Kol Kretingos rajono meras Antanas Kalnius bylinėsis su Taryba, jis turi dirbti su visa savo buvusia komanda. Tokią neskundžiamą nutartį šiandien patvirtino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. 
“Pasiekta maža, bet reikšminga pergalė mano teisminiame ginče su naująja rajono valdančiąja dauguma! Šiandien Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi patvirtino, kad tol, kol vyks teisminiai ginčai, aš turiu dirbti su savo pilna komanda, kurią bando naikinti valdantieji, – tokiu įrašu šiandien savo Facebook paskyroje pasidalijo A. Kalnius. –
Svarbu, kad šiandien teismas jau suformulavo ir likusiems 59 tiesiogiai gyventojų išrinktiems Lietuvos merams reikšmingą precedentą. T. y. kol vyksta teisminis ginčas, užtruksiantis dar ne vieną mėnesį, merai gali būti ramūs, kad tarybos nariai kada tik panorėję negalės surišti jiems rankų bei palikti visiškai be komandos. Tai ypač šiandien aktualu Klaipėdos rajono merui, kuris yra analogiškoje situacijoje, kaip ir aš. Kartu, manau, ir Klaipėdos miesto, Plungės rajono bei kitų savivaldybių merams.
Taip pat šiandien jau 100 procentų aišku, kad kol vyks teisminiai procesai, dirbti lieka ne tik paskutinysis mano patarėjas, bet į darbą dar galiu susigrąžinti ir jau atleistus kitus du komandos narius. Beje, teismas yra aiškiai pasisakęs, kad šiuo atveju net nesvarbu, ar tai bus senieji darbuotojai, ar nauji, jei senieji nebenorėtų grįžti.
Tiesa, valdančioji dauguma dar turi į biudžetą sugrąžinti darbo užmokesčiui vasarį nuimtas lėšas. To raštu buvau prašęs jau du kartus – balandį ir gegužę. Deja, šis prašymas dar yra neįvykdytas, nors teismas aiškiai pasisakė, kad nutartį dalyje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo paveda vykdyti Tarybai.
Tikiuosi, kad valdantieji po šio paskutinio neskundžiamo sprendimo gražins darbo užmokesčio lėšas į biudžetą ir nerodys visuomenei pavyzdžio, kad teismo sprendimų galima nevykdyti, o man nereikės ir vėl kreiptis į teismą, tik šį kart jau dėl nevykdomos teismo nutarties.”
Nutartyje rašoma: “Teisėjų kolegijos vertinimu, nagrinėjamu atveju žala gali pasireikšti ir Savivaldybei […] – tiek Savivaldybės patiriamais finansiniais nuostoliais tuo atveju, jei atleisti mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai dėl galimo jų neteisėto atleidimo įvykdžius Tarybos Sprendimą Nr. T2-112 reikalautų patirtos turtinės ir (ar) neturtinės žalos atlyginimo, tiek nepakankama merui teisės aktų pavestų funkcijų (jo veiklos) vykdymo kokybe, dėl ko gali būti padaryta neatitaisoma ar sunkiai atitaisoma žala visai Savivaldybės veiklai”.
Praėjusių metų pabaigoje Kretingos rajono savivaldybėje persirikiavus politinėms jėgoms ir iškart po Naujųjų pirmajame šių metų Tarybos posėdyje naujajai daugumai priėmus sprendimą sumažinti į mažumą nustumto mero politinio pasitikėjimo komandą, iš pareigų buvo atleistos dvi darbuotojos. Šiuo metu meras turi vieną patarėją – Albertą Barauską.

 10,824 peržiūrų (-a)

86% LikesVS
14% Dislikes