Abejose pra?jusio savaitgalio rungtyn?se naudingiausiai ?aid? Rytis Zabita.

Pra?jusio savaitgalio Region? krep?inio lygos turo rungtynes ?Kretingos? komanda ?aid? lyg s?puokl?se: pro ?al? svaidant trita?kius pralaim?ta turnyrin?s lentel?s kaimynams, ta?iau kit? dien? namuose ?veikti vieni i? lygos lyderi?.

?Omega? ? ?Kretinga? ? 72:65
Paskutiniu metu ?Kretingos? krep?ininkai taikliau prad?jo m?tyti baudas, ta?iau vyr? rankos prad?jo dreb?ti atakuojant i? toliau.
Pra?jus? penktadien? ?aisdami Kaune su ?Omega? kretingi?kiai ? ?eiminink? krep?? kamuol? ? m?t? lyg u?siri?? akis. Ypa? prastas buvo trita?ki? taiklumas. I? 31 metimo tiksl? pasiek? vos 6 kamuoliai ? 19,3 proc. taiklumas.
Ne k? geriau buvo ir metant i? dvita?ki? zonos ? 18 pataikym? i? 51 metimo (35,2 proc.).
?Kretingos? komanda ?eimininkams pralaim?jo visus tris pirmuosius k?linius – po j? skirtumas buvo i?aug?s iki dvi?enklio ? 62:49.
Tik paskutin?j? ketvirt? kretingi?kiai palau?? var?ovus rezultatu 16:10, ta?iau tie 6 ta?kai buvusio skirtumo toli gra?u nei?tirpd?.
Netaikliai atakuodami krep?? ?ias rungtynes kretingi?kiai sugeb?jo pralaim?ti tur?dami bes?lygi?k? iniciatyv?. Neskaitant baud? metim? ?Kretingos? komanda ? var?ov? krep?? met? net 82 kartus, kai ?eimininkai ? tik 60.
Ta?iau i? 82 metim? kretingi?kiai ? krep?? i? viso pataik? vos 24 kartus, o gerokai ma?iau kart? sve?i? krep?? atakavusi ?Omega? ?met? 27 kartus.
Rezultatyviausias ?Kretingos? gretose ?? kart? buvo Tadas Ma?elis ? 18 ta?k?, ta?iau naudingiausias – Rytis Zabita, kuris peln? 14 ta?k? (i? 7 mest? dvita?ki? pataik? 5 kartus) ir 11 kamuoli? atkovojo po krep?iais.
Ypatingai ?iose rungtyn?se nesisek? Domininkui Matu?iui (10 ta?k?), kuris i? 8 dvita?ki? ?met? vienintel? kart? ir 11 kart? band? laim? mesdamas trita?kius. Ta?iau pataik? tik du.
?Mesti Domininkas prival?jo, nes tuo metu var?ovai j? palikdavo vienui vien?. Ta?iau jam buvo juoda diena ? beveik visi metimai pro ?al??, – pasakojo ?ias rungtynes su nuoskauda prisimenantis ?Kretingos? treneris Arimantas Mikalo?ius.

?Kretinga? ? ?Kelm?? ? 77:70
?Omegai? pralaim?j? ir ?emyn nusmuk? kretingi?kiai atsid?r? prie? nepavyd?tin? pasirinkim?: arba ?veikia trimis pergal?mis daugiau turin?i? bei tre?ioje vietoje ?sitvirtinusi? ?Kelm?? ir neatsilieka nuo favorit? grup?s, arba pralaimi ir smunka ? 8 viet?.
Pirmajame k?linyje dideliu tempu prasid?jusias lenktynes laim?jo kretingi?kiai ? 26:25, nors beveik vis? laik? pirmaudami vienu metu buvo susikrov? ir 8 ta?k? persvar?.
Antrojo k?linio prad?ioje net 9 ta?k? ?gytas atotr?kis netrukus buvo i?barstytas ir iki pertraukos skirtumas i?liko gana kuklus ? 45:41.
Antroje rungtyni? dalyje abiej? komand? ?aidimas suposi lyg ant bang?: iki k?linio pabaigos likus 6 minut?ms net 10 ta?k? pab?g? kretingi?kiai tarsi sustojo ir palauk? besivejan?i? var?ov?, kurie kiek daugiau nei po minut?s priart?jo beveik per vien? trita?k? ? 53:49.
Tre?iasis k?linys taip ir baig?si rungtyni? pabaigai palikdamas intrig? ? 60:55.
Paskutiniojo ketvir?io prad?ia ?Kretingos? komandos gerb?jams intrig? greitai pakeit? ?tampa. ? krep?? nepataikius T. Ma?eliui ir R. ?imkevi?iui vos po pusantros minut?s ?Kelm?? jau priekyje ? 60:61.
Gerai, kad ?skraidin?s trita?k? Linas Jonu?ka var?ovus kiek nuramino ? 68:63. Ta?iau kelmi?kiai ?eimininkams nuolat myn? ant kuln? ir trap? 3 ? 4 ta?k? skirtum? i?laik? iki pat rungtyni? kulminacijos.
O kulminacija prasid?jo iki rungtyni? pabaigos likus 3 minut?ms. ?Kretinga? pirmavo 70:67 ir gal?jo pab?gti kiek toliau mesdama du baudos metimus. Ta?iau L. Jonu?ka realizavo tik vien?.
Likus pusantros minut?s R. ?imkevi?ius pramet? dvita?k?, ta?iau ir var?ovai netaikl?s du kartus atakuodami krep??. Likus minutei L. Jonu?ka band? laim? i? 3 ta?k? zonos ? netaikliai.
Likus 42 sekund?ms ?Kelm?? taip pat pro ?al? svied? trita?k? ir stabdydama kretingi?kius prasi?eng?. Var?ovams ?iokios tokios vilties suteik? R. ?imkevi?ius ?mesdamas tik vien? baud? ? 72:67.
Skirtumo lyg ir pakanka, nors jei kretingi?kiai b?t? buv? taiklesni metant baudas, atotr?kis tarp komand? b?t? buv?s 2 ta?kais didesnis.
?ia lyg ty?ia ?Kelm?? ?met? trita?k? ir likus vos pusei minut?s prie ?eiminink? priart?jo per vien? metim? ? 73:70.
Laiko spaud?iami sve?iai kretingi?ki? atakas m?gino stabdyti baudomis ir tik?josi netaikli? metim?, ta?iau R. ?imkevi?ius bei D. Matutis ?? kart? nepramet? n? karto.

Laukia ambicingi autsaideriai
Rezultatyviausias ?Kretingos? komandoje buvo R.?imkevi?ius ? 19 ta?k?, ta?iau jis i? 15 dvita?ki? metim? pataik? tik penkis kartus.
Gerokai efektyviau ?aid? 13 ta?k? peln?s R. Zabita, kuris tiek pat kart? ? krep?? ?met? i? 6 bandym?. Be to, Rytis v?l atkovojo 11 kamuoli?.
Tiek pat 13 ta?k? peln? D. Matutis, L. Jonu?ka ir Tadas Budrys ? po 11, T. Ma?elis ? 8.
?? kart? netaikl?s trita?kiai skandino ?Kelm?s? komand?, kuri i? toli atakavo 20,8 proc. taiklumu. Kretingi?kiai buvo geresni ? 7 taikl?s tolimi metimai i? 23 ? 30,4 proc. taiklumas.
Nors ?Omegai? ir pralaim?ta, ta?iau ?Kretingos? komandos treneris A. Mikalo?ius guod?si, kad abiej? tarpusavio rungtyni? balansas yra m?s? krep?inink? pus?je. Pirmojo rato susitikim? ?Kretinga? laim?jo 8 ta?kais, o pralaim?jo 7. Komandoms surinkus vienodai ta?k? auk??iau atsidurs kretingi?kiai.
Taip nutiko jau dabar ? ?Omega? ir ?Kretinga? dabar turi po 12 pergali?, bet m?s? rajono krep?ininkai yra penkti.
Kretingi?kiai auk??iau atsidurs jei vienod? skai?i? pergali? surinks ir su ?Kelm?s? komanda, kuri pirm?jame rate m?s? krep?ininkus buvo ?veikusi tik dviej? ta?k? skirtumu.
Dabar ?Kretingos? laukia du susitikimai i?vykoje su turnyrin?s lentel?s autsaideriais Akmen?s ?Patriots Cementu? (12 vieta) ir Plung?je su ?Olimpu? (15 vieta).
?Nors ?ios komandos ir yra lentel?s dugne, savo namuose jos lengvai pergali? neatiduoda net ir lygos lyderiams. Tod?l m?s? laukia sunkios rungtyn?s?, ? teig? A. Mikalo?ius.
Gr??us i? i?vyk? sausio 31 dien? m?s? rajono krep?inink? namuose laukia tikras egzaminas ? susitiksime su lygos lyderiais Vilkavi?kio ?Perlo? komanda.