Kretingos mokyklos užstrigo reitingų lentelės viduryje Pirmo puslapio

  • %PM, %16 %687 %2018 %15:%Gegužė

 

Kęstutis GABŠYS

Šį mėnesį žurnalas „Reitingai“ publikavo 2018 metų Lietuvos švietimo įstaigų reitingą. Žurnalo leidėjai, vadovaudamiesi įvairiais kriterijais, vertino skirtingų Lietuvos ugdymo įstaigų veiklą. Kretingos rajono švietimo įstaigų pasiekimai nenustebino. Geriausius rezultatus, kaip ir buvo galima tikėtis, demonstruoja Kretingos pranciškonų gimnazija, kitos rajono mokyklos beviltiškai įstrigo reitingų lentelės viduryje.
Vydmantų gimnazijos pasiekimai
Žurnalo autoriai 2018 metais įvertino 360 Lietuvos gimnazijų auklėtinių pasiekimus brandos egzaminuose. Skaičiuojant mokyklos reitingą, vertinti abiturientų valstybinių egzaminų rezultatai, šimtukininkų skaičius, įstojusių į valstybės finansuojamas vietas ar užsienio aukštąsias mokyklas abiturientų skaičius. Reitingo sudarytojai iš karto akcentavo, kad analizuojant mokyklas reiktų kreipti dėmesį į kelių metų mokyklos pasiekimus. „Neretai nutinka, kad kilimas ar kritimas būna atsitiktinis – dėl vienos silpnesnės arba, priešingai, stipresnės laidos, o kai kuriais atvejais, ypač mažesnėse mokyklose, netgi dėl vieno ar dviejų pas repetitorius važinėjusių mokinių pasiekimų, tačiau tai ugdymo įstaigas stipriai pakėlė aukštyn“, – teigia reitingų sudarytojai.
Kokie gi Kretingos rajono švietimo įstaigų reitingų pokyčiai nuo 2014 metų? Iš visų rajono mokyklų aukščiausią vietą nacionaliniame reitinge 2018 m. užėmė VšĮ Kretingos pranciškonų gimnazija. Ji šiais metais atsidūrė 35 vietoje. Vertinant ilgalaikius mokyklos rezultatus, nuo 2014 metų gimnazijos vieta nacionaliniame reitinge išliko stabili. Vienintelė nemaloni išimtis – 2015-ieji, kuomet nacionaliniame reitinge ši gimnazija buvo nukritusi į 127 vietą.
Vydmantų ir Darbėnų gimnazijos demonstruoja stabilią pažangą. Vydmantų gimnazija kiekvienais metais gerino savo poziciją reitinge ir iš 316 vietos per ketverius metus pakilo į 119 reitingo vietą. Darbėnų gimnazijos rodikliai nebuvo tokie įspūdingi, tačiau per ketverius metus gimnazija iš 229 vietos į 160 vietą. Darbėnų gimnazijos reitingas kilo trejus metus iš ketverių. Augimas buvo lėtas, tačiau stabilus.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila „Švyturiui“ sakė, kad naujų švietimo įstaigų reitingų kol kas dar nematė, tačiau geri Vydmantų gimnazijos rezultatai jo nė kiek nestebina. „Pastaruosius metus Vydmantų gimnazijoje dirba nauja vadovė, kuri į įstaigos darbą atnešė daug pozityvių pokyčių. Taip pat buvo investuojama į ugdymo aplinką – Vydmantų gimnazijoje įrengtos naujos laboratorijos, nupirkta kita įranga. Šie du faktoriai ir davė tokių rezultatų“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas.
Kitų dviejų mokyklų – J. Pabrėžos universitetinės ir Salantų gimnazijų – reitingai rajono švietimo sistemos vadovams turėtų kelti daug rūpesčių. J. Pabrėžos universitetinė gimnazija nacionaliniame reitinge užėmė 128 vietą, per ketverius metus žemyn nusileidusi iš 76 lentelės vietos. Salantų gimnazija prieš ketverius metus reitinge buvo 39, o šiais metais atsidūrė net 180 vietoje.

Geriausi pradinukai – daukantukai

Žurnale taip pat vertinami pradinio ugdymo klases baigusių mokinių pasiekimai matematikoje, skaityme, rašyme ir gamtos pažinime. Žurnalo autoriai akcentavo, kad ne visos mokyklos skelbia ir yra linkusios dalintis savo pradinukų pasiekimų vertinimais, todėl reitinge publikuojama tik 200 Lietuvos mokyklų duomenys.
Pagal turimą informaciją geriausiai pradinukus Kretingos rajone paruošia Simono Daukanto progimnazija. Ji 2018 m. nacionaliniame reitinge užėmė 67 vietą. Praėjusiais metais mokykla šiame reitinge buvo penkta. Formaliai žiūrint įstaigos rezultatas krito labai smarkiai, tačiau šiais metais reitingavosi daugiau mokyklų, todėl kritimas nebūtinai yra susijęs su pablogėjusiais ugdymo rezultatais. Be S. Daukanto progimnazijos, pradinio ugdymo pasiekimų reitinge buvo vertinama tik M. Daujoto pagrindinė mokykla, kuri nacionaliniame reitinge užėmė 103 vietą. Prieš metus ši ugdymo įstaiga buvo 78 reitingo vietoje.
S. Daukanto progimnazija buvo vienintelė ugdymo įstaiga rajone, kuri paskelbė šią mokyklą baigusių aštuntokų pasiekimus. Pagal pagrindinio ugdymo programą baigusių mokinių pasiekimus, progimnazija atsidūrė 144 reitingo lentelės vietoje. Praėjusiais metais reitinge gimnazija buvo 81, tačiau šiais metais reitingavimui duomenis pateikė daugiau naujų mokyklų.
Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila teigė, kad vertindama įstaigų darbą Savivaldybė į švietimo įstaigų reitingus nežiūri, o vertina objektyvius mokinių pasiekimus, pavyzdžiui, jų pažangą. Tokiu pagrindu esą ir priimami sprendimai dėl įstaigų veiklos tobulinimo. „Pirmadienį meras kaip tik rengė pasitarimą, jame, vadovaudamiesi įvairiais pasiekimų vertinimais, nustatėme užduotis mokyklų direktoriams, kurie jas turės įgyvendinti iki kitų metų kovo 1 dienos“, – sakė A. Songaila.

Moksleivių sparčiai mažėja

Nacionaliniuose profesinių mokyklų reitinguose Kretingos technologijų ir verslo mokykla nežibėjo. Labiau nei mokymo lygis mokyklos vadovybę turėtų jaudinti sparčiai mažėjantis mokinių skaičius. Per 7 metus, nuo 2010–2011 mokslo metų, šioje mokykloje besimokančių vaikų skaičius sumažėjo nuo 551 iki 297. Mokinių skaičiaus nuosmukis per šiuos metus siekė 46,09 proc. Pagal šį rodiklį Kretingos technologijos ir verslo mokykla yra antra Lietuvoje, blogiau už ją sekėsi tik Šilutės turizmo ir paslaugų mokyklai. Jos mokinių skaičius per minėtą laikotarpį sumažėjo 51,71 proc. Greičiausiai dėl tokių tendencijų Švietimo ir mokslo ministerija ir siūlo pradėti svarstyti klausimą dėl mokyklos ateities.

Skaityti 2373 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje