Savireklama

Meras: ruduo – ir su džiaugsmais, ir su rūpesčiais Pirmo puslapio

  • %AM, %14 %324 %2017 %06:%Rugs

Persiritimas iš vasaros į rudenį yra lyg ir riba, kai pažiūrima atgal, į jau padarytus darbus, bei pirmyn, į tai, ko dar trūksta, ką dar reikia padaryti. Ką apsižvalgiusi mato Kretingos rajono valdžia, paklausėme Savivaldybės mero Juozo Mažeikos.

– Ar visi planai, kurie buvo numatyti pirmajam šių metų pusmečiui, įgyvendinti? Ar ko nors dar trūksta?
– Švietimo srityje didžiausią rūpestį kasmet kelia mokinių skaičiaus pokyčiai. Pavasarį pradedant skaičiuoti smalsu, kiek jų kitais mokslo metais ateis į mokyklas, kiek jų susirinks mažiau nei praėjusiais, o gal mažėjimas stabilizuosis. Juk mokytojų atlyginimai priklauso nuo klasių komplektų bei mokinių skaičiaus. Šiemet galime pasidžiaugti, jog mokytojams darbo vietų praradimas dėl mokinių skaičiaus mažėjimo negresia. Nors mokinių skaičiaus mažėjimas šiais metais dar tebėra, bet jis smarkiai sulėtėjęs.
Kitas svarbus darbas, kurį per pirmąjį šių metų pusmetį pavyko padaryti sprendžiant rajono mokyklų problemas – parinkti naują rangovą Salantų gimnazijos renovacijos darbams. Tikimės, jog jie vyks sparčiau, nes rangovas yra pajėgesnis. Sutarties terminas su buvusiu rangovu jau ėjo link pabaigos.
Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir dėl naujosios bibliotekos statybos. Irgi baiminomės, kad ankstesnis rangovas nesugebės panaudoti iš Valstybės investicijų programos skiriamų lėšų. Taip pat iš rajono biudžeto skirta pusė milijono eurų. Todėl nuogąstavimų dėl sugebėjimo juos panaudoti tikrai buvo nemažai. Tačiau dabar, atėjus naujam rangovui, darbai vyksta intensyviai. Tikimės, kad iki metų pabaigos lėšos bus panaudotos ir numatyti darbai padaryti.
Prasidėjus šiems metams daug nerimo kėlė Žemaitės alėjos rekonstrukcija. Labai baiminomės, ar pavyks sėkmingai pradėti darbus. Daug kartų teko vykti į Lietuvos automobilių kelių direkciją, tartis, derėtis, stengtis, kad būtų skirtas finansavimas. Jei darbai būtų nusikėlę dar į kitus metus, būtų buvęs didelis smūgis visoms mūsų pastangoms.
Esame patenkinti, kad vis dėlto darbai vyksta intensyviai. Suprantama, nepatogumų gyventojams yra daug, tačiau tai teks iškentėti. Pažvelgus iš rangovo pusės, darbas yra vienas iš sudėtingiausių. Dirbti tenka važiuojamojoje dalyje, naudoti įvairią techniką, o tuo pačiu metu pro šalį zuja automobiliai. Ir eismas labai intensyvus. Šia prasme tai labai sudėtingas objektas. Jei ne transporto eismas, darbai būtų baigti kur kas anksčiau, tačiau kitos išeities neturime. Visiems žinoma, kad Kretinga kokio nors apvažiavimo neturi.
Džiaugiuosi, kad Taryba pritarė Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projekto koregavimui atsižvelgus į pasiūlymą labiau užtikrinti eismo saugumą. Radome visus tenkinančius sprendimus ir dėl eismo tvarkos Vilniaus gatve, ir dėl saugumo reikalavimų. Projekto korektūra dar vyksta, Tarybos nariai galėjo išsakyti savo nuomones, į kurias buvo atsižvelgta. Tikiuosi, kad šiemet Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektas bus baigtas ir patvirtintas. Liks pasirūpinti, kad pavasariop turėtume parinkę rangovą rekonstrukcijos darbams atlikti.

– Kas kelia didžiausią nerimą artėjant metų pabaigai?
– Yra ir nemažų problemų. Jei kiti darbai, nors ir ne visada itin sklandžiai, tačiau vyksta, vargstame dėl žvyrkelių asfaltavimo. Nors ir ne mes, o Automobilių kelių direkcija administruoja šių projektų įgyvendinimą, vis dėlto nerimo yra pakankamai. Su didelėmis viltimis laukėme pavasario, kai prasidės darbai. Kai kuriose trumpesnėse atkarpėlėse asfaltas jau paklotas, tačiau keliuose į Šukę, Budrius darbai nevyksta. Nors pavasarį jau buvo parinkti rangovai, skirtos ir lėšos, tačiau darbai įstrigo. Kiek teko kalbėti su kelininkais, atsivėręs žvyrkelių asfaltavimo programų finansavimas labai sugundė įmones, kurios ėmėsi darbų galbūt neapskaičiavusios savo fizinių pajėgumų. Dėl šių programų vangaus įgyvendinimo ir per atostogas nesijautėme ramiai, teko organizuoti pasitarimus, vienaip ar kitaip spręsti problemas. Tačiau paspartinti darbų niekaip negalime, tik išsireikalavome iš rangovų pateikti realius darbų grafikus. Atsižvelgdami į juos galėsime darbus pakontroliuoti. Pagal pateiktą grafiką darbai turėtų prasidėti spalio 2-ąją, tačiau viskas priklausys nuo orų, todėl visi grafikai gali paprasčiausiai žlugti. Gražiausi, palankiausi kelio darbams vasaros mėnesiai jau praleisti. Aišku, jei darbai vasarą būtų vykę pas mus, galbūt kažkuriame kitame rajone jie būtų sustoję. Na, bet situacija yra tokia, kokia yra. Esame lyg šuo šulinyje – nei išlakti, nei išlipti.
Dar vienas didelis rūpestis – be vadovų dirbančios įstaigos. Nuolat vyksta atrankos konkursų procedūros švietimo įstaigų vadovų etatams užimti. Atsakingų darbuotojų parinkimas yra ypač svarbus klausimas. Manau, kad pagrindinė tokių problemų atsiradimo priežastis vis dėlto yra kandidatų stoka, jų vis mažėja. Nuolat griežtinami reikalavimai atbaido galimus kandidatus į vadovaujančius postus.

– Stebint Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdžius akivaizdu, kad Tarybos nariai dažniausiai dirba kur kas sklandžiau nei anksčiau. Ar tam turi įtakos geresnis jų darbo organizavimas tarp posėdžių, ar kitokios priežastys?
– Akivaizdu, kad rajono finansinė situacija yra pagerėjusi. Atiduodame ir banko paskolas pagal nustatytą grafiką. Todėl Tarybos nariams mažiau priežasčių nerimauti dėl lėšų stygiaus. Kita priežastis, dėl kurios mažiau ginčijamasi per Tarybos posėdžius, yra tai, kad stengiamasi iki posėdžių surengti kuo daugiau susitikimų, diskusijų, susijusių su įvairiais projektais, per kurias Tarybos nariai supažindinami iš esmės. Taip pat jų metų stengiamasi įvertinti, ar jie naudingi, reikalingi savivaldybei. Trečia priežastis – neaišku, ar dar bus teikiama Europos Sąjungos parama po 2020 metų. Jei jos nebebus, o mes nesugebėsime parama pasinaudoti dabar, galime daug prarasti. Neprisidėdami prie projektų įgyvendinimo, vėliau tai padaryti turėsime tik savo lėšomis. Kalbu apie tas priemones, kurios yra būtinos, nes jos niekur nepabėgs. Manau, kad kiekvienas Tarybos narys, balsuodamas atsakingai ir suprasdamas tokia situaciją, tam pritaria. Juk iš visų įgyvendinamų projektų nė vieno nėra nereikalingo.
Pavyzdžiui, nakvynės namai irgi įrengiami ES paramos lėšomis. Artėja žiema, visi matome pro šalį praeinančius benamius, kuriems reikės kažkur prisiglausti. Jie juk irgi yra žmonės. Jei turime galimybę bent minimaliai jais pasirūpinti, būtų nusikaltimas to nedaryti. Manau, jog ir Tarybos nariai, kad ir kokiai politinei partijai priklausytų, gilinasi į situaciją, domisi projektais, jų nauda. Taip pat manau, jog dabar Tarybos narių domėjimasis įvairiais klausimais yra daug aktyvesnis. Nė vienam, atėjus į Tarybos posėdį, nebūna naujiena, apie ką bus kalbama.

Kalbino Aistas MENDEIKA

Skaityti 760 kartai Atnaujinta %AM, %14 %330 %2017 %06:%Rugs

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje