Savireklama

Pristatytas Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektas Pirmo puslapio

  • %PM, %22 %642 %2017 %14:%Rugs

Aistas MENDEIKA

Savivaldybėje įvykusiame Kretingos Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projekto pristatyme visuomenei dalyvavę keli kretingiškiai didelių priekaištų nei projektuotojams, nei rajono valdžiai neturėjo, tačiau šiek tiek patarimų specialistams vis dėlto pažėrė.
Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projekto korektūrą atlikusios bendrovės „Kelvista“ projektuotojas Darius Lukšys kretingiškius supažindino su naujausiais projektiniais sprendiniais, kuriems neseniai pritarė Savivaldybės taryba. Pristatyme dalyvavę miesto gyventojai priekaištų projektuotojams neturėjo. Taip pat pastarieji neišgirdo ir kokių nors naujų pasiūlymų.
Susirinkusiųjų nesuglumino ir tai, jog Vilniaus gatvėje ketinama iškirsti per 130 senų medžių. Pasak specialistų, dauguma jų yra prastos būklės, anksčiau neteisingai genėti bei kelia pavojų. Atsodinti numatoma perpus mažiau – apie 60 medžių.
Pasak projekto sprendinių pristatyme visuomenei dalyvavusio telšiškio architekto profesoriaus Algirdo Žebrausko, senų medžių kirtimas yra neišvengiamas ne tik dėl to, kad dauguma jų yra lyg ligoniai reanimacijoje, bet ir todėl, kad kažkada buvo sodinami per daug arti vienas kito.
„Visi žinome, jog medžiai auga, plečiasi, o jei jie genėjami netinkamai, netrunka atsirasti „žalia siena“, daug ką užstojanti. Perpus mažiau medžių numatyta atsodinti todėl, kad tarp jų bus dvigubai didesni atstumai. Taip pat naujieji medžiai bus specialūs, atsparūs miesto taršai, negadinantys požeminių komunikacijų, kurių Kretingos centre gausu“, – tikino A. Žebrauskas.
Profesorius taip pat papasakojo apie projekto sprendiniuose numatytus mažosios architektūros elementus, kurių pirminiame projekto variante apskritai nebuvo.
Kretingiškis visuomenininkas Juozas Pelionis domėjosi, kokia numatoma dviračių tako danga. Jo nuomone, būtų daug patogiau dviračiu važiuoti lygiu asfaltuotu taku nei trinkelėmis, dėl kurių nelygumų atsirandanti vibracija.
„Vibracija dviračių take labai svarbi, nes gimstamumas Lietuvoje didelis“, – susirūpinimą demografija išsakė J. Pelionis.
A. Žebrauskui lyg ir pavyko įtikinti visuomenininką, kad didelės vibracijos pojūtis važiuojant trinkelėmis grįstu dviračių taku per miesto centrą didelės įtakos gimstamumui neturės. Tačiau trinkelės labai padės kurti istorinį Kretingos įvaizdį. Profesorius dar kartą įvardijo svarbiausius miesto akcentus, kuriuos būtina išryškinti – Kretingos dvaras, vienuolynas ir Rotušės aikštė.
„Kretinga turi fantastišką istorinį paveldą, kuris dabar yra išbarstytas, bet atsiranda galimybė jį sujungti į vieną visumą“, – teigė A. Žebrauskas.
Projekto sprendinių pristatyme dalyvavę kretingiškiai išsiskirstė patenkinti gauta informacija ir sakė lauksiantys kitų metų pavasario, kada planuojama pradėti konkrečius Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbus. Suprantama, tuo atveju, jei visos procedūros toliau vyks sklandžiai.

Skaityti 560 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje