Gyvas susitikimas su tikrove
Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, Kretingos viešoji biblioteka kviečia miestelėnus ir svečius į neeilinį renginį. 18 val. prasidėsiantis susitikimas su dviem Ukrainos karo veteranais taps proga ne tik pagerbti taikos, demokratijos ir žmogaus teisių vertybes, bet ir iš arti susipažinti su šiandienos Europos iššūkiais.
Renginio metu bus kalbama apie tikrąją karo kainą – ne iš vadovėlių, bet iš žmonių, kurie patyrė karo baisumus, išgyveno nelaisvėje, bet išsaugojo žmogiškumą ir drąsą.
Svečiai – gyvi karo liudytojai
Ivanas Bočkariovas (karinis slapyvardis „Witcher“) – vienas iš Mariupolio gynėjų, buvęs „Azov“ pulko karys. Jo istorija – tai ne tik karo, bet ir nepalaužiamo žmogiškojo orumo liudijimas. Gindamas Azovstal gamyklą nuo Rusijos invazijos, Ivanas pateko į nelaisvę ir daugiau nei dvejus metus praleido neteisėtame įkalinime. Jis buvo išlaisvintas tik 2024 metų spalio 18 dieną. Susitikimo metu jis dalinsis patirtimi apie gyvenimą nelaisvėje, buvimą prie mirties slenksčio ir tikėjimą laisve.
Volodymyras Čepa – tankų bataliono veteranas, karo veiksmuose dalyvaujantis nuo 2014 metų. 2022 m. vasarį, sugrįžęs iš užsienio, jis nedelsdamas prisijungė prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų. Per karo veiksmus buvo sunkiai sužeistas. Nepaisydamas fizinių ir emocinių sukrėtimų, šiandien jis aktyviai dirba su karo veteranais, padeda jiems reabilituotis, kovoja už jų teises ir orų gyvenimą po karo.
Daugiau nei liudijimai – vertybių pamoka
Šis susitikimas nėra tik pažintis su karo istorijomis. Tai – gyva pamoka apie drąsą, ištvermę, laisvės kainą ir žmogiškumą, kuris išlieka net kruviniausiomis aplinkybėmis. Renginys skirtas ne tik pažinimui, bet ir savirefleksijai – kiek kiekvienas iš mūsų prisidedame prie taikos Europoje? Ką reiškia būti atsakingu piliečiu demokratinėje visuomenėje?
Renginį pristato:
„Kretinga – Lietuvos jaunimo sostinė 2025“
Goda Evelina BARČAITĖ

 276 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes
Accessibility