir klebonas Antanas. „Kretingos autobusų parko“ autobusu į Vilnių vyko 75 jaunuoliai, kiti 66 – savo transportu. Iš 75 jaunuolių, vykusių į susitikimą Vilniuje, beveik pusė liko nakvoti Kauno senamiesčio progimnazijoje, kur kartu su jais buvo klebonas ir seserys Danutė bei Julija. Sekmadienį jie visi dalyvavo šv. Mišiose Santakos parke“, – pasakojo misionierės Vita ir Loreta.

Raginti nereikėjo

Į šv. Mišias Kaune iš Kretingos pajudėjo net penki autobusai, iš viso išvyko 256 žmonės. Beje, dalį lėšų – 2400 eurų – transportui, kuris kretingiškius vežė ir į Vilnių, ir į Kauną, skyrė Kretingos rajono savivaldybė. Daugiau negu 300 kvietimų dalyvauti šv. Mišiose misionierės išdalino į Kauną vykusiems savo automobiliais. „Mūsų rūpestis vykusiems į Mišias savo transportu buvo ne tik kvietimus parūpinti, reikėjo informuoti ir apie vietas, kuriose galės palikti automobilius, priminti atvykimo į sektorius laiką, kokius daiktus galima įsinešti, o kokių ne. Labai džiaugiamės, kad daug raginti nereikėjo – kretingiškiai patys norėjo važiuoti į susitikimus su Popiežiumi, o ne stebėti jo vizitą per televizorių. Esame laimingos galėjusios pasitarnauti žmonėms ir dėkingos klebonui Antanui, kad mumis pasitikėjo, pakvietė misijai. Klebonas buvo atviras misionierių pasiūlymams ir idėjoms, jautėme jo paramą ir pagarbą visuose sprendimuose. Dėkingos, žinoma, esame ir rajono gyventojams už malonų bendravimą, palaikymą maldoje, paramą ir nuoširdžiai išsakytą padėką už atliktą darbą“, – kalbėjo V. Saudargienė ir L. Bručkienė.
Įdomi detalė – šv. Mišių Kaune metu Santakos parke šalia Vatikano, Lietuvos trispalvės, valstybinės istorinės vėliavų plevėsavo ir Žemaitijos bei Kretingos vėliavos – jas Popiežiaus vizito misionierių iniciatyva atsivežė kretingiškiai.

Skaityti 1302 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje