Savireklama

Vydmantų seniūnas bendruomenę „pirks“ žmogiškumu Pirmo puslapio

  • %PM, %10 %801 %2017 %18:%Spa

Kęstutis GABŠYS

Antradienį Savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo buvusį Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoją Rimvydą Šakinį paskyrė Vydmantų seniūnijos seniūnu. Pirmąją darbo dieną su seniūnu kalbėjomės apie Vydmantų seniūnijos problemas ir ateities planus.
– Kodėl nusprendėte dalyvauti konkurse ir savivaldybės skyriaus vedėjo pavaduotojo kėdę iškeisti į seniūno pareigas?
– Baigęs studijas dirbau privačioje įmonėje projektuotoju, tačiau visada buvo linkęs dirbti su žmonėmis, o ne su popieriais. Dėl tos priežasties atėjau ir į savivaldybę. Iš pradžių Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriuje buvau atsakingas už daugiabučių namų renovaciją, netrukus pavesta rūpintis rajono keliais.
Dirbdamas šį darbą įgijau daugiau žinių ir patirties, tačiau trūko veiklos savarankiškumo, tam tikros funkcijų įvairovės. Taip pat norėjau labiau jausti savo veiklos prasmę ir matyti atliktų darbų rezultatą. Kai savivaldybė paskelbė konkursą, pagalvojau, kad seniūno veikla ir pareigos atitiktų mano charakterį.
– Ar jau yra turite savo darbuotojų komandą, yra sutvarkyti naujos seniūnijos funkcionavimo buitiniai klausimai, t.y. inventorius, darbo patalpos ir kt.?
– Iš tikrųjų vienas lauke – ne karys, todėl norint pasiekti pergales būtina stipri komanda. Vydmantų seniūnijai yra skirta 6,5 darbuotojų etatų. Iš Kretingos kaimiškosios seniūnijos į Vydmantus socialinio darbo organizatore perėjo dirbti Elvyra Kapočienė. Seniūnijos ūkvedžiu prikalbinome būti vietinį Vydmantų gyventoją Egidijų Pilybaitį. Turime ir sporto organizatorių, kuris dirbs puse etato. Seniūnijoje taip pat yra numatytas vienas karjeros tarnautojo etatas. Šis žmogus tvarkys įvairius „popierinius reikalus“: gyvenamosios vietos deklaravimą, įvairių leidimų išdavimą ir faktiškai bus seniūno pavaduotojas. Mano rūpestis, kad Savivaldybės administracija kuo greičiau paskelbtų konkursą šioms pareigoms užimti, kad seniūnijos darbuotojų komanda būtų kuo greičiau suformuota ir pradėtų veikti.
Seniūnijos buitiniai klausimai taip pat dar nėra iki galo išspręsti. Savivaldybė seniūnijos patalpas suremontavo, Kretingos kaimiškoji seniūnija atidavė kelis stalus ir kėdes, daugiau neturime nieko.
– Kokias įvardintumėte pagrindines įsisenėjusias Vydmantų seniūnijos problemas, kurioms pirmiausiai ketinate skirti didžiausią dėmesį?
– Didžiausia Vydmantų seniūnijos problema yra gatvių ir kelių būklė. Seniūnijos teritorijoje yra 43 kilometrai gatvių ir kelių. Dauguma jų yra žvyruotos ir labai prastos būklės. Kretingos kaimiškoji seniūnija ir jos gyvenvietės buvo labai plačiai išsimėčiusios ir investicijos į kelių tinklą ne visada pasiekdavo Vydmantus. Nuo kitų metų Vydmantų seniūnija gaus savarankišką finansavimą, tad, pasitarę su bendruomene, šias lėšas galėsime nukreipti ten, kur jos bus maksimaliai naudingos.
Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad dėl savo specifikos Vydmantai negalėjo dalyvauti konkursuose Europos Sąjungos lėšoms, skirtoms miestams ir miesteliams atnaujinti, gauti. Šios lėšos, apie 800 tūkstančių eurų, buvo nukreiptos į Darbėnus, Kūlupėnus, Salantus. Lėšų investicijoms į infrastruktūrą gavo ir mažesnės vietovės – Kurmaičiai, Rūdaičiai, Grūšlaukė. Mano uždavinys yra įtikinti politikus ir savivaldybės administraciją, kad Vydmantams būtinos didesnės investicijos iš savivaldybės biudžeto. Mes juk gyvename viename rajone, jei europinės lėšos nukreipiamos į kitas gyvenvietes, Vydmantams turėtų būti skiriama daugiau lėšų iš kitų šaltinių.
Antra svarbi vietos bendruomenės problema – viešųjų erdvių trūkumas gyvenvietėje. Ją ketinu spręsti glaudžiai bendradarbiaudamas su Vydmantų bendruomenės vadovybe.
– Kokiems darbams skirsite prioritetą pirmomis darbo dienomis?
– Kaip jau sakiau, noriu kuo greičiau suformuoti komandą, kad galėtumėme baigti visus organizacinius rūpesčius. Artimiausiu metu ketinu susitikti su Vydmantų bendruomenės vadovybe ir seniūnaičiais. Iš jų tikiuosi gauti neatidėliotinų darbų sąrašą ir žiūrėsiu, kokiais būdais juos būtų galima greitai ir efektyviai išspręsti.
– Seniūno darbas bus sėkmingas tada, kai pavyks rasti kontaktą su vietos bendruomene. Kokias jūs manote turįs asmenines savybes, kurios padės „papirkti“ Vydmantų ir aplinkinių gyvenviečių žmones?
– Seniūnijos gyventojus ketinu „papirkti“ žmogišku bendravimu ir paprastumu. Jei žmogus pas seniūną ateina su problema, jis nori būti išgirstas ir kad seniūnas kalbėtų ne apie savo, o apie jo problemas. Man sekasi užmegzti kontaktą su žmonėmis ir šia savo savybe ketinu pasinaudoti.

Skaityti 2713 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje