Savireklama

Steigs naują apdovanojimą Pirmo puslapio

  • %PM, %21 %629 %2017 %14:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Trečiadienį vyko išplėstinis Savivaldybės tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto posėdis. Be šio komiteto narių dalyvauti posėdyje pakviesti ir kitų Tarybos komitetų pirmininkai arba jų atstovai. Komiteto posėdį inicijavusi mero pavaduotoja Danutė Skruibienė siūlė apsvarstyti, ar Kretingos rajone nevertėtų įsteigti kokio nors apdovanojimo ar premijos, kuria galėtų būti apdovanoti rajonui nusipelnę įvairių profesijų atstovai.
Šiuo metu rajonui ir jo bendruomenei nusipelnę asmenys gali būti pagerbiami suteikiant jiems Kretingos rajono garbės piliečio vardą. Įmonės, organizacijos ir pavieniai asmenys, rajone propaguojantys krikščioniškosios kultūros ir dvasinių vertybių puoselėjimą bei sklaidą, filantropiją, visuomeniškai aktualią publicistiką, yra apdovanojami Motiejaus Valančiaus atminimo medaliu. Šiek tiek privilegijuotoje padėtyje rajone yra meno kūrėjai – jų nuopelnus rajonui savivaldybė kasmet pagerbia Kultūros ir meno premija.
„Manau, savivaldybė neturėtų skriausti ir kitų profesijų atstovų ir už jų veiklą suteikti kokį nors apdovanojimą. Kviečiu Tarybos narius išsakyti savo nuomonę, koks tai turėtų būti apdovanojimas, už ką jis turėtų būti teikiamas, kokios šventinės datos proga“, – kalbėjo mero pavaduotoja.
Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas Dangiras Samalius pritarė tokio apdovanojimo įsteigimui ir kvietė nepamiršti darbo vietas rajone kuriančių verslininkų. „Verslininkams galbūt nereikia skirti piniginio apdovanojimo, užtektų garbės ženklo. Kitų profesijų atstovus siūlyčiau apdovanoti ir piniginėmis premijomis, ir atminimo ženklais“ , – siūlė D. Samalius.
Švietimo komiteto narys Darius Petreikis akcentavo, kad teikiant naujuosius apdovanojimus reikėtų atsiriboti nuo pretendentų profesinių pasiekimų. „Už profesinę veiklą gaunamas atlyginimas. Apdovanojimus reikėtų teikti asmenims, kurių veikla turėjo tarnystės viešajam interesui požymių“, – tokia D. Petreikio nuomonė.
Po šių žodžių posėdžio dalyviai ėmė aktyviai diskutuoti, kada žmogaus profesinė veikla tampa viešąja arba bendruomenine veikla, kaip pasverti skirtingų profesijų atstovų indėlį į bendruomenės gyvenimą. Savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė priminė gražia tradicija tapusius „Lietuvos garbės apdovanojimus“ ir pasiūlė panašius įsteigti rajoniniu lygiu.
Ši idėja patiko daugeliui posėdžio dalyvių. Dauguma jų pritarė minčiai, kad minėti apdovanojimai turėtų būti teikiami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Kovo 11-ąją dieną. Komiteto posėdžiui pirmininkavęs Vaidas Kuprelis Komiteto vardu paprašė Savivaldybės administracijos apibendrinti šias mintis, parengti ir Tarybai teikti tvirtinti tokio apdovanojimo nuostatus.

Skaityti 580 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje