Spausdinti šį puslapį

Pasitikrino Konstitucijos žinias Pirmo puslapio

  • %PM, %06 %728 %2017 %16:%Spa

Kęstutis GABŠYS

Spalio 3 dieną, minint 25-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines, visoje Lietuvoje jau vienuoliktąjį kartą surengtas Konstitucijos egzaminas. Kretingos rajone savo konstitucinio raštingumo žinias panoro pasitikrinti keturi Kretingos rajono savivaldybės administracijos ir mero komandos darbuotojai bei viena pilietiška Salantų gyventoja. Egzamino dalyviai, teisingai atsakę į daugiau kaip 25 klausimus iš 30, spalio 12 d. dalyvaus antrajame egzamino etape, kurio nugalėtojas bus pagerbtas Prezidentūroje vyksiančiame Konstitucijos dienos minėjime.
Konstitucijos egzamino dalyviai varžėsi dviejose kategorijose. Specialus Konstitucijos egzamino testas buvo sudarytas asmenims, įgijusiems arba siekiantiems juridinio išsilavinimo. Šioje kategorijoje egzaminą laikiusi Savivaldybės tarybos sekretorė Sigita Riepšaitė „Švyturiui“ teigė, kad Konstitucijos egzamino klausimai buvo pakankamai sudėtingi. „4–5 testo klausimai buvo skirti Lietuvos Konstitucijų istorijai. Pavyzdžiui, buvo klausiama apie 1920 metų Lietuvos laikinosios Konstitucijos nuostatas ir 1922 metų Konstituciją“, – sakė S. Riepšaitė.
Vienintelė Konstitucijos egzamine dalyvavusi ne savivaldybės darbuotoja – Ieva Daukšienė laikyti egzamino atvyko net iš Salantų. Specialiosios pedagogės išsilavinimą turinti, šiuo metu vaiko priežiūros atostogose esanti moteris, pamačiusi skelbimą socialiniame tinkle, nusprendė pasitikrinti studijų metais įgytas žinias. „Egzamino klausimai buvo sudėtingi. Į antrą etapą patekti nesitikiu“, – prisipažino salantiškė.
Pasibaigus egzaminui, Kretingos rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Gintarė Benaitytė informavo, kad visos egzamino dalyvės teisingai atsakė į daugiau nei dvidešimt klausimų, tačiau reikiamos minimalios 25 teisingų atsakymų kartelės niekam nepavyko peržengti. Nė vienas iš penkių Kretingoje Konstitucijos egzaminą laikiusių dalyvių į antrąjį etapą nepateko.
Savivaldybėje vykusį Konstitucijos egzaminą organizavo ir atlikto testo užduotis tikrino Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kuriai vadovavo Juridinio skyriaus vedėja Virginija Šoblinskienė.
Pernai Konstitucijos egzaminą Savivaldybėje laikė šeši rajono gyventojai. Iš jų reikiamą balų skaičių surinko ir antrajame egzamino etape dalyvavo bei sėkmingai jį įveikė vienas kretingiškis.

Skaityti 519 kartai