?Kretingos? susitikimo su ?Bir?ais? pabaigoje teko kovoti d?l kiekvieno ta?ko.

?Kretingos? krep?ininkai ?rod?, kad ?iame sezone yra viena i? paj?giausi? Region? krep?inio lygos komand?, kuri reguliariajame ?empionate paj?gi kovoti d?l prizini? viet? ? 2019 metai baigti penki? pergali? serija ir penkt?ja vieta turnyrin?je lentel?je.

Kauno ?LSU? ? ?Kretinga? – 83:95
Kretingi?kiai buvo neabejotini ?io susitikimo favoritai. Laikinojoje sostin?je paj?rio ?emai?ius pri?m? Lietuvos sporto universiteto studentai ?iame sezone ?vent? vos vien? pergal? ir 14 rungtyni? pralaim?j? yra pa?iame lygos lentel?s dugne.
Susitikim? prad?jusi m?s? rajono komanda i? karto ?m? diktuoti rungtyni? temp? ir po pirmojo k?linio jau pirmavo 10 ta?k? skirtumu ? 31:21.
Kretingi?ki? persvara abejoni? nek?l? ir antrajame k?linyje. Iki did?iosios pertraukos skirtumas padid?jo dvigubai ? ?Kretinga? nuo var?ov? buvo atsipl??usi 57:36.
Antroje rungtyni? pus?je ?aidimo tempas sul?t?jo. ?Kretingos? treneris Arimantas Mikalo?ius labiau leido pa?aisti atsarginiams ?aid?jams, o komandos lyderiai patausojo savo j?gas.
Tre?iajame k?linyje studentai skirtum? su?velnino iki 17 ta?k? ? 77:60, o iki rungtyni? pabaigos kretingi?kiai jiems leido priart?ti iki 12 ta?k?.
?Kretingos? komandoje rezultatyviausiai ?ias rungtynes ?aid? 27 ta?kus peln?s Tadas Ma?elis, kuris ypa? taikliai atakavo i? vidutini? nuotoli? ? 11 taikli? metim? i? 15.
Domininkas Matutis (19 ta?k?) taikliai ?aud? i? trita?ki? ? 6 tiksl? pasiek? metimai i? 11. Kornelijus Stonkus (13 ta?k?) ? 3 trita?kiai i? 6. Tadas Budrys prie pergal?s prisid?jo 10 ta?k?.
?? kart? ?Kretingos? komanda maloniai nustebino taikliomis baudomis ? i? 7 metim? buvo pramesta tik kart?. Kretingi?kiai klydo tik tris kartus, kai var?ovai kamuol? prarado 13 kart?.

?Kretinga? ? ?Bir?ai? ? 87:82
U?tikrinta rungtyni? prad?ia ?Kretingos? komandos gerb?jams ir patiems krep?ininkams leido i? anksto patik?ti lengva m?s? ekipos pergale, ta?iau kretingi?kiai ne tik paleido rungtyni? vad?ias, bet susitikimo pabaigoje sugeb?jo visiems gerokai patampyti nervus.
Pirmasis k?linys nieko blogo neprana?avo ? laim?ta rezultatu 21:15. Antrajame jau gird?josi pavojaus signalai, bet iki pertraukos vis dar buvome priekyje ? 39:36.
Baigiantis tre?iajam k?liniui kretingi?kiai jau buvo priversti vytis sve?ius, kurie likus kiek ma?iau nei dviem minut?ms pirmavo 56:59. Paskutiniosiomis k?linio sekund?mis taikliu trita?kiu pavyko i?lyginti rezultat? ? 59:59.
Paskutinysis k?linys v?l prasid?jo bir?ie?i? tr?ktel?jimu ? 59:62, o su?aidus pustre?ios minut?s skirtumas var?ov? naudai buvo padid?j?s jau penkiais ta?kais ? 63:68.
Laimei, aik?tel?s ?eimininkai greitai susitvard? ir ?veikus pus? k?linio ne tik prisivijo bir?ie?ius, bet ir kiek atitolo ? 76:72.
Atrod?, kad rungtyn?s v?l sugr??o ? ?Kretingos? komandos paklotas v??es, ta?iau iki rungtyni? pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minut?ms drama prasid?jo i? naujo. Po taiklaus trita?kio ?Bir?ai? v?l priekyje ? 78:80.
Tuomet prasid?jo nervus t?san?ios s?puokl?s. R. Zabita i? dvita?kio i?lygino rezultat? ? 78:78, bet ?Bir?ai? po taikli? baud? v?l priekyje ? 78:80. Likus pusantros minut?s rezultat? lygina T. Ma?elis, bir?ie?iai v?l pab?go ? 80:82.
Permaining? rungtyni? baigtis sprend?si paskutini?j? susitikimo minut?. Taiklus trita?kis rezultat? persv?r? kretingi?ki? naudai, o likus ?aisti 28 sekund?ms taiklus R. Zabitos metimas leido sukaupti solidesn? trij? ta?k? persvar? ? 85:82.
Prie? prad?dami atak? sve?iai pa?m? minut?s pertrauk?l?, bet pasitarimas naudos neatne??. Tolimas var?ov? metimas nebuvo taiklus, o D. Matu?iui atkovojus kamuol? greitoje atakoje du ta?kus peln? L. Jonu?ka.
Likus 14 sekund?i? ?Bir?ai? ima dar vien? minut?s pertrauk?l? ir kuria nauj? savo veiksm? plan?, ta?iau skirtumas ? penki ta?kai ir visiems ai?ku, kad norint i?lyginti rezultat? vienos atakos var?ovams neu?teks.
Juo labiau, kad skub?dami sve?iai iki rungtyni? pabaigos nesurezg? n? vieno taiklaus metimo.

Kretingi?kiams ?ansas pakilti ? 4 viet?
?i? rungtyni? didvyriu galima laikyti T. Ma?el?. Peln?s 28 ta?kus jis buvo taiklus mesdamas dvita?kius ? 6 metimai i? 9, trita?kius ? 4 metimai i? 6 ir baudas ? 4 pataikymai i? 5. Be to, T. Ma?elis po krep?iais atkovojo 8 kamuolius.
Kaip ir pra?jusiose rungtyn?se su LSU komanda, T.Ma?eliui gerai talkino 20 ta?k? peln?s D. Matutis. L. Jonu?kos s?skaitoje ? 10 ta?k?.
?Kretingos? krep?ininkai buvo pakankamai taikl?s prie baudos metim? linijos ? 8 pataikytos baudos i? 13 (61,5 proc.) ir ?tikinamai laim?ta kova po krep?iais ? 47 atkovoti kamuoliai prie? 34 var?ov? sugriebtus at?okusius kamuolius.
Paskutini?sias pirmojo rato rungtynes ?Kretinga? ?ais sausio 4 dien? Vilniuje su ?Rivil?s ? Steko? komanda, kuri su 7 pergal?mis ir tiek pat pralaim?jim? yra 9 vietoje.
Jei kretingi?kiai ?ias rungtynes pralaim?s, m?s? komand? i? 5 vietos i?stums geresn? ta?k? santyk? turinti ?Raseini?? komanda.
Pergal?s atveju ?Kretingos? komanda pirm?j? rat? gal?t? baigti ketvirtoje vietoje. Ta?iau tam b?tina, kad ?e?tadienio rungtynes pralaim?t? ?iuo metu vienu laipteliu auk??iau esanti ?Taurag?s? ekipa, kuri Ukmerg?je susitiks su ?Olimpo? komanda.