Kretingos rajono savivaldybė atsisako 50 tūkst. eurų, kad tik greičiau galėtų tęsti Sporto komplekso statybas. Asociatyvi nuotr.

Savivaldybės administracija derybose su viešųjų pirkimų konkursą beveik laimėjusiu ir beveik tapusiu Sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbų rangovu nusprendė laikyti žvirblį rankoje nei vaikytis du briedžius miške – Strateginio planavimo tarybos posėdyje nutarta sudaryti taikos sutartį ir vietoj planuotų išsireikalauti 100 tūkst. eurų pasitenkinti siūlomais 50 tūkst. eurų.

Pasiūlė perpus mažiau su taika
Iš Sporto ir sveikatingumo komplekso statybvietės pasitraukus UAB „LitCon“, surengtas naujas viešųjų pirkimų konkursas. Jį beveik laimėjo viena įmonė, kurios pavadinimo Savivaldybės administracija neviešina. Viešųjų pirkimų komisija, analizuodama mažiausią kainą pasiūliusios bendrovės pateiktus dokumentus, paprašė papildomos informacijos apie įmonės pajėgumus. Jos nesulaukusi komisija pasiūlymą atmetė.
Be to, nuspręsta išsireikalauti 100 tūkst. eurų dydžio garantą, kurį buvo įsipareigojusi sumokėti irgi neviešinama draudimo bendrovė tuo atveju, jei konkursą laimėjusi įmonė nepasirašytų rangos sutarties.
Draudimo bendrovė sumokėti pinigus atsisakė, todėl prasidėjo teisminiai ginčai.
Šios savaitės pradžioje Savivaldybės administraciją pasiekė konkurso vis dėlto nelaimėjusios bendrovės pasiūlymas sudaryti taikos sutartį ir į Savivaldybės biudžetą sumokėti pusę draudimo sumos – 50 tūkst. eurų.
Skubiai šį ketvirtadienį surengtame Strateginio planavimo tarybos posėdyje nutarta sutikti su tokiu pasiūlymu.

Tik šiek tiek užtruko?
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio, sudarius taikos sutartį bendrovė atsisakys visų savo pretenzijų, atsiims ieškinius ir taip bus užbaigti teisminiai ginčai.
„Draugiškai susitarę su šia bendrove galėsime toliau ramiai tęsti dabar šiek tiek dėl teisminių procesų užtrukusį antrąjį viešųjų pirkimų konkursą naujam statybos darbų rangovui parinkti“, – Strateginio planavimo tarybos nariams kalbėjo P. Černeckis.
Strateginio planavimo taryba pritarė sprendimui priimti pasiūlymą ir turėti rankoje žvirblį – bent 50 tūkst. eurų.
Sudarius šią taikos sutartį pasibaigs vienos bylos teisminis procesas. Tačiau dar trijų bylų nagrinėjimas tęsiasi.
Savivaldybės administracija bylinėjasi su sutartinių įsipareigojimų neįvykdžiusia UAB „LitCon“ dėl nuostolių atlyginimo. Ketinama išsireikalauti beveik 300 tūkst. eurų.
Dar apie pusę milijono eurų tikimasi išsireikalauti iš Draudimo bendrovės „ERGO“, kuri bendrovei „LitCon“ buvo suteikusi garantą. Tačiau vėliau paaiškėjo, jog jis buvo negaliojantis, nes įmonė nesumokėjo įnašo.

Jau išleido 10 000 eurų
Trečioji byla nagrinėjama dėl bendrovės „By&N” pateikto ieškinio. Ši įmonė tikisi susigrąžinti Sporto ir sveikatingumo komplekse jau sumontuotus LED šviestuvus, už kuriuos su ja esą neatsiskaityta.
Pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė ir priteisė Savivaldybės administracijos naudai sumokėti 3 tūkst. 252 eurus bylinėjimosi išlaidoms padengti, tačiau bendrovė sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui.
Visose su Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba susijusiose bylose Savivaldybės administracijai atstovauja advokatų kontoros „Averus“ teisininkai. Rajono biudžete už suteiktas paslaugas buvo numatyta skirti 10 tūkst. eurų, kurie jau panaudoti.
Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Girdvainės, šios sumos nepakanka, todėl bus prašoma skirti daugiau lėšų. Kiek, kol kas neaišku.

 8,973 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes