Savireklama

“Rasos” sodus saugos nuo potvynių Pirmo puslapio

  • %AM, %20 %360 %2017 %07:%Spa

Andrius JUŠKEVIČIUS

Savivaldybės administracijos vadovai ir specialistai kartu su konsultantais tarėsi, kaip nuo potvynių apsaugoti „Rasos“ sodus. Uždavinys, pasirodo, nėra toks paprastas ir lengvai išsprendžiamas.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio, Aplinkos ministerija numato dalinai finansuoti „Rasos“ sodų apsaugą nuo potvynių grėsmės, tačiau Savivaldybės parengtas projektas ar pasiūlytas sprendimas turi atitikti ministerijos nustatytus reikalavimus. Todėl šiuo metu Savivaldybei reikalingos profesionalų konsultacijos, patarimai, ką geriau rinktis apsaugant sodų bendriją nuo potvynių ir kokį siūlymą, atitinkantį reikalavimus, teikti Aplinkos ministerijai.
Pasitarime dalyvavo Aleksandro Stulginskio universiteto doc. Antanas Dumbraukas ir bendrovės „Aplinkos inžinierių grupė“ vadovas Petras Punys, abu daugelį dešimtmečių tiriantys šalies upių potvynių priežastis bei apsaugą nuo jų. Situacija „Rasos“ soduose nėra paprasta ne tik todėl, kad Minijos potvyniai neprognozuojami nei žiemą, nei vasarą, bet ir todėl, kad žmonių sklypai labai arti vandens, trūksta vietos pylimų statybai. Be to, kaip aiškino Savivaldybės specialistai, Aplinkos ministerijos siūlyme nenumatyta galimybė statyti naujus hidrotechninius įrenginius.
Po diskusijos paaiškėjo, kad geriausias būdas sulaikyti Minijos potvynių vandenis bei atitikti Aplinkos ministerijos keliamiems reikalavimams būtų apsauginės sienelės statyba, nes ji paaukštintų esančius pylimus.
Galutinius sprendimus dėl „Rasos“ sodų apsaugos nuo potvynių Savivaldybė priims po papildomų konsultacijų su Aplinkos ministerijos specialistais.

Skaityti 536 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje