Savireklama

Prasideda karštas darbymetis Pirmo puslapio

  • %PM, %07 %694 %2018 %15:%Saus

Aistas MENDEIKA

Perkopus per slenkstį į jubiliejinius Lietuvos nepriklausomybės metus, svarbiausi planai, kurie šiemet turės tapti realybe, liko tie patys. Tačiau, pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos, 2018-ieji turėtų būti dar sėkmingesni, nors rūpesčių mažiau tikrai nebus.
Iškart po Naujųjų metų nakties rajono vadovai sėdo prie stalo ir pirmiausia kalbėjo apie svarbiausius šių metų darbus – Sporto ir sveikatingumo centro statybą, naujojo Motiejaus Valančiaus bibliotekos pastato užbaigimą, Žemaitės alėjos rekonstrukciją, Vilniaus gatvės rekonstrukcijos perspektyvas. Neužmiršti ir kiti labai rajono visuomenei svarbūs darbai, kurių sėkmingą įgyvendinimą lems ne tik kruopštus darbas, bet ir politiniai sprendimai.
Meras pirmiausia patikino, kad priešnaujametiniai kai kurių Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių nuogąstavimai, jog gali būti nepanaudoti papildomai Sporto centrui skirti 150 tūkst. eurų, nepasitvirtino.
„Statybininkai sugebėjo ne tik panaudoti visas praėjusiais metais Sporto centro statybai skirtas lėšas, bet ir toliau tęsia numatytus darbus, – „Švyturiui“ sakė meras. – Nors iš Valstybės investicijų programos šiems metams lėšų kol kas negavome, darbų nestabdome. Esame numatę, jog statybą finansuosime savais pinigais. Tačiau tikimės, jog pavasarį gausime iš VIP šiems metams numatytą finansavimą. Planuojame, jog darbai tęsis visus metus be pertraukos“.
Pasak mero, užbaigti viso pastato statybos darbų šiemet tikrai nepavyks, tačiau sporto salės dalis turėtų eiti link pabaigos. Statybos darbų griežtai padalinti į dvi dalis – sporto salės dalį ir baseino dalį – neįmanoma, nes yra bendra elektros instaliacija, ventiliacijos sistemos, kitos komunikacijos, todėl darbai ir toliau vyks visame pastate.
„Pavyzdžiui, pagalbinės patalpos yra kaip vientisas objektas, todėl jų negalima išskirti. Galima tik atskirti patį baseiną, vadinamąją vonią, ir jo apdailos darbus. Visi kiti darbai yra glaudžiai susiję su viso pastato sistemomis, todėl klausimas, daryti ar nedaryti, nekyla“, – sakė J. Mažeika.
Tad baigiantis šiems metams, anot mero, didžioji dalis Sporto komplekso statybos darbų irgi turėtų artėti prie pabaigos, išskyrus patį baseiną. Galima teigti, jog šiuo metu jau yra padaryta 50 proc. visų statybos darbų.
„Viešųjų pirkimų konkursą komplekso statybos darbams rangovas laimėjo pasiūlęs 6,2 mln. eurų. Šiandien darbų jau yra padaryta maždaug už 3 mln. eurų“, – teigė meras.
Pasak J. Mažeikos, galima sakyti, jog pasiektas „lūžio taškas“: iki praėjusių metų savivaldybei itin sunkiai sekėsi stumti pirmyn naujojo M.Valančiaus bibliotekos pastato statybą, tačiau dabar ji sparčiai rieda link pabaigos.
„Šiemet jau bus dešimt metų, kai pradėta statyti biblioteka. Susiformavo nuomonė, jog valdžia statyti pradeda, bet nebaigia. Toks įvaizdis susidarė būtent dėl bibliotekos statybos. Mano tikslas yra jau šiemet, gal lapkritį ar gruodį, perkirpti bibliotekos atidarymo juostelę ir parodyti, kad vis dėlto mes šį objektą užbaigėme. Manau, kad Savivaldybės tarybos dėl to įtikinėti nereikės“, – sakė meras J. Mažeika.
Pasak jo, valstybės lėšomis visų planų įgyvendinti nepavyks. Dar yra likę 468 tūkst. eurų iš Valstybės investicijų programos lėšų. Tačiau vargu ar pavyks juos šiemet gauti. Tokia nuomonė formuojasi po paskutiniųjų J. Mažeikos vizitų į Kultūros ministeriją.
„Kultūros ministerijos šiemet numatytų finansuoti objektų sąraše mūsų biblioteka, deja, yra „už brūkšnio“, nes visiems objektams lėšų nepakanka. Tačiau 2019-aisiais reikalingas lėšas tikrai gausime. Tai užtikrino ir ministerijos vadovai. Dabartinis statybos darbų rangovas yra pakankamai tvirtas ir patikino, jog dirbs be pertrūkių ir objektą užbaigs. Todėl ir Kultūros ministerija įsipareigojo, jei visi darbai bus užbaigti šiemet, kitąmet su rangovu atsiskaitys visiškai“, – sakė J. Mažeika.
Jei kai kurios kitos savivaldybės nesugebėtų panaudoti šiemet skirtų pinigų, pasak mero, yra tikimybė, jog kažkiek pinigų pavyktų gauti rudenį. Tačiau jų vis tiek neužtektų baldams, įvairiai įrangai įsigyti. Todėl teks prisidėti rajono biudžeto lėšomis.
„Šiam prisidėjimui yra gautas ir Savivaldybės tarybos pritarimas. Tad galima sakyti, jog esu įsitikinęs, kad šiemet bibliotekos statybos darbai bus užbaigti. Vis dėlto reikia paneigti nuomonę, kad valdžia nesugeba pastatyti bibliotekos“, – teigė meras.
Kita, pagal apimtis didelė ir svarbi sritis – keliai ir gatvės. Pasak J. Mažeikos, Kretingą kertantis magistralinis kelias A11 šių metų rudenį bus baigtas rekonstruoti. Taip pat pavasarį, pagerėjus orams, sparčiau suksis darbai J. Jablonskio gatvėje, kurios rekonstrukcija bus baigta irgi šiemet.
„Kitoms rekonstruoti ar remontuoti numatytoms gatvėms irgi neturėtų kilti kokių nors problemų. Darbai prasidės ir vyks taip, kaip numatyta“, – tikino meras.
Anot J. Mažeikos, daugiausiai įvairių klausimų kyla kalbant apie žvyrkelių tvarkymo darbus, kuriuos kuruoja Automobilių kelių direkcija. Itin lietingas ruduo sukėlė daug problemų, todėl pradėti darbai užsitęsė, o kai kurių buvo neįmanoma ir pradėti. Darbai nukelti į šių metų pavasarį. Tikimasi, jog vis dėlto jie sėkmingai prasidės ir bus baigti.
Taip pat ne visi darbai praėjusiais metais padaryti ir tvarkant kelius per gyvenvietes. Tai padaryti teks šiemet.
„Keičiasi situacija ir pačioje Automobilių kelių direkcijoje, vyksta kai kurie organizaciniai pokyčiai. Kol kas neaišku, kaip bus skirstomos lėšos numatytoms programoms įgyvendinti. Tačiau tikiuosi, kad jos nesustos ir bus tęsiamos“, – sakė meras.
Toliau darbai vyks ir Kretingos gatvėse. Melioratorių ir Vytauto gatvių sankryžoje atsiras žiedas, užtikrinsiantis daug saugesnį eismą nei dabar. Tačiau, anot J. Mažeikos, neaišku, kokia klostysis situacija dėl sankryžos A11 kelio ir kelio į Darbėnus.
Šiemet numatoma pradėti įgyvendinti itin daug Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų. Kai kurios pateiktos paraiškos finansavimui gauti jau įvertintos, kai kurios vertinamos. Taip pat daug paraiškų dar ketinama teikti.
„Džiaugiamės, kad galime rajono reikmėms pasinaudoti europinėmis lėšomis, ir jos skiriamos. Tačiau pastebimas paradoksas, kai parengus projektą viena atsakinga institucija kai kuriuos numatytus darbus išbraukia, esą jie negali būti finansuojami. Tačiau kita institucija, irgi vertinanti projektus, teigia priešingai. Tokie institucijų nesusikalbėjimai reikalauja nemažai laiko. Kai kurie mūsų projektai dabar derinami iš naujo“ , – kalbėjo J. Mažeika.
Daug svarbių darbų laukia ir švietimo sistemoje. Mero žodžiais, reikės apsispręsti, ką daryti su kai kuriomis kaimo švietimo įstaigomis. Kai kuriose vis dėlto mokinių skaičius mažėja.
Taip pat numatoma pertvarkyti ir kai kurias kaimo bibliotekas. Ketinama jas prijungti prie mokyklų bibliotekų. Tačiau kol kas neišspręsta pavaldumo problema. Mat vienos jų priklauso švietimo sistemai, kitos – kultūros.
Atrodo, jog šie metai bus ne tik įvairių Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui skirtų renginių metais, bet ir karštas darbymetis visiems.

Skaityti 575 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje