Prieš keletą metų atskirtis dėl kino prieinamumo tarp didžiųjų šalies miestų ir rajonų centrų dar buvo gana didelė, nes provincijoje po 1990 metų buvo uždaryta dauguma buvusių kino teatrų. Dabar nes atsirado naujos techninės galimybės rodyti filmus, todėl jau nebėra reikalinga seno tipo kino demonstravimo įranga. Tai leidžia kino menui atkeliauti ir į provinciją.

Kokius filmus 2023 metų pabaigoje galėjo pamatyti Skuodo miesto kino mėgėjai?

Dabar niekas nebesistebi, kad Skuodo kultūros centro salėje galima žiūrėti tuos pačius filmus, kurie tuo pat metu rodomi Vilniaus kino centruose. Čia filmai rodomi, naudojant multimedijos projektorių, kuris laisvai perteikia ryškų filmo vaizdą per didelį atstumą ant tam pritaikyto mobilaus ekrano.

Todėl, metams baigiantis, Skuodo miesto mažieji žiūrovai galėjo mėgautis animaciniais filmais „Kentervilio pilies vaiduoklis“ ir „Džiunglių būrys 2“, o suaugusieji matė kino istorijas „Milijonieriaus palikimas“ bei „Laikinai jūsų“.

Mobilusis ekranas po filmo demonstravimo išstumiamas už galinės sceninės užuolaidos, todėl netrukdo kitų renginių – koncertų ar spektaklių metu. Tokią filmų demonstravimo aparatūrą kuo puikiausiai galima naudoti ir miestelių bei kaimų bendruomenių salėse.

Kaip prie dokumentinio kino atkeliavimo į Lietuvos provinciją prisideda šalies bibliotekos?

2023 metais jau septynioliktą sykį Lietuvos bibliotekose lankėsi dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“. Čia kino mėgėjai galėjo susipažinti su atsakingai parinkta itin vertinga dokumentinių filmų programa iš viso pasaulio.

Bibliotekoms prieš tai buvo suteikta nemokama prieiga prie virtualios festivalio filmų programos. Nustatytą dieną ir valandą prie virtualios konkretaus filmo transliacijos bibliotekos galėjo laisvai prisijungti ir rodyti jį lankytojams. Po seanso žiūrovai galėjo savo įspūdžiais dalintis internetiniame pokalbių langelyje. O patys seansai buvo paskirstyti įvairaus amžiaus žiūrovams.

Prieš festivalio pradžią su bibliotekomis buvo iš anksto pasidalinta specialiai paruoštomis informacinės sklaidos priemonėmis, kurios garantavo sklandų bendravimą ir džiugino visus. Taip buvo pasistengta prisidėti prie našios dokumentinio kino sklaidos visoje Lietuvos teritorijoje. Kas dedasi kino pasaulyje, kokie nauji filmai pasiekė Lietuvą, galima sužinoti interneto portale: https://pickvibe.lt/lt/p/kinas-miestuose/kinas-vilniuje.

 592 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes