Savireklama

Sporto kompleksui skyrė papildomų lėšų Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %494 %2017 %10:%Gruo

Aistas MENDEIKA

Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta beveik visiems pateiktiems sprendimų projektams. Tik vienam teks palaukti kito posėdžio. Tarybos nariams kilo abejonių dėl naujų Kretingos rajono savivaldybės sanitarijos ir higienos taisyklių reikalavimų tikslingumo.
Nors naujosios Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos statybvietėje statybininkai pluša pakankamai energingai, vis dėlto jie nespės iki šių metų pabaigos panaudoti 150 tūkst. eurų rajono biudžeto lėšų. Tarybai siūlyta šiuos pinigus perkelti į Sporto komplekso statybą.
Tarybos posėdyje svarstant šį klausimą beveik visiems buvo aišku, kodėl tai daroma. Pasak savivaldybės mero Juozo Mažeikos, Sporto kompleksą statantis rangovas užtikrino, jog pusantro šimto tūkstančių eurų panaudoti iki Naujųjų metų tikrai nebus sudėtinga. Tam neprieštaravo ir opozicijos nariai.
Tačiau valdančiosios daugumos atstovas, Tarybos narys Alvydas Jonaitis teigė esąs įsitikinęs, jog statybininkai to nepadarys. Mat lapkričio 1 dieną dar buvo likę nepanaudotų apie 600 tūkst. eurų. Vadinasi, per mėnesį reikia įsisavinti apie 300 tūkst. eurų. A. Jonaičio nuomone, tai nerealu. Juo labiau, jei suma padidės dar 150 tūkst. eurų. Todėl jis karštai ragino kolegas Tarybos narius pritarti jo pasiūlymui ir tuos pusantro šimto tūkstančių eurų išdalinti vaikų darželiams, kuriems reikalingas remontas.
Vis dėlto dauguma Tarybos narių tokiam pasiūlymui nepritarė ir lėšas, kurių bibliotekos statytojai šiemet panaudoti nespės, nutarė perkelti į Sporto komplekso statybą. Juo labiau, kad šie pinigai, net jei ir Sporto komplekso statytojai nespėtų jų panaudoti, niekur nedings. Anot J. Mažeikos, jie sugrįš į biudžeto apyvartines lėšas.
Beje, kai kuriems politikams kilo nuogąstavimų, jog kolega A. Jonaitis ne šiaip sau sugalvojo lėšas išdalinti vaikų darželiams. Mat jo paties vadovaujama bendrovė „Stakreta“ nevengia juose pasidarbuoti.
Diskusija dėl Sporto komplekso statybos labai sujaudino Tarybos narį, irgi valdančiosios daugumos atstovą, Konstantiną Skierų. Jis piktinosi, jog metamos papildomos lėšos, o dirbantys statybininkai dabar daro tik broką. Pasak politiko, neseniai apžiūrint statybvietę pastebėta, jog nuo lietaus smarkiai nukentėjo stogo apšiltinimas, kurį bus labai sunku išdžiovinti.
Mero J. Mažeikos paaiškinimai ir perduoti statybininkų patikinimai K. Skieraus neįtikino, todėl teko į talką pasikvieti Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėją Rimą Lukauskienę, kuri paaiškino dabar susiklosčiusią situaciją.
Pasak jos, jau per lapkričio mėnesį Sporto komplekso statytojai sugebėjo panaudoti per 300 tūkst. eurų, todėl neabejojama, kad per gruodį bus panaudotos ir likusios lėšos.
Dėl beveik nenustojančio lietaus sudrėkęs stogo apšiltinimas irgi jau pakeistas, todėl nieko džiovinti nereikės. Be to, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio, statybininkai raštu užtikrino, jog dėl lietaus atsiradęs brokas bus visiškai pašalintas.
Savivaldybės Taryba pritarė siūlymui padidinti vieno nuvažiuoto kilometro bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ maršrutiniu autobusu tarifą vienu centu. Taip pat nustatytos ir maršrutinių taksi, važiuojančių į Klaipėdą bei Palangą vienkartinių bilietų kainos. Kelionė į uostamiestį šiomis transporto priemonėmis kainuos 1,50 euro, o kelionė į kurortą – 1,10 euro.
Antikorupcijos komisijoje vėl prasidėjo permainos. Iš komisijos pirmininko pareigų atsistatydino Tarybos narys Edmundas Valantiejus. Kai kuriuos politikus suintrigavo tai, jog dabar jau buvęs Antikorupcijos komisijos pirmininkas nepaaiškino, kas paskatino jį taip nuspręsti. „Baigėsi mano kompetencija“, – į Tarybos nario Almanto Skruibio klausimą lyg ir juokaudamas atsakė E. Valantiejus pridurdamas, jog norint vadovauti komisijai, reikia turėti daug laiko, nes yra labai daug darbo.
Tarybos narys A. Skruibys taip pat pasidomėjo, kaip bus su neužbaigtais darbais. Mat Antikorupcijos komisija vis dar nepaskelbė jokių išvadų dėl jos atliekamo tyrimo dėl buvusio bendrabučio Kretingos muziejaus teritorijoje privatizavimo bei žemės sklypo priskyrimo, o pastatą įsigijo A. Skruibio vadovaujama UAB „Ringesta“.
E. Valantiejaus nuomone, pradėtus darbus turės užbaigti irgi protingi komisijos nariai bei būsimas jos pirmininkas.
Kas atsisės į kol kas tuščią Antikorupcijos komisijos pirmininko kėdę, turėtų paaiškėti kitame Tarybos posėdyje. Šis postas pagal teisės aktus priklauso opozicijai.
Kol Antikorupcijos komisijos nariai spėlioja, kas galėtų tapti jos pirmininku, savivaldybės pastate apsilankę kretingiškiai bei svečiai gali pasigrožėti vaikų piešiniais antikorupcine tema.
Beje, kasmet tokie konkursai ir parodos visada būdavo įrašomos į Antikorupcijos komisijos metines ataskaitas kaip vieni iš nuveiktų svarbių komisijos darbų...

Skaityti 584 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje