Tapusi COVD-19 židiniu Kretingos ligoninė nebepriima pacientų, kurie neserga koronavirusu. Deja, jiems duris dažnai užtrenkia ir Klaipėdos ligoninės, į kurias jie nukreipiami. 

Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus šią savaitę net rajono Ekstremalių situacijos komisijai skundėsi, kad minimos Klaipėdos ligoninės vis dar laikosi buvusios tvarkos pacientus priimti pagal gyvenamąją vietą.

“Yra ligoninių vyriausiųjų gydytojų nurodymai nieko nepriimti. Tai – nehumaniška”, – sakė A. Šalavėjus.

Pacientus, kuriems reikalinga skubi ar planinė stacionarinė pagalba, Kretingos ligoninė nukreips į Klaipėdos miesto ligonines – Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Klaipėdos ligoninę, Klaipėdos jūrininkų ligoninę.

Kretingos ligoninėje, be vadinamų “kovidinių” pacientų, priimamos tik gimdyvės. Akušerijos ir ginekologijos skyrius, galintis pasidžiaugti, jog užkrato išvengė, dirba netgi intensyviau, mat šią įstaigą daug aktyviau šiuo metu renkasi ir kitų miestų, nebegalinčių užtikrinti saugaus gimdymo, moterys.

Taip pat Kretingos ligoninėje ir toliau bus teikiamos ambulatorinės konsultacinės antrinio lygio paslaugos.

Advokatas Linas Kontrimas.

Gyventojams ir Kretingos gydytojams skundžiantis, kad net uostamiesčio įstaigos pacientų neretai nepriima, advokato Lino Kontrimo paklausėme, ar tokiais atvejais pacientas ar jo artimieji gali paslaugų nesuteikusią sveikatos priežiūros įstaigą paduoti į teismą.

Advokato teigimu, Lietuvos Respublikos Konstitucija nustato valstybei pareigą rūpinis žmonių sveikata ir laiduoti medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Tokia piliečių teisė yra numatyta Konstitucijos 53 straipsnyje.
“LR pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas išplečia ir sukonkretina Konstitucijoje numatytas piliečių teises sveikatos apsaugos srityje, numatydamas tokias pacientų teises kaip teisę į kokybišką sveikatos priežiūrą, teisę į prieinamą sveikatos priežiūrą, teisę rinktis gydytoją, slaugos darbuotoją, sveikatos priežiūros įstaigą, diagnostiką bei gydymo metodikas, teisę į informaciją, teisę skųstis, teisę į žalos sveikatai atlyginimą bei kitas su sveikatos priežiūros užtikrinimu susijusias teises”, – sakė L. Kontrimas.
Išsamų advokato atsakymą skaitykite šio šeštadienio “Švyturio” laikraštyje.

 58,289 peržiūrų (-a)

92% LikesVS
8% Dislikes