Savireklama

Iš pradžių asfaltas, po to – įvairūs ribojimai Pirmo puslapio

  • %PM, %06 %722 %2017 %16:%Spa

Kęstutis GABŠYS

Trečiadienį vyko išvažiuojamasis Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdis. Jo metu komisijos nariai daugiausiai dėmesio skyrė vairuotojų ir šalia gatvių gyvenančių žmonių interesų susidūrimams narplioti. Ilgamečiai komisijos nariai pastebi tendenciją, kad iš pradžių žmonės reikalauja išasfaltuoti gatves, o po to jose riboti eismą arba įrengti greitį ribojančius „linksmuosius kalnelius“, galiausiai – dėl padidėjusio triukšmo ir keliamos vibracijos reikalaujama neseniai įrengtus kalniukus pašalinti. Dauguma šiame posėdyje komisijos nagrinėtų klausimų atspindėjo šias tendencijas ir komisijos nariai iš visų jėgų stengėsi atsispirti vietos gyventojų bandymams savotiškai „privatizuoti“ šalia jų namų esančias gatves.
Panoro asmeninės stovėjimo vietos
Iki išvykos į įvairias Kretingos rajono vietas komisijos nariai nagrinėjo dviejų Salantuose, Taikos g. 1., gyvenančių žmonių prašymą šalia minėto namo rezervuoti dvi stovėjimo vietas pareiškėjų asmeniniam transportui. Sprendimą, ar galima leisti rezervuoti stovėjimo vietas, priima savivaldybės administracija, tačiau tik tose vietose, kuriose stovi kelio ženklas „Automobilių stovėjimo vieta“. Kadangi šiuo metu prie šio namo tokio kelio ženklo nėra, jo pastatymą turėjo apsvarstyti Eismo saugumo komisija.
Komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad stovėjimo vietos dažniausiai rezervuojamos teritorijų savininkų arba naudotojų, kurių veiklai reikalinga automobilių stovėjimo vietų rezervacija, prašymu. Automobilių stovėjimo vietų rezervacija gatvėse arba kiemuose šiuo atvejų pažeistų kitų kaimynų interesus ir prieštarautų viešajam interesui. Komisijos narių dauguma tokiems argumentams pritarė ir prašymo netenkino.

Į pagalbą Rasų sodams

Išvažiuojamasis komisijos posėdis prasidėjo Jokūbavo apylinkėse įsikūrusios sodų bendrijos „Rasa“ prieigose. Šios sodų bendrijos pirmininkė Zita Dirsienė prašė savivaldybės sutvarkyti į jų sodų bendrijos teritoriją vedantį privažiavimo kelią. Pusės kilometro ilgio į sodų bendriją vedantis privažiavimo kelio ruožas nutiestas per šaltiniuotą nuokalnę. Palijus šis kelio ruožas tampa maža kalnų upe – į nuokalnę čiurlena solidi vandens srovė su miniatiūriniais kriokliais ir slenksčiais. „Kai pašąla, šis kelio ruožas tampa čiuožykla. Jauniems vairuotojams tai gal ir yra jų meistriškumo išbandymas, tačiau pagyvenusiems sodininkams nuolatos kyla baimė, kad kiekviena kelionė į sodą bus paskutinė“ , – neslėpė sarkazmo sodų bendrijos pirmininkė.
Eismo saugumo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis ir kiti Savivaldybės specialistai atsakė, kad lengvų ir paprastų sprendimų sutvarkyti šį kelio ruožą – nėra. Tam būtinas kapitalinis remontas. P. Černeckis ragino sodų bendriją teikti prašymą gatvių ir kelių tvarkymo specialiajai programai, kur gatvės tvarkomos kooperuojant savivaldybės ir kelio tvarkymu suinteresuotų asmenų lėšas.
Pageidavo įvairių apribojimų
Iš „Rasos“ sodų į Kretingą ir jos apylinkes grįžusi komisija nagrinėjo penkis prašymus įvairiose vietose įvesti įvairius eismo apribojimus. Nuo Jablonskio ir Melioratorių gatvių žiedo prasidedančios Tolių gatvelės naujakuriai komisijai skundėsi, kad vairuotojai nesilaiko gyvenvietėse privalomo 50 km/h greičio apribojimo ir taip kelia pavojų čia gyvenančių žmonių saugumui. Komisijos nariai su išsakytais argumentais iš dalies sutiko ir keliose vietose nusprendė įrengti greitį ribojančius kalniukus.
Tiškevičių gatvės gyventojai skundėsi, kad prasidėjus Žemaitės alėjos rekonstrukcijai nuo Padvarių pusės Į Šiaulių plentą pro juos pradėjo važinėti sunkiasvoris transportas ir žemės ūkio technika. Krovininiams automobiliams iš Žemaitės alėjos į šią gatvę sukti draudžiama, tačiau atitinkamo draudimo iš kitos pusės nėra. Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas pasiūlė krovininio transporto eismą riboti ne nuo Tiškevičių gatvės pradžios, o ženklą atkelti kiek tolėliau ir uždrausti krovininiams automobiliams išsukti iš Padvarių kelio. Šiam pasiūlymui komisija pritarė.
Komisijos nariai vėl grįžo prie automobilių parkavimo problemų ties Kęstučio gatvės 25 numeriu pažymėtu namu. Šioje vietoje gatvė daro nedidelį posūkį, kuris riboja matomumą. Eismo saugumo problemas didina tai, kad posūkyje vairuotojai dažnai pastato savo automobilius. Komisijos nariai nusprendė uždrausti šiame gatvės ruože statyti automobilius iki šalia auto prekių parduotuvės įrengtos automobilių stovėjimo kišenės.
Komisija taip pat nusprendė apriboti automobilių stovėjimą Tiekėjų gatvės ruože prie Simono Daukanto progimnazijos. Taip nuspręsta padaryti dėl į mokyklą einančių vaikų saugumo. Komisijos nariai konstatavo, kad dažniausiai automobilius čia stato vietiniai gyventojai, kurie ir taip turi savo kiemus, todėl vaikų saugumui užtikrinti privalo būti suteiktas prioritetas.
Komisija taip pat aplankė Malūno gatvę, kurioje gyventojai nepatenkinti kaimynystėje įsikūrusia transporto įmone, reikalauja iki 30 km/h apriboti maksimalų leistiną greitį. Apžiūrėję eismo sąlygas Malūno gatvėje, komisijos nariai konstatavo, kad šis greičio ribojimas problemos neišspręs. Komisijos pirmininkas P. Černeckis pasiūlė apsvarstyti idėją ir visose gatvelėse, vedančiose iš Klaipėdos gatvės, pastatyti kelio ženklą „Gyvenamoji zona“. Šiai idėjai dauguma komisijos narių pritarė.
Posėdžio baigiantis komisijos pirmininkas, Administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Černeckis pasiūlė komisijos nariams pagalvoti, kaip spręsti automobilių statymo problemą centrinėje miesto dalyje. Ši problema taps dar aktualesnė, kai reikės valyti gatvėse atsiradusį sniegą. Todėl kitame Eismo saugumo komisijos posėdyje numatoma svarstyti šį strateginį klausimą.

Skaityti 882 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje