Su kokia sąžine didžiausias metų šventes sutiks Sodų Bendrijos „Rubuliai“ sodų savininkai, kuriems atstovaujanti sodų valdyba, apgavusi savo narius, padavė į teismą buvusią valdybos pirmininkę Jolantą Urbšienę ir teismų pagalba bei dabartinės SB valdybos gudrumu pavertė ją nusikaltėle?

Buvusi pirmininkė iš širdies dirbo, net negaudama atlygio, nors visuotiniame narių susirinkime jai buvo numatytas minimalaus dydžio atlyginimas. Viskuo rūpinosi net su kūdikiu ant rankų, bet buvo priversta teismo nutartimi 2020 spalio 26 d. į bendrijos sąskaitą pervesti apie 15 tūkst. eurų. O kiek dar jai pačiai advokatų paslaugos kainavo?
Ne visuomet įstatymo raidė parodo tiesą. Kartais ir viena apmaudi klaida gali lemti štai tokį teismo sprendimą. Jolanta dirbo atsidavusi, lygiai taip pat – ir jos sūnus. Suklydo tik neįrašiusi į protokolą nutarimo jam mokėti atlyginimą ir nepriėmusi tokio sprendimo visuotiniame susirinkime.
Formalią klaidą padarė, bet ar šie žmonės nedirbo mūsų sodų labui? Ji pati stengėsi ir dirbo, atimdama laiką nuo savo artimiausių! Tad kur žmonių sąžinė, kad atidavusi visą save dar turėjo ir sumokėti bendrijai? Atmerkime akis ir apsidairykime.
Per tuos dvejus metus visų Jolantos atliktų darbų neįmanoma ir išvardinti – disertacijas reiktų rašyti, bet apžvelkime bent didžiausius, labiausiai matomus, nors yra parengta ir projektų, kurių plika akimi dabar net nematyti. Ir kurių dėka per du metus bendrijoje sklypus nusipirko virš 150 naujakurių!
Kiekvieną kartą, grįždami į namus ar iš jų išvažiuodami Kretingos link, ar galime ramia sąžine žiūrėti į dviračių taką nuo „Minijos“ sodų iki Raguviškių kelio?
Melioracijos griovys soduose per 25 metus pirmą kartą buvo kapitaliai išvalytas, įrengtos vaikų žaidimo, krepšinio, tinklinio aikštelės, vieta susirinkimams organizuoti ir poilsiui. Ar ramiai miegame, kai žinome, jog žmogus, tuo pasirūpinęs turėjo bendrijai dar ir sumokėti tūkstančius.
Kas galite paneigti, kad dar prieš porą metų gyvenome gražiau ir tvarkingiau, rūpinomės ir niekieno sklypais, kurie dabar vėl tik vilioja erkes ir bado akis suvešėjusiomis nepjautomis pievomis? O stotelė vaikams, kurioje ir dabar jie laukia autobuso, turėdami užuovėją ir nuo vėjo, lietaus ir nuo sniego, išliks, bet už jos įrengimą Jolanta taip pat ne tik kad negavo nė euro, bet minus apie 15 tūkst. eurų sumokėjo į bendrijos sąskaitą ir dar kelis tūkstančius jos pačios advokatų paslaugoms. Beje, buvusi pirmininkė, dirbdama bendrijai, naudojo savo asmeninius daiktus!
Ką dar gero buvusi pirmininkė padarė mums, už ką susimokėjo? Panaikino baisiuosius vartus ir konclagerio stovyklą primenančią spygliuotą tvorą. Jos dėka atliktas pagrindinių gatvių – Laumalių ir Vingio – apšvietimo projektas, buvo atnaujinti geodeziniai, atlikti topografiniai matavimai, nes buvo planuotas minimų gatvių asfaltavimas.
Pagaliau – supiltas kelio paplatinimas prie I-o įvažiavimo į sodus, kur dabar stovi papuoštos eglutės. Jei ne Jolanta, šios puošmenos geriausiu atveju glūdėtų griovio gilumoje.

O ar prisimenate mūsų šventes? Kaip linksma būdavo mūsų vaikams? Juk niekas nepasidarė savaime. Ir, kas labai svarbu, Jolanta sugebėdavo minimaliomis sąnaudomis pasiekti maksimalių rezultatų, suburti mus talkoms, statyboms. Argi nebuvome tikra bendruomenė?
Būtume turėję ir asfaltuotą pagrindinį kelią palei sodus – Jolanta tam jau buvo numynusi visus kelius. Tik šiais darbais beužsiimant jau buvo paskleisti šmeižto nuodai…
Kur iš tiesų mūsų sąžinė? Kur sąžinė tų, kurie pasėjo apkalbų nuodus? Ir netgi vaikščiojo su lentele „Pirmininkė – vagis“! Nupuolimui nėra ribų!
Jolanta skausmingai ištvėrė šį laikotarpį, bet ji stipri. Žinau, tokie žmonės nepalūžta, bet ar mes galėsime gyventi su suteršta sąžine?
Visų pirma buvusi pirmininkė buvo apšmeižta neva pasisavinusi 22 tūkstančius eurų, bet teismas išsiaiškino, kad jokios vagystės nebuvo, tačiau atrado menką biurokratinę klaidą. Kaip ir prieš kelias dienas Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad mūsų meras Antanas Kalnius pažeidė įstatymą. Lygiai taip pat – menkutė biurokratinė klaida! Tačiau jo niekas neteisia…
O dabartinė SB pirmininkė per dvejus metus atliko vieną darbelį – rekonstravo Laumalių g. tvorą, bet iki šiol bent jau aš ir kiti sodų gyventojai, savininkai nesulaukė jokios finansinės ataskaitos. Beje, rangovas nesvarstytas visuotiniame susirinkime, neaptarta nei tvoros išvaizda, ilgis. Netgi kyla klausimas, ar apskritai tokia, kokia dabar įrengta, ji buvo reikalinga? Jei Jolanta savo laiku būtų taip pasielgusi, ją gal jau į kalėjimą būtumėte pasodinę?! Tikrai būtų buvusi apskųsta bent kelioms instancijoms. Buvusi pirmininkė reguliariai pateikdavo ataskaitas ne tik už tai, kiek, pavyzdžiui, žvyro atvežta ir kiek tai kainavo, bet net ir paslaugą suteikusių įmonių pavadinimus. Visuomet galėjome pasiskambinti ir pasitikslinti.
Na, o apie naujos tvoros Laumalių g. rekonstrukcijos kokybę, žinoma, nešnekėsiu. Tegu vertina patys SB „Rubuliai“ sodų savininkai ir dar už tokią kainą, per 2 metus.
Brangūs mano kaimynai (visus sodų bendrijos narius taip vadinu), argi nematėte, kad Jolanta pirmiausia ieškojo, kaip žmogui geriau, tai yra mums, kurie čia gyvename, turime sodų sklypus! Ar nejaučiate žudančios įstatymo raidės, kuri vis labiau įsigali dabar? Buvusi pirmininkė sudarė galimybę gyventojams nuo pagrindinio kelio įsirengti įvažiavimus, bet dabartinei valdžiai atrodo svarbiau užsitverti tinkline – konclagerio tvora. Tai – tik vienas iš krūvos pavyzdžių.
Ar galime nusiplauti savo sąžinę ir visuotiniame susirinkime balsuoti, kad buvusios pirmininkės iš tiesų uždirbti pinigai būtų jai sugrąžinti? Tik visuotinis susirinkimas nustato, numato disponavimą bendrijos turtu. Mes tai galime.

Nuotraukose prisiminkime mažą dalelę Jolantos darbų. Deja, naujoji bendrijos vadovybė nesugebėjo net išsaugoti ir tinkamai prižiūrėti to, kas padaryta. Kai kas šiandien jau apleista.

Orientation: 1

Viktoras Pomerancevas,
SB „Rubuliai“ buvęs valdybos narys laikotarpiu nuo 2016-01-31 iki 2018-08-26

 45,776 peržiūrų (-a)

77% LikesVS
23% Dislikes
8 thoughts on “Ar su švaria sąžine SB „Rubuliai“ sodų savininkai laukia švenčių?”
 1. Dabartine valdzia patinka nes nelenda y akis kaip ana pirmininke lysdavo y privatu sklypa

 2. Gaila žmogaus. Visada atsiranda agresyviai nepatenkintų,kurie dažniausiai nieko gero nei aplinkiniams nei sau nesugeba padaryti, tik skųstis.

 3. Teisingumą lietuvoje vykdo teismai. Čia parašyta ne visai tiesa. Siūlau s.b. Rubuliams parašyti tiesą.

 4. Gyvenimas visada viską atlygins visiems: kam duos, kam atims. Lietuvoje teisingmo nėra, kai tokius sprendimus teismai priima: darbo sutartį pasiraše valdybos nutarimu, visuotinimae nebalsuotas, nors atlyginimas niekam kitam nemokėtas, nors buvo numatytas. Žalos sodų bendrijai nėra, o kiek darbų atlikta, tikrai patys nepasidarė ir dar su vaikeliu dirbo ir dar į teismus balsuotasusirinkime duoti dėl apvaginimo buvusios pirmininkės net 22000 eur. , o teisme apie darbo sutartį 🙂
  Paprasta klaidelė, bet sodams žalos nėra tik nauda ir darbai patvirtina visą, o kam žala tiems ir sugrįš gyvenimo bumerangas.
  Teisingai parašyta, todėl visuotiniame reikia balsuoti: atimtus pinigus per prievartą, grąžinti tam, kas juos uždirbo ir kas sodus puošė ir dirbo dėl jų – buvusiai pirmininkei.

 5. Dabartinė pirmininkė net savaitėje karto neranda laiko atvykti į sodus dėl sodų darbų net geodezinius atliekant kai privalo dalyvauti dėl kelio ribų nedalyvauja. Pirmininkės pareigų neatlikimas!
  Dėl panašių klaidelių ir daug didesnių pažeidimų nei buvusiosios pirmininkės, dabartinę pirmininkę turime taip pat paduoti į teismą:
  Atlyginimas visuotiniame jai net nenutartas, bet kas mėn išsimoka minimalią algą. Įstatymų pažeidimas!
  Rekonstruotos tvoros – broko darytojas darbų atlikėjas (sudaryta darbo sutartis), kuriam užmokėjo dabartinė pirmininkė visuotiniame nenutartas/nebalsuotas, o kokie pinigai net per 2 metus tikrai apie 4000 eur. Kainavo , o tinklinės nenorim, kiek dabar kainuos dar jos pakeitimas į naują? Įstatymų pažeidimas!
  Dabartinė valdyba Rinkiminio nedarė prieš 2 metus! Vien įstatymų pažeidimai!
  Dabartinėje valdyboje raštiškai atsisakė nebūti valdyboje du valdybos nariai, liko tik 3, kurie “nedirba” jau treti metai, bet atlyginimus pasiima!
  Prirašyta straipsnių apie “sb rubuliai teisingumą” net perdaug, kurie akivaizdžiai įrodo teisybės Lietuvoje nėra, cirkas vyksta, o soduose 3 m. sb rubuliai – vaikų darželis.

 6. Tiesa straipsnyje nuo pat pradžių buvusios valdybos iki dabartinės valdžios, jų tvoros 🙂

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE