Savireklama

Pažadas: šv. Kalėdoms – gražus naujos bibliotekos pastatas Pirmo puslapio

  • %PM, %08 %711 %2017 %16:%Rugs

Aistas MENDEIKA

Beveik dešimtmetį statomoje naujojoje Kretingos viešojoje bibliotekoje prasidėjo vidaus apdailos darbai. Neseniai Savivaldybės administracija pasirašė darbų rangos sutartį su akcine bendrove „Panevėžio statybos trestas“, pasiūliusia mažiausią kainą ir laimėjusia viešųjų pirkimų konkursą. Tikimasi, jog ši įmonė ir baigs bibliotekos statybą.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, panevėžiečiai statybininkai pirmiausia turi pašalinti ankstesnių rangovų paliktą broką – sutvarkyti fasadą, kad vieną dieną nuo naujo pastato sienų nenukristų dažai. Už nekokybišką darbą anksčiau fasadą tvarkiusiai įmonei sumokėta nebus.
AB „Panevėžio statybos trestas“ darbininkai taip pat kibo ir į vidaus darbus. Dabar įrengiama elektros instaliacija, atliekami kiti vidaus apdailos darbai.
Anot V. Domarko, taip pat būtina iki žiemos atlikti ir kai kuriuos aplinkos tvarkymo darbus. „Pirmiausia, reikia įrengti nuogrindas, nes dabar lietaus vanduo neturi kur nutekėti. Taip pat bus sutvarkyta ir aplinka, įrengtas apšvietimas. Todėl šiemet šv. Kalėdas sutiksime su visiškai pasikeitusia pastato išvaizda, be jokių tvorų ar kitokių statybvietę primenančių rakandų“, – „Švyturiui“ sakė V. Domarkas.
Šiemet bibliotekos statybos darbams iš Valstybės investicijų programos skirta 250 tūkst. eurų. Dar 500 tūkst. eurų skyrė Savivaldybė. Visos lėšos turi būti įsisavintos iki šių metų gruodžio 20-osios.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus V. Domarko, galima tikėtis, jog naujosios bibliotekos statybos darbai bus baigti jau kitais metais. Tačiau, kad tokios viltys taptų realybe, reikia dar apie 1 mln. eurų. Didžiąją dalį tikimasi išprašyti iš Kultūros ministerijos, likusią numatoma skirti iš Savivaldybės biudžeto.
Į bibliotekos statybą, prasidėjusią 2008-aisiais, jau įdėta beveik 2 mln. eurų. Vadinasi, lieka mažiau nei pusė. Anot V. Domarko, panevėžiečiai statybininkai neturėtų įstrigti su kokiomis nors problemomis, nes bendrovė yra pakankamai pajėgi. Tai trečioji įmonė, prisilietusi prie statybos. Iki jos statybvietėje darbavosi UAB „Ringesta“ darbininkai, pradėję statybą, vėliau – UAB „Vėtrūna“ statybininkai.

Skaityti 601 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje