An. Rgs 22nd, 2020

Renginiai

< 2020 >
Rugsėjis
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
rugpjūčio
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
 • Klaipėdos knygų mugė
  Visą dieną
  2020-09-21

  Programa

  12 val. VIII Klaipėdos knygų mugės atidarymas
  Vieta: Saulės laikrodžio kiemelis arba konferencijų salė, I a.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  12 val. Dario Cestaro ir „Kirigami“ | Kūrybiniai užsiėmimai

  Dalyvauja: Dario Cestaro
  Vieta: Periodikos skaitykla, II a.
  Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

  Profesionalus italų menininkas Dario Cestaro supažindins su erdvinių knygų (pop-up) kūrimo paslaptimis, išmokys „Kirigami“ technikos. Užsiėmimai skirti 13–16 metų jaunimui. Preliminari trukmė – 3 val. Užsiėmimai vyks anglų kalba.

  12.30 val. Audiotekos atidarymas
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Aukščiausios kokybės garso ir dizaino audiotekos atidarymas. Audiotekos pažiba – audiofilų bendruomenėje garsėjančios firmos „Reed“ gamintas ekskliuzyvinis patefonas. Nauja bibliotekos erdvė atvira laisvos sielos žmonėms, mylintiems muziką ir vertinantiems aukštos kokybės garsą. Knygų mugės metu čia tavęs laukia susitikimai su išskirtiniais žmonėmis, pašėlę muzikos ir poezijos kokteiliai, puiki nuotaika ir įkvepiantys pokalbiai prie arbatos puodelio.

  13 val. Specialistų diskusija
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  13 val. Aldona Martinkienė „Truobalė ont lauku“ | Knygos pristatymas
  S. Jokužio leidykla-spaustuvė

  Dalyvauja: Aldona Martinkienė, Diana Ciparienė, Marytė Jacikienė, Dalia Zabitienė
  Vieta: Konferencijų salė, I a.
  Renginio partneris: Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka

  Tai pirmoji Aldonos Martinkienės poezijos knygelė, kurioje gražiai sudėliotas gyvenimas, pilnas paprastumo ir nuoširdumo. Diana Ciparienė pristatys pačią knygos autorę bei skaitys tekstus iš knygos. Dalia Zabitienė kalbės apie žemaičių tarmės pratarmes, pasakos kaip sekėsi redaguoti knygą ir, taip pat, skaitys tekstus iš knygos.

  13 val. Gyveno kartą lapinas, kuris pametė protą… | Knygos pristatymas
  Leidykla „Odilė“

  Dalyvauja: Martin Baltscheit (vaizdo įrašas), Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas, Nijolė Kuolienė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Trupės „Teatriukas“ aktoriai papasakos apie gražų, protingą lapiną, kuris paseno ir pamiršo, kad yra lapinas. Lietuvių kilmės vokiečių rašytojas Martin Baltscheit pasveikins mugės dalyvius ir papasakos knygos „Apie lapiną, kuris pametė protą“ istoriją. Ši knyga yra pelniusi Vokietijos jaunimo literatūros premiją ir Sidabrinės plunksnos apdovanojimą, išversta į daugelį pasaulio kalbų.

  13 val. ir 14 val. Vinetu kaimo gentis | Pažintis su indėnų kultūra

  Dalyvauja: Vinetu kaimo gentis

  Vieta: Saulės laikrodžio kiemelis

  Vinetu kaimo gentis kviečia užsukti į tradicinę indėnų palapinę – tipį, susėsti į bendrą ratą ir pasiklausyti legendų apie indėnus ir gyvenimo būdą: sužinoti, kodėl indėnai puošiasi paukščių plunksnomis, pamatyti, kokiais ginklais medžiodavo, sužinoti, kokius totemus garbindavo, kokias dainas dainuodavo. Tipyje veiks knygų apie indėnų kultūrą paroda „Vinetu sugrįžimas“.

  14 val. Jurga Bardauskienė „Kultūros palikimo beieškant. Klaipėdos miesto biblioteka 1920–1945 metais” | Knygos pristatymas
  S. Jokužio leidykla-spaustuvė

  Dalyvauja: Jurga Bardauskienė, Birutė Skaisgirienė, Klaipėdos jaunimo teatras
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Knygoje pristatomas rekonstruojamos bibliotekos kolekcijos atvejis. Tai pastangų, ieškant dingusios Klaipėdos miesto bibliotekos (Stadtbücherei Memel), veikusios Klaipėdoje 1920–1945 m., pėdsakų rezultatas. Remiantis išskirtiniu Klaipėdos krašto istoriniu kontekstu atskleidžiama bibliotekos, kaip kultūros židinio, reikšmė tarpukario Klaipėdoje. Kartu su bibliotekos knygomis sugrįžta ir kitų Klaipėdos įstaigų bei organizacijų spaudiniai. Kaip kultūros paveldo migracijos atvejis, tyrinėjamos ir proveniencijos. Ypač atkreipiamas dėmesys į Klaipėdoje tarpukariu veikusių mokyklų bibliotekas, kurios, nors ir nebuvo prieinamos visuomenei, bet, neabejotinai, turėjo reikšmės skaitymo kultūrai bei visuomenės švietimui. Knyga gausiai iliustruojama vaizdine tekstine medžiaga iš Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje saugomo AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.) archyvo, iš kitų Lietuvos ir Vokietijos archyvų.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  14 val. Vidmantas Triukas „Tonarmai ir patefonai pasaulinėje rinkoje” | Paskaita

  Dalyvauja: Vidmantas Triukas
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Pasaulio audiofilų bendruomenėje gerai žinomas Kauno rajone veikiančios nedidelės bendrovės UAB „Tonearms.lt“ pavadinimas. Prekių ženklą „Reed“ valdanti bendrovė gamina išskirtinę produkciją – patefonų galvučių laikiklius – tonarmus, patefonus ir jų priedus. Tai aukščiausio lygio gaminiai, atitinkantys kokybiškiausio muzikos skambesio reikalavimus. Kviečiame į paskaitą kartu su šios įmonės inžinieriumi Vidmantu Triuku.

  14 val. Ernestas Noreika: nuo poezijos iki underground’o | Susitikimas ir kūrybinės veiklos pristatymas

  Dalyvauja: Ernestas Noreika
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  Kas yra Ernestas Noreika? Kas bendro tarp poezijos ir underground’o? Ar sunku būti kūrėju? Renginio metu bus atsakyta į šiuos ir daug kitų klausimų. O taip pat, galėsite gyvai išgirsti muzikinį svečio pasirodymą. Repas gyvas ir jis skambės Jaunimo erdvėje!

  14.45 val. Klaipėdos atminties premijos „Prūsa“ įteikimas
  Premijos mecenatas Šv. Jono bažnyčios atkūrimo fondo vadovė Lilija Petraitienė

  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  15 val. Juozas Šikšnelis „Septyni dešimtmečiai kaitos ir pastovumo: Klaipėdos Ievos Simonaitytės biblioteka 1950–2020 metais“ | Knygos pristatymas
  Leidykla „Druka“

  Dalyvauja: Juozas Šikšnelis, Viktorija Žilinskaitė, Klaipėdos jaunimo teatras
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Ši knyga – tai beletrizuota Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos septynių dešimtmečių istorija, kurioje pateikti istoriniai faktai persipina su smagiomis istorijomis iš bibliotekos ir jos darbuotojų gyvenimo.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  15 val. Pažinti ir patirti biblioterapiją | Diskusija ir knygos pristatymas

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

  Dalyvauja: Daiva Janavičienė, Jūratė Sučylaitė, Rasa Derenčienė
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė ves diskusiją apie biblioterapiją bei pristatys D. Janavičienės knygą „Biblioterapija: teorija ir praktika“. Diskusijoje bus aptariama, kas teoriškai yra biblioterapija ir kokios esti jos rūšys, kaip tai susiję su bibliotekomis. Kalbėsime apie pasyviąją biblioterapiją (rekomenduojamos literatūros sąrašus), svarstysime, kaip sąveikos biblioterapiją galėtume taikyti bibliotekų renginiuose.

  15 val. Danielius Rusys „Kokteilis“ | Tapybos ir muzikos pristatymas

  Dalyvauja: Danielius Rusys, Rosana Lukauskaitė
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Tapytojas, muzikos gerbėjas ir vinilo kolekcininkas Danielius Rusys pristatys savo tapybos darbų parodą ir kalbės apie muzikos įtaką jo kūryboje.

  „Taip pavadinau todėl, kad tai mišinys iš visko, kas veikia mano jusles ir protą, ir daro įspūdį. Tai matyti meno kūriniai, kino filmai, skaityta lektūra ir asmeninės patirtys. Tai savo paties galvos turinio tyrinėjimas per vaizdą. Labiausiai man artimas siurrealistinis metodas, bet nesilaikau taisyklės, jog tai vienintelis man tinkantis metodas. Todėl viską, kas „šauna“ į galvą plaku į vieną kokteilį. Tai kaip savotiškas dienoraštis „Fusion“ (fusion – Miles Davis sukurtas džiazo stilius ir muzikavimo metodas – kai viskas, kas girdima aplinkui, maišoma į vieną katilą). Kokteilio sudedamąsias dalis palieku atpažinti žiūrovui.“

  15 val. Keliaujame į Afriką! | Žaidimas-pasirodymas pagal knygą „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“
  Leidykla „Tikra knyga“

  Dalyvauja: Giedrė Rakauskienė, Daiva Rudytė, Paulius Valaskevičius
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Skrisk į Afriką, susitikti su egzotiškais ir nepažįstamais gyvūnais! Gali taip nutikti, kad greitai jų nebeliks, kaip išnyko ir šiauriniai baltieji raganosiai. Paskutinis iš jų – Sudanas, spėjo papasakoti savo istoriją rašytojai Giedrei Rakauskienei, tad turėsi galimybę ją išgirsti ir tu. O patyrusi lėktuvo įgula – Daiva ir Paulius – pažada tave saugiai nuskraidinti į Afrikos džiungles.

  16 val. Diana Latvė „Memelio gaisras“ | Knygos pristatymas
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

  Dalyvauja: Diana Latvė, Marijus Šidlauskas, Jūratė Barauskaitė
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Savojo miesto paieškos. Kryptys ir takoskyros. Ar grožinės literatūros knygos istorine tematika sužadina norą domėtis istorija? Ar jos gali tapti skaitytojo kelione į praeitį? Kiek jos yra svarbios istorijos tėkmei pajausti? Dabartiniame judriame amžiuje svarbu suprasti, kodėl verta pažinti kraštą, kurį vadiname savo namais. Novelių romanas „Memelio gaisras“ nukelia skaitytojus į skirtingų laikotarpių Klaipėdos, kadaise vadintos Memeliu, ir jos apylinkių puslapius. Tai galimybė pažvelgti į svarbius miesto istorijos įvykius. Kiekviena vieta turi savo dvasią. Ją galima pajusti, išmokti ar suprasti.

  16 val. Dario Cestaro ir knyga-karuselė |