Lietuvos IT vadovų konferencijoje buvo pristatyti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) bandymai panaudoti dirbtinį intelektą ūkininkų nuotraukų klasifikavimui pagal pasėlį ir automatiškam sprendimo priėmimui dėl pasėlio tinkamumo.

NMA nuolat analizuoja ir diegia dirbtinio intelekto įrankius, kurių pagalba būtų galima dar greičiau ir paprasčiau suteikti informaciją klientams, atlikti patikrinimus bei administruoti paramą. Vienas iš bandymų panaudoti dirbtinio intelekto įrankius buvo pristatytas Lietuvos IT vadovų konferencijoje skaitytame pranešime „DI realus taikymas versle: pradžia, sunkumai, rezultatai“.

Dirbtinio intelekto įrankio pagalba siekiama automatiškai klasifikuoti ūkininkų atsiųstas nuotraukas pagal atpažintą pasėlį, o panaudojus automatinį sprendimo priėmimą nustatyti, ar jis atitinka deklaruotą pasėlį. Tai palengvintų patikrų atlikimą ir padėtų efektyviai taupyti laiką.

Tikimės, jog ir  toliau bus sėkmingai plečiamos dirbtinio intelekto įrankių pritaikymo galimybės NMA veikloje, kurių teigiamais rezultatais galėsime pasidalinti su kolegomis ir kitomis institucijomis.

Dirbtinis intelektas nustato, koks augalas yra nufotografuotas.

Atnaujinimo data: 2023-11-30

 274 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes