Trečiadienį dėl Santaros klinikų gydytojo chirurgo mirties Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) surengė spaudos konferenciją. Joje Sveikatos apsaugos ministro patarėjas komunikacijai Tomas Bagdonas žiniasklaidai patvirtino, kad medikas nusižudė namuose, žinoma, kad buvo panaudotas ginklas. Ministerijos duomenimis, gydytojui buvo 36 metai.

„Ministerija iš karto sureagavo į šitą dalyką, buvo išsiųstos mobilios psichologų krizių komandos, kurios konsultuoja. Šiandien yra pareiškę norą gauti konsultacijų iš Santaros klinikų darbuotojų apie 70 žmonių. Taip pat buvo nukreiptas psichologas į šeimą, kad konsultuotų. Kiek žinome, ir pačios Santaros klinikos deda pastangas, jų vidaus psichologai dirba. Ką mes girdime iš tų 70 žmonių, tai psichologinės pagalbos poreikis yra milžiniškas“, – sakė T. Bagdonas.

Savižudybės priežasčių ministerija nekomentuoja.

„Atliekamas policijos tyrimas, kaip ir visais nusižudymo atvejais, tai mes nežinome, kas lėmė nusižudymo faktą. Kiek žinome iš policijos suvestinės, tai, kad buvo panaudotas ginklas“, – sakė T. Bagdonas.

Ar gydytojas paliko priešmirtinį raštelį – SAM duomenų apie tai irgi neteikia, motyvuodama tuo, kad tai yra policijos tyrimo dalis.

„Tai yra policijos ikiteisminio tyrimo duomenys. Jeigu yra kažkoks raštelis, policija jį pasiima, arba yra nusižudymo įrankis – tai yra policijos prerogatyva“, – komentavo SAM atstovas.

Apie mediko psichologinę būklę žinių taip pat kol kas nėra. „Kiek mes suprantame, tai buvo visu etatu dirbęs Santaros klinikų medikas, o daugiau dėl kažkokių tarpusavio santykių darbuose ar namuose buvusių santykių mes irgi nežinome“, – komentavo sveikatos apsaugos ministro patarėjas komunikacijai.

Pats svarbiausias uždavinys, SAM tikinimu, šiandien yra suteikti psichologinę pagalbą nusižudžiusio chirurgo kolegoms ir šeimos nariams.

Kuriame Santaros klinikų skyriuje dirbo gydytojas – ministerija taip pat neatskleidžia, tikina antradienį gavusi tik bendrinę informaciją iš Santaros klinikų. Gydytojo pavardės ministerija taip pat neviešina, kol vyksta policijos tyrimas.

„Vertinant privatumą, medikas vis dėl to nėra viešas asmuo, tai prerogatyva patvirtinimo atitenka pačiai šeimai“, – akcentavo T. Bagdonas.

Žiniasklaidos šaltinių duomenimis, medikas buvo jautrus žmogus, darbe galimai patyrė perdegimą. Komentarą, ar medikas skundėsi darbo sąlygomis, ar prašė poilsio dienų, anot T. Bagdono, galėtų suteikti tik gydytojo darbdavys – Santaros klinikos.

„Kadangi ministerija su mediku darbo santykių neturėjo, tai negali šito komentuoti“, – tikino ministro patarėjas komunikacijai.

Jeigu pasitvirtintų informacija, kad medikas buvo pervargęs, darbe patyrė perdegimą, ministerija tikina dėl to imtųsi veiksmų.

„Darbo krūvių peržiūrėjimas yra vienas iš prioritetinių dalykų. Visada geriau, kad nebūtų tokių skaudžių atvejų. Jeigu tai bus susiję su darbiniais santykiais, mes savo ruožtu tai padarysime, bet pirmiausia sulaukime policijos tyrimo, kuri tiria priežastis, kas tai lėmė“, – kalbėjo T. Bagdonas.

Signalų, kad Santaros klinikose dirbantiems medikams tenka neadekvačiai dideli darbo krūviai, kad medikai susidurtų su mobingu, T. Bagdono tikinimu, ministerija nėra gavusi, tokių duomenų neturi.

Apie tai, kad medikai apskritai kai kuriose šalies gydymo įstaigose patiria perdegimą, ministerijai yra žinoma.

„Būna įvairiai: mes turėjome su psichiatrine ligonine (atvejų – LRT.lt), kur yra profesinė sąjunga, tai ministerija savo ruožtu, kaip steigėja, yra pradėjusi tyrimą. Gavusi darbuotojų kažkokius užklausimus ministerija visą laiką reaguoja, pagal kompetencijos tyrimą arba pati daro, arba kreipiasi į atitinkamą steigėją. Tarkime, jeigu steigėjas yra savivaldybė – kreipiamasi į savivaldybę ir savo ruožtu visą laiką dar ir į Darbo inspekciją“, – sakė T. Bagdonas.

Šaltiniai LRT, ELTA, SAM

 225 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes