Derliaus šventė kvepėjo žuviene čempione Pirmo puslapio

  • %PM, %03 %819 %2017 %18:%Spa

Andrius JUŠKEVIČIUS

Šeštadienį Kretingoje šurmuliavusi Derliaus šventė paliko keistoką įspūdį: ji galutinai tapo vienos daržovės švente, tarytum rudenį nebūtų jokių kitų sodų ir daržų gėrybių ir iš viso rajono suvažiavę ūkininkai ar sodybų šeimininkai niekuo daugiau negalėtų pasigirti ar pasirodyti.
Jau nuo ankstaus šeštadienio ryto visoje Rotušės aikštės teritorijoje pradėjo kurtis rajono seniūnijos, bendruomenės, prekeiviai. Laužų ir lauko virtuvių kvapnūs dūmai viliojo žmones, apetitą žadino įvairių receptų troškiniai, košės, kepsniai. Šventei įsisiūbavus galėjai vaikščioti nuo vienų prie kitų ir skanauti įvairius valgius. Pats galėjai spręsti, kuri košė ar troškinys skaniausias, mintyse rinkti geriausių virėjų ar šeimininkių nugalėtoją.
Tarp garbingų svečių, atvykusių į Kretingą ir sveikinusių Derliaus šventės dalyvius, buvo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo nariai Antanas Vinkus, Irena Šiaulienė, Levutė Staniuvienė, Dainius Kepenis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš. Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika sveikindamas susirinkusius paminėjo, kad nežiūrint ekstremalios situacijos žemės ūkyje, ir šiemet kretingiškiai gali pasidžiaugti neblogais metų rezultatais.
Svečiams išėjus pasižvalgyti po mugę, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė įteikė mero padėkas bei apdovanojimus.
Gražiausiomis ir geriausiai rajone besitvarkančiomis sodybomis šiemet pripažintos: Žalgirio seniūnijoje – Ninos ir Antano Sungailų; Darbėnų seniūnijoje – Genovaitės ir Stasio Lomsargių; Salantų seniūnijoje – Airidos ir Gedimino Stonkų sodybos. Jų šeimininkams įteiktos mero padėkos už novatorišką, modernų požiūrį į kuriamą aplinką, grožio sklaidą ir originalumą puoselėjant bei gražinant namų aplinką.
Kruopščiai aplinką tvarkančiomis sodybomis pripažintos: Kūlupėnų seniūnijoje – Marijonos ir Valerijaus Kolomejecų; Imbarės seniūnijoje – Jovitos ir Justino Malukų; Vydmantų seniūnijoje – Astos ir Sauliaus Vaičikauskų; Kretingos seniūnijoje – Birutės ir Alvydo Lukošių; Kretingos miesto seniūnijoje – Vilijos ir Artūro Vaitkų; Kartenos seniūnijoje – Virginijos ir Vidmanto Domarkų sodybos.
Už įvairiapusę aktyvią veiklą buvo pagerbtos ir rajono bendruomenės. Už aktyvias ir ambicingas veiklas bendruomenės gerovei įteiktos Kretingos rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos padėkos bendruomenėms: Asociacijai ,,Imbariečių draugija”; Kartenos bendruomenės centrui ,,Kartena”; Kūlupėnų bendruomenės centrui ,,Kūlupėnai”; Kurmaičių kaimo bendruomenės centrui ,,Kurmaičiai”; Laukžemės kaimo bendruomenei Lazdininkų bendruomenės centrui ,,Lazdininkai”; Salantų miesto bendruomenei; Tūbausių kaimo bendruomenei ir Vydmantų kaimo bendruomenės centrui ,,Vydmantai”.
Tarp bendruomenių „Metų ambicijos“ nominacija teko Senosios Įpilties kaimo bendruomenei, „Metų bičiule“ tapo asociacija „Pajūrio bendruomenė“, „Metų bendruomene“ pripažinta asociacija Darbėnų bendruomenė, o „Metų pirmininku“ tapo Padvarių kaimo bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ pirmininkė Ieva Latakienė.
Keturioms bendruomenėms laimėtojoms buvo įteiktos mero padėkos ir po šilkmedį, visoms kitoms konkurse dalyvavusioms bendruomenėms – Kretingos rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos padėka.
Po oficialaus atidarymo šventė vyko įprastu ritmu. Žvalgantis mugėje tikrai neatrodė, kad liūtys būtų padariusios baisios žalos žemės ūkiui. Netrūko sodo gėrybių, mėsos gaminių, gal mažiau buvo bitininkų, nes šalta vasara medaus derliui buvo tikrai nepalanki. Tačiau niekam netrūko galimybių rinktis skaniausios duonos ar pyrago, sūrio ar lašinių, rūkytos mėsytės... Skaniausia ir vienintele žuviene, kurią išvirė pats Stintų ordino kancleris Nerijus Stasiulis, vaišino laikraštis „Švyturys“.
Baigiamasis šventės linksmybių akcentas buvo estrados solisto Stepo Januškos, kurio populiarios dainos mielos daugeliui širdžių, koncertas.

Skaityti 751 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje