Savireklama

Valdžia nustebino ataskaitomis Pirmo puslapio

  • %AM, %06 %357 %2018 %07:%Bal

Aistas MENDEIKA

Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje pritarta mero ir Tarybos bei Savivaldybės Administracijos ir jos direktoriaus praėjusiais metais nuveiktų darbų bendroms ataskaitoms. Šįkart jų rengėjai pasistengė ir nustebino – ataskaitos parengtos itin išsamios ir suteikiančios daug informacijos apie rajono valdžios veiklą.
Bene kasmet gyventojams, besidomintiems rajono kasdienybe bei taip vadinamais politiniais reikalais, iškyla klausimas dėl Savivaldybės Tarybos narių ataskaitų, kurių paskelbimo visuomenei galimybė numatyta įstatymuose, tačiau niekada to nebuvo daroma. Tarybos nariai ir šiemet, atrodo, neketina paviešinti kiekvienas savo nuveiktų darbų. Kaip ir kasmet, tikriausiai bus teisinamasi, jog viskas surašyta bendroje mero ir Tarybos ataskaitoje.
Tačiau išvengti kai kurių galbūt būsimų rinkėjų klausimų Tarybos nariams vargu ar pavyks net ir paskaičius šiųmetinę ataskaitą. Joje ne tik pasakojama apie Tarybos sandarą, sudėtį, paaiškinama apie veiklos principus, komitetų, komisijų darbo specifiką, įvykusius posėdžius, įvairius pasikeitimus, bet ir kalbama apie pačių Tarybos narių uolumą sprendžiant rajono gyventojams aktualius klausimus.
Ne paslaptis, kad ne visuose Tarybos posėdžiuose dalyvauja visi 25 nariai. Kartais tai vienas, tai kitas kur nors išvyksta, suserga ar dėl kitokių priežasčių negali dalyvauti tarybos ar komitetų posėdžiuose. Šiųmetinėje ataskaitoje pateikiama visiems suprantama informacija, kuris Tarybos narys nepraleido nė vieno posėdžio, o kuris neišvengė raidės „n“ – nedalyvavo. Panašiai, kaip ir mokykloje.
Kretingiškius politikus Tarybos posėdžių lankymo atžvilgiu galima pavadinti pavyzdingais. Iš 25 Tarybos narių nė vieno posėdžio nepraleido net 15. Tačiau likęs dešimtukas tuo pasigirti negali. Pernai po vieną posėdį praleido 6 Tarybos nariai – Jonas Drungilas, Alvydas Jonaitis, Dangiras Samalius, Almantas Skruibys, Saulius Šopaga, Edmundas Valantiejus, dviejuose posėdžiuose nedalyvavo Dalia Martišauskienė ir Vladas Baltuonis, tris posėdžius praleido Vaidas Butkevičius, o Tarybos narys Vilius Adomaitis nedalyvavo keturiuose posėdžiuose.
Tarybos komitetų posėdžiuose irgi ne visada dalyvaudavo visi jų nariai, tačiau negalima pasakyti, jog ignoruojančių posėdžius buvo daug. Pernai daugiausiai posėdžiavo Švietimo komitetas – 16 kartų, kiti šiek tiek mažiau. Mažiausiai kartų į posėdžius rinkosi Kontrolės komitetas, kurį praėjusiais metais krėtė narių bei vadovų pasikeitimai.
Tarybos posėdžiuose priimamų sprendimų projektus teisės aktų nustatyta tvarka ruošia Savivaldybės administracijos direktorius, pati Taryba, komitetai, Tarybos sudarytos komisijos, Savivaldybės administracijos skyriai ir seniūnijos. Pagal juos Taryba pernai iš viso priėmė 353 sprendimus. Daugiausiai jų projektų parengė Vietinio ūkio ir turto valdymo skyrius – 100, Socialinių reikalų ir sveikatos skyrius – 47, Strateginio planavimo ir investicijų skyrius – 41. Meras, Taryba, komitetai bei komisijos parengė 28 sprendimų projektus.
Apie praėjusių metų Kretingos rajono savivaldybės tarybos darbą pasakojančioje ataskaitos dalyje pateikiama ir daugiau įdomios informacijos. Vis dėlto pati ataskaita galėtų būti ir dar patrauklesnė, jeigu joje atsispindėtų ir pasiekti arba nepasiekti rezultatai.
Užtat mero ataskaitą patrauklia daro ne tik pateikta gana išsami informacija apie jo veiklą, bet ir dokumentą iliustruojančios fotografijos.
Savivaldybės administracijos bei jos direktoriaus praėjusių metų veiklos ataskaita nenusileidžia mero bei Tarybos ataskaitai. Joje taip pat išsamiai pasakojama apie kiekvieno Administracijos skyriaus darbą, netrūksta įvairių grafikų, lentelių, taip pat yra ir kitokių iliustracijų.
Ir viena, ir kita ataskaita iš esmės skiriasi nuo pateiktų pernai ar užpernai, todėl kyla klausimas – kas šįkart jas rengė? Savivaldybės atstovė spaudai ir viešiesiems ryšiams Gintarė Benaitytė „Švyturį“ patikino, jog tikrai nebuvo kokių nors samdytų ataskaitų rengėjų.
„Viskas padaryta savomis jėgomis. Kai kuriems Savivaldybės tarnautojams teko daug laiko praleisti sisteminant įvairius dokumentus“, – sakė specialistė.

Skaityti 522 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje