Rotušės skveras virto pramogaujančių šeimų sala
Rotušės aikštės skveras gali būti ne tik skardžiabalsių varnų buveinė. Praėjusį sekmadienį čia augančių medžių pavėsyje ant žolyno šeimininkavo dešimtys vaikų su savo tėveliais ar seneliais.
Organizatoriams talkino savanoriai
Dvi valandas iki vidurdienio čia vyko viešosios įstaigos „Tekmena“ organizuotas pirmasis šią vasarą šeimoms skirtas pramoginis laisvalaikio renginys, kuriame šurmuliavo apie 100 įvairaus amžiaus vaikų ir juos lydėjusių suaugusiųjų.
Skvere veikė judrių žaidimų aikštė, kurioje buvo daugiau nei dešimt pramogų: įvairūs lauko žaidimai, šokinėjimai ant batuto, buvo organizuota rytmetinė mankšta, piešimas ant molbertų.
Daugiausiai vaikų būriavosi prie pripučiamo batuto. Dėl saugumo į jį vienu metu šokinėti buvo leidžiamas ribotas skaičius vaikų, todėl „Tekmenos“ renginiui talkinusiai savanorei Aidai Urbonavičienei teko nelengva užduotis – prašyti pašokinėti norinčių vaikų, kad šie kiek palūkėtų, kol kažkas išeis iš batuto labirintų.
„Derybose“ su vaikais Aidai pravertė ir jos psichologės profesija.
Salantų gimnazijos chemijos mokytoja Gintarė Salienė vaikams demonstravo įvairius cheminius eksperimentus, inde putojančius vulkanus ir aiškino, kokios medžiagos ir kodėl priverčia skystį veržtis iš indo kraštų. Kuo ne tikra chemijos pamoka gamtoje?
Futbolo mokyklos direktorius Mindaugas Tilvikas kartu su Tarybos nariu Gediminu Venckumi futbolą mėgstantiems vaikams pristatė originalią pramogą – futbolo „smiginį“. Į didelį pripučiamą taikinį reikėjo kuo taikliau spirti limpantį kamuolį. Laimėjo taikliausi ir surinkę daugiausiai taškų.
Nesibaigianti eilė, norinčių persikūnyti į įvairius personažus, rikiavosi prie vaikams veidukus paišančios savanorės Evelinos Menčinskaitės.
Krepšinio trenerė Sonata Valinskienė vaikams vedė rytmetinę mankštą, prie kurios noriai prisidėjo ir šeimų renginyje dalyvavusios mamos.
Daug judant neprošal yra ir pasistiprinti. Trijų vaikų mama Eglė Galdikienė su Ivetos Andriekienės pagalba vos spėjo sukti cukraus vatą – tiek daug norinčių buvo jos paskanauti.
Dalyvius lepino oras
Šeimoms skirtą sekmadienio rytmetį organizavusios VšĮ „Tekmena“ projektų vadybininkė Giedrė Domarkaitė labiausiai džiaugėsi pasisekusiu oru: „oras šiam renginiui buvo idealus – šilta, saulėta ir be didesnio vėjo. Kiti renginiai numatyti liepos ir rugpjūčio pabaigoje. Nežinau, ką reikės daryti, jei tuomet pradėtų lyti“.
G.Domarkaitė pasakojo, kad tokie šeimoms skirti renginiai buvo sumanyti siekiant skatinti bendruomeniškumą, aktyvesnį tėvų bendravimą su savo vaikais.
„Vasaros savaitgaliais Kretingos rajono šeimoms trūksta nemokamų laisvalaikio renginių, į kuriuos galėtų įsitraukti ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai, seneliai. Tokie aktyvūs pabuvimai kartu šeimoms sudaro sąlygas stiprinti tarpusavio bendravimą ir kuria naujus socialinius ryšius“, – teigė VšĮ „Tekmena“ atstovė.
Anot G.Domarkaitės puikių atsiliepimų sulaukęs renginys įrodė, kad miesto centre esanti Rotušės aikštės skvero žalia erdvė tam yra labiausiai tinkama vieta.
Renginys sulaukė ir rėmėjų
Šeimos sekmadienį mielai būtų pramogavusios ir ilgiau, tačiau Kretingos savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų (NVO) rėmimo programos lėšomis finansuojamas renginys negalėjo trukti ilgiau nei 2 valandas.
Ilgesniam renginiui būtų tekę pasirūpinti tekę pasirūpinti biotualetais, kurių nuoma būtų kainavusi papildomai.
Šiam projektui iš NVO programos iš viso buvo prašoma pustrečio tūkstančio eurų. Savivaldybė skyrė 1,4 tūkst. eurų, todėl teko atsisakyti ir dalies žaidimų.
Prie renginio prisidėjo ir rėmėjai – batutą nemokamai skyrė smulkioji verslininkė Gileta Žulkė, batuto įrangai reikalinga elektros srove leido pasinaudoti šalia skvero veikianti viešojo maitinimo įstaiga „Centro pica ir kebabai“.
Prie renginio finansavimo prisidėjo net patys tėvai. Vaikams atsigaivinti organizatoriai buvo nupirkę pakuotę mineralinio vandens, tačiau prasidėjus šeimų rytmečiui buvo pasigesta vienkartinių stiklinių. Tai pastebėjęs jų visiems vaikams nupirkęs atnešė vienas tėvelis.