Seimo narys Petras Gražulis įregistravo įstatymų projektus, kuriais siūloma visais atvejais nustatyti nuteistųjų naujai steigiamų pusiaukelės namų ir Kalėjimų tarnybos ir probacijos padalinių minimalų atstumą – 5 km nuo ugdymo ir švietimo įstaigų bei privalomą derinimą su savivaldybių tarybomis ir su vietos bendruomenėmis.

P. Gražulis siūlo atitinkami pildyti Probacijos įstatymą ir Bausmių vykdymo kodeksą.

Šios pataisos inicijuotos dėl skandalingo Kalėjimų tarnybos nesiskaitymo su visuomenės nuomone: Kauno rajone, Domeikavoje, iki šių metų pabaigos ši tarnyba planuoja įsteigti nuteistiesiems skirtus pusiaukelės namus ir Kauno apskrities probacijos tarnybos padalinį.

Kalėjimų tarnyba brutaliai atmeta gyventojų pagrįstai reiškiamus prieštaravimus, tarp kurių svarbiausi – dvi įstaigos steigiamos gyvenvietės centre, prie pat švietimo ir ugdymo įstaigų, o pusiaukelės namų ir probacijos padalinys pritrauktų didžiulius kasdienius nusikaltusių asmenų srautus, kurie akivaizdžiai trikdytų gyventojų rimtį, ypač vaikų.

Seimo narys P. Gražulis klausia: „Kodėl Kalėjimų tarnyba tokias naujas įstaigas būtinai veržiasi statyti gyvenviečių centruose? Ar nėra kitų vietų, juk Lietuva – viena rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje?“

Šiuo metu galiojančiuose įstatymuose pusiaukelės namų ir probacijos padalinių steigimo vietos neprivalo būti derinamos nei su savivaldybių tarybomis, nei su vietos bendruomenėmis.

 322 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes