Kalėdų laukimas Palangos kurhauze ir Šventojoje šiemet bus ypatingai spalvingas! Lapkričio 29 d. įžengėme į Advento laikotarpį su folkloro ansamblio „Mėguva“ mistiškai žaismingu koncertu „Vilnos burtai“, o Palangos Kalėdinės eglės įžiebimo šventėje gruodžio 1 d. apsilankė net patys Grafai Tiškevičiai su muzikiniu atvirlaiškiu savo mylimam spindinčiam miestui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės „renginių kupiname gruodžio mėnesyje kiekvienas galės atrasti sau įdomią veiklą – ar tai būtų Kalėdiniai kino vakarai šeimai, edukacijos, ar spektakliai. Palangiškių ir kurorto svečių laukia jaukūs vakarai ir šeimos popietės Palangos kurhauze bei Šventosios Pėsčiųjų aikštės paviljone.“

Žiebsime spindinčią Šventosios eglę

Šventoji šiemet taip pat sužibės ryškiomis Kalėdinėmis šviesomis. Visa tai dėl ypatingos iniciatyvos – Kalėdinės pušelių alėjos Pėsčiųjų aikštėje, kuri džiugins visą gruodį. Visą savaitę nuo gruodžio 2 iki 9 d. bendruomenės atstovai puoš per tris metus gražiai išaugusias Pėsčiųjų aikštės žaliaskares. Kiekvienas, čia užsukęs, nuo gruodžio 9 d. galės ne tik džiaugtis šventine atmosfera, įsiamžinti prie labiausiai patikusios pušelės, bet ir pajausti bendruomenės šilumą. „Tikimės, kad ši iniciatyva taps tradicine ir dar labiau suartins Šventosios bendruomenę, o kiekvieną svečią įkvėps į savo artimųjų ratą parnešti dalelę šventinės nuotaikos“, – teigia Vita Petrauskienė. Gruodžio 9 d. 18 val. centrinėje Pėsčiųjų aikštėje visų laukia stebuklingų muzikos garsų kupinas Kalėdinės eglės įžiebimas. Čia Snieguolė ir Nykštukai žadins miško gyventojus, puoš girliandomis miesto gatves, ir kvies visus į interaktyvų miuziklą. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai bei lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai sukurs neįtikėtiną kapelą ir visi drauge gruodžio 9 d. 18 val. įžiebsime Kalėdų eglutę.

Įžiebęs miestų egles, Kalėdų senelis neskubės keliauti iš pajūrio. Visą gruodžio mėnesį jis netikėtose Palangos vietose džiugins praeivius skriedamas elektromobiliu su nykštukų palyda ir džiugiais šventiniais sveikinimais.

Dovanų meistarnė ir kino vakarai šeimoms

Kalėdų laukimas neįsivaizduojamas be kasmetinės dovanų meistarnės. Šiemet Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia į tris edukacinius užsiėmimus – šventinių meduolių dekoravimą, Advento burtų ir žiemos arbatos gaminimo subtilybes. Gruodžio 10 d. 11:00 val. su konditere „Cukraus fėja“ Gabriele susipažinsime su kalėdinių meduolių simboliais ir dekoravimo tradicijomis Palangos kurhauze. Gruodžio 16 d. 11:00 val. ir 14:00 val. Šventosios centrinės aikštės paviljone ir gruodžio 17 d. 11:00 val. Palangos kurhauze kviečiame visus norinčius į etnografės Zitos Baniulaitytės vedamus „Advento burtų“ užsiėmimus, kuriuose sužinosite apie lietuviškus papročius Kalėdiniu laikotarpiu. Na ir prieš pat šventes gruodžio 22 d. 11:00 val., 14:00 val. Šventosios centrinės aikštės paviljone ir 17:30 val. Palangos kurhauze kartu su žolininke Danute kalbėsime apie arbatos gaminimo subtilybes ir kiekvienas galės susikurti tokią žiemos arbatą, kokią nori bei jaučia.

Kaip ir kasmet, kurhauzo teatro salėje laukiamos ir šeimos su vaikais pasimėgauti nuotaikinga animacija. Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia gruodžio 11 d. 14:00 val. ir 18 d. 14:00 val. į „Magišką gyvūnų mokyklą”, gruodžio 11 d. 18:00 val. ir 18 d. 18:00 val. į „Maištingi rimai” I d. ir II d.

Muzikinė metų kulminacija

Gruodžio 16 d. 18 val. į Palangos kurhauzo koncertų salę sugrįžta pianistas Gintaras Januševičius (Lietuva-Vokietija) su išskirtine koncertine programa „Mažasis princas“. Joje G. Januševičius – ir pianistas, ir pasakotojas, muzikos garsų magija suteikiantis legendinei Antoine de Saint-Exupery istorijai dar nematytą formą. Filosofinis knygos tekstas yra apgaubiamas net 27-iomis XIX-XX amžiaus prancūzų kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Gruodžio 21 d. 18 val. Šventosios centrinės aikštės paviljone ir 22 d. 17 val. Palangos kurhauze nemokamą muzikinį vakarą dovanos PKJC moterų vokalinis ansamblis „Eldija“ kartu su Priekulės ansambliu „Agluona“. Taip pat jau trečius metus iš eilės sugrįžta laukiamiausias tradicinių šokių vakarėlis Palangoje…be batų! Sulaukus Kalėdų, džiaugsmingai švęsdami gruodžio 27 d. 19 val. susibėgsime pasišokti į Palangos kurhauzą. Bus proga užsidėti gražiausias megztas kojines, smagiai praleisti laiką ir net sudalyvauti kojinių konkurse. Gros muzikantai palangiškiai iš „Mėguvos“, liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai” ir sveteliai iš Klaipėdos. Spindinčius metus užbaigsime gruodžio 31 d. 19 val. Naujametiniame koncerte „Kai aš įsimyliu“ su Rūta Ščiogolevaite ir gyvo garso grupe. Dainininkė publikai dovanos legendinės, visame muzikos pasaulyje ryškų pėdsaką palikusios pop muzikos dievaitės Whitney Houston bei savo autorines dainas. Taip pat su svajingais bossa nova ritmais ir gražiausiomis džiazo baladėmis trumpam apmąstysime įsimintiniausias praėjusių metų akimirkas ir įsimylėsime gyvenimą iš naujo.

Bilietus į mokamus renginius galima įsigyti kakava.lt

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija
www.pkjc.lt

 479 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes