Štai taip, parodomojo piršto kryptimi, autorius Andrius Miežis kviečia į savo darbų parodą Palangoje. Facebook nuotr.

Kretingiškiams puikiai pažįstamas menininkas Andrius Miežis kviečia sielą pamaitinti vizualiniais vitaminais Palangos galerijoje “Ramybė”, kur šįvakar pristatoma jo darbų paroda. Ir ne tik jo. 

“Mieli broliai ir sesės Facebooke! Jei jums, Palangoje maloniai leidžiant savo brangų laiką, sieloje užstaugs aidinti tuštuma – širdingai kviečiu pamaitinti ją vizualiniais vitaminais galerijoje „Ramybė“. Nuo šiandienos jūsų teismui čia ramiai pateiksiu kelioliką savo išmylėtų kūrinių parodoje „Daugiau nei mato akis“. Užmetę akį į ekspoziciją, galėsite ne tik numalšinti savo dvasinį troškulį, bet ir suduoti gastronominį smūgį zyziančiam skrandžiui šalia esančiame grill bare. Skanaus Jums laiko mene”, – štai taip savo gerbėjus pakvietė į parodos atidarymą A. Miežis.

Šįvakar Palangoje atverdama savo duris „Ramybės“ galerija pradeda 11-ąjį savo sezoną. Galerijoje naujausius kūrinius eksponuoja ir šiuolaikės juvelyrikos autoriai Marytė Dominaitė, Dalius Ilginis, Rasa Ilginė, Vytautė Jankūnaitė, Kęstutis Stanapėdis, Kamilė Stanelienė, Karolina Šiburkytė ir Agnė Žaltauskaitė.

Vilos “Ramybė” bare ir lauko terasoje laukia dar dvi ekspozicijos – dailininkės Adelės Liepos Kaunaitės tapybos darbai ir fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus bei šnipiškiečio menininko Pijaus Čeikausko paroda „276 žingsniai link Europos“.

Pristatydamas parodą „Daugiau nei mato akis“ daug metų Kretingoje gyvenantis vilnietis tapytojas Andrius Miežis sako: „Savo kūrybą apibūdinčiau kaip poparto ir siurrealizmo mišinį. Nesistengiu įsprausti savęs į „brandžiai gilius“ rėmus. Kūryboje visada turi vyrauti „va bank“ būsena – asmeninė avantiūra, nuolat mėtant sau iššūkius. Tai išėjimai iš socialinės sąmonės kontrolės zonos, kuri varoma stereotipine inercija“.

Tapytojo žodžiais, kūryboje atrasti save – tai tas pats, kaip įkristi į kreatyvią komą: „Pradedi klonuotis kaip prekės ženklas, tampi susitupėjusia asmenybe, ko sau visiškai nelinkiu. Bekompromisis ieškojimas turi būti nuolatinis, nes geras menas yra ne tas, kuris atsako į klausimus, o tas, kuris užduoda gerus klausimus. Tai ir yra menininko „perpetum mobile“.

Marius Kavolis.
Palangiškis dailininkas Marius Kavolis, pristatydamas tapybos darbų parodą „Evoliucija“ („Evolution“) tikina, jog evoliucija yra ir pasaulio, ir visuomenės kaitos procesai.

„Visas žmogaus gyvenimas yra nuolatinė evoliucija. Šie paveikslai atspindi evoliuciją, įvairius jos etapus, pokyčius bei chaosą, per kurį tenka pereiti ir kuriame mes visi egzistuojame. Mes nuolat keičiamės, augame, o pastarieji metai įnešė ypač daug pokyčių pasaulyje ir žmonių gyvenimuose bei jų viduje“, – sako M. Kavolis.

„Ramybės“ galerija duris atveria šį penktadienį, gegužės 28 d. 16 val. Tuo pačiu metu čia pradeda dirbti naujas itališkų patiekalų baras-restoranėlis „Arte“ („Menas“).

Pirmąją birželio savaitę galerija dirbs IV-V-VI-VII nuo 16 iki 21 val., įsibėgėjus sezonui bus dirbama visą savaitę, išskyrus antradienius.

Įėjimas į galeriją nemokamas.

Panašūs straipsniai:

Andrius Miežis: pamatę mano paveikslus klausia, kokius narkotikus vartoju

Kretingoje gyvenančio kūrėjo paveikslas papuošė Savanorių prospektą Vilniuje

Mažiausios miniatiūros parodoje – kretingiškio meno vardan paaukota musė

 46,189 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes