Renginių kalendorius

Renginiai pajūryje

PrATKPnŠS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Renginiai Kretingoje

PrATKPnŠS
   123
 • Visą dieną
  2020-10-03
  Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, H. Manto g. 25

  Programa

  11 val. Almanachas „Baltija“ | Pristatymas

  Dalyvauja: Sondra Simana, Gitana Gugevičiūtė, Juozas Vosylius, Daiva Nausėdaitė, Jonas Baltokas
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Jau daugelį metų almanachas „Baltija“ pasakoja, kas svarbiausio įvyko tais metais Klaipėdos krašte, kas parašė eilėraštį, kas rašo romaną, kas numirė ir kas prisikėlė, ir, apskritai, kas naujo vietiniame kultūros fronte. Šiais metais žaidžiame su nuotraukomis korono viruso tema, trumpais tekstais-reakcijomis į situaciją, sustabdžiusią pasaulį, taip pat minime nacionalinio prioriteto metus, skirtus Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams, tapytojo Juozo Vosyliaus jubiliejų ir, aišku, daugelio kitų šventines sukaktis.

  11 val. Neringa Poškutė-Jukumienė „Dokumentai“ iš serijos vokai ir popieriai | Parodos atidarymas

  Dalyvauja: Neringa Poškutė-Jukumienė
  Vieta: Kraštotyros skaitykla, tarp II ir III a.

  Šioje parodoje pristatomos emalio meno miniatiūros, objektai iš serijos „Vokai ir popieriai“. Tema „Dokumentai“ pasirinkta neatsitiktinai. Savo kūryboje autorė ironizuoja socialinius, kultūrinius ir politinius santykius. Šiuo atveju menininkė nagrinėja biurokratijos dominavimą ir „menamą“ įstatymo raidės viršenybę šiuolaikiniame laike.  Keliamas klausimas apie realų ir rezultatyvų veiksmą, kurio išraiška – pateiktasis dokumentas. Būdamas kaip svarbiausias socialaus gyvenimo fiksatyvas – yra viską lemiantis, viską nusakantis arba niekinis ir nieko nelementis. Savybė – „suvaikščioti koridoriais“ – įgalina „dokumentą“ būti aktyviu mūsų gyvenimo palydovu.

  11 val. Popieriaus magas Philippe Ug | Kūrybinės dirbtuvės

  Dalyvauja: Philippe Ug
  Vieta: Periodikos skaitykla, II a.
  Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

  Philippe Ug studijavo grafikos dizainą Paryžiuje Duperré taikomosios dailės mokykloje. Philippe profesionalus menininkas, šilkografas, karikatūristas, dėstytojas. Šis menininkas garsėja tuo, kad erdvines knygas kuria rankomis nenaudodamas jokių šiuolaikinių technologijų. Todėl Philippe knygų tiražai yra labai maži – ne daugiau 100 egzempliorių. Menininko knygos noriai leidžiamos daugelyje viso pasaulio valstybių. Savo kuriamose erdvinėse istorijose Philippe Ug skaitytojus kviečia keliauti po spalvingą, nuotaikingą šiuolaikinę visatą. Kūrybiniuose užsiėmimuose kursime Philippe Ug knygų temomis. Planuojama dirbtuvių trukmė 2,5 val. Užsiėmimai vyks prancūzų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

  11 val. Kotryna Zylė „Mažas kaip vabalėlis“ | Knygos pristatymas-patyrimas Leidykla „Dvi tylos“

  Dalyvauja: Kotryna Zylė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  0–3 m. mažylius kviečiame į patyriminę pažintį su Kotrynos Zylės knyga „Mažas kaip vabalėlis“. Mažiausi skaitytojai galės ne tik išgirsti skaitomą vabalėlio istoriją, bet ir patirti, pačiupinėti, įlipti į knygos pasaulį! Savo rankomis prisiliesime prie vabalėlį stebinančios „šviesos“, tikrąja žodžio prasme apsiklosime begaliniu žvaigždėtu dangumi. Knygos skaitymas taps įvairias jusles kutenančiu patyrimu!

  12 val. Aldis Gedutis, Kęstas Kirtiklis „Tarp vertės ir poveikio: apie tariamą humanitarinių mokslų krizę ir jos įveikos būdus“ | Knygos pristatymas-diskusija Leidykla „Jonas ir Jokūbas“

  Dalyvauja: Aldis Gedutis, Kęstas Kirtiklis, Raimonda Nabažaitė, Tomas Kiauka
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Kęsto Kirtiklio ir Aldžio Gedučio knygoje grakščiai ir argumentuotai nagrinėjami krizėje atsidūrę humanitariniai mokslai ir galimi tos krizės įveikos būdai. Šiandienos humanitarinių mokslų įvaizdis siejamas su sudėtingais svarstymais apie dvasinius reikalus, gyvenimo prasmę, didžią praeitį. Atrodo, kad humanitariniuose moksluose mažai likę garbės, o apie jų teikiamą naudą net neverta užsiminti. Lietuvoje humanitarai dažnai skundžiasi dėl prastų darbo sąlygų, viršvalandžių, streso darbe ir mažo atlyginimo, tačiau tai globalios tendencijos, turinčios vos kelias išimtis. Humanitarų bendruomenė nuolat verčiama teisintis gamtamokslininkams, politikams, verslininkams ir, žinoma, plačiajai visuomenei. Visgi teisinimosi režimu veikiantys humanitarai retai pastebi tai, kad pati jų bendruomenė yra susiskaldžiusi, išsibarsčiusi, be orientyro ir nekritiškai įtikėjusi savo tyrimų verte. Daugiausia pastangų skiriama būtent gynybiniams vertę pabrėžiantiems argumentams. Tačiau anapus humanitarinės bendruomenės tai nepakankamai matomas ir juolab sunkiai pamatuojamas rodiklis. Todėl, norint paveikti skeptikus, humanitarai turėtų kalbėti ne vien apie vertę, bet ir apie savo tyrimų poveikį.

  12 val. Mitinių būtybių atstovė spaudai – Kotryna Zylė | Pokalbis Leidykla „Aukso žuvys“

  Dalyvauja: Kotryna Zylė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt 

  „Didžiosios būtybių knygos“ autorė vaikams atskleis, kaip gimsta knygos iliustracijos, kokias „slaptas žinutes“ dailininkai palieka savo piešiniuose ir kas pozavo mitinių būtybių portretams. Tuo pačiu klausytojai bus supažindinti su lietuvių mitologijos pasauliu, įdomiausiais jo padarais, dievais, deivėmis ir jų šiuolaikinėmis slėptuvėmis.

  12 val. Indrė Valantinaitė „Apsisiautusios saule“ | Poezijos knygos pristatymas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

  Dalyvauja: Indrė Valantinaitė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  Indrė Valantinaitė – viena ryškiausių jaunesniosios kartos poečių, ko, tiesą sakant, mažai kas tikėjosi. Labai jau kitokia, labai jau „apsisiautusi saule“. Tačiau poetė savo didžiulį talentą labai greitai įrodė. Trys pirmosios knygos, kolegų knygų pristatymai žurnaluose ir televizijose – visa tai vadinama gyvenimu literatūroje, kuri ir tapo antraisiais poetės namais.

  13 val. „Dvi iliustruotos istorijos“ | Duetai

  Dalyvauja: Elena Selena, Rasa Jančiauskaitė, Rūta Jakštonienė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Dvi jaunos lietuvių iliustratorės savo kūryba pasaulį sužavėjusios talentingais darbais papasakos apie skirtingus kūrybinius kelius į vaikų literatūrą ir pripažinimą užsienio šalyse. Prancūzijoje gyvenanti ir erdvines knygas vaikams kurianti menininkė Elena Selena vienoje reikšmingiausių ir didžiausių pasaulio leidyklų „Gallimard Jeunesse“ išleido tris įstabaus grožio erdvines knygas vaikams. Rasa Jančiauskaitė šiemet buvo pakviesta sukurti vizualinį identitetą 2020-ųjų Bolonijos vaikų knygų mugei, kuri yra pripažįstama svarbiausia pasaulyje vaikų literatūros, iliustracijos ir leidybos srityje. Vos prieš porą metų pasirodžius pirmajai jaunos menininkės knygai, Rasa jau yra apdovanota ne vienu garbingu tarptautiniu įvertinimu.

  13 val. Arūnas Peškaitis, Kazys Simanauskas „Pamatymai“ | Knygos pristatymas Leidykla „Žara“

  Dalyvauja: Arūnas Peškaitis, Kazys Simanauskas, Virginija Kochanskytė, Angelė Juknytė, Ramutė Žandarienė
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  13 val. Juozas Šikšnelis ,,Būsenos“ | Novelių rinktinės pristatymas Leidykla „Homo liber“

  Dalyvauja: Juozas Šikšnelis, Marijus Šidlauskas, Rimantas Balsys, Vilius Gužauskis
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Naujausia Juozo Šikšnelio knyga „Būsenos“ – tai apsakymų, novelių ir esė rinkinys – tai pasakojimai apie mažo, niekuo neišsiskiriančio žmogaus kasdienybės realijas, kuriose slypi gyvenimo prasmės įžvalgos. Kūriniai žaižaruoja autoriui būdinga ironija.

  13 val. Artašes Gazarian „Garso įrašai ir muzika: kur slypi emocijos?“ | Paskaita

  Dalyvauja: Artašės Gazarian
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Socialinių mokslų daktaro, Vilniuje esančio aukščiausio lygio garso sistemų „Muzikos magijos salono“ įkūrėjo Artašes Gazarian paskaita. Studijuojantis šiuolaikinę mokslinę literatūrą, ypatingai neuropsichologiją ir pats eksperimentuojantis su garsu, bandant atskleisti jo paslaptis, A. Gazarian pasakos apie muzikos prigimtį ir dabartines realijas.

  13 val. ir 14 val. Vinetu kaimo gentis | Pažintis su indėnų kultūra

  Dalyvauja: Vinetu kaimo gentis

  Vieta: Saulės laikrodžio kiemelis

  Vinetu kaimo gentis kviečia užsukti į tradicinę indėnų palapinę – tipį, susėsti į bendrą ratą ir pasiklausyti legendų apie indėnus ir gyvenimo būdą: sužinoti, kodėl indėnai puošiasi paukščių plunksnomis, pamatyti, kokiais ginklais medžiodavo, sužinoti, kokius totemus garbindavo, kokias dainas dainuodavo. Tipyje veiks knygų apie indėnų kultūrą paroda „Vinetu sugrįžimas“.

  14 val. Kęstutis Demereckas „Nemuno delta. Penkių šimtmečių akimirka“ | Knygos pristatymas Leidykla „Libra Memelensis“

  Dalyvauja: Kęstutis Demereckas
  Vieta: Konferencijų salė, II a.

  Knygoje, remiantis kartografijos šaltiniais, nagrinėjama Nemuno deltos raida per paskutinius penkis šimtus metų. Kur tekėjo didieji Nemuno vandenys, kokios deltinės šakos radosi ir kaip jos keitėsi istoriniu laikotarpiu. Kaip Nemunyno, Šalteikės, Gilijos ir Rusnės vandenys darė įtaką deltos kaimų ir miestelių gyvenimui, kaip deltoje kūrėsi kaimai, kokie jie tapo pasikeitimų sūkuryje ir dabar. Šios knygos tikslas – parodyti Nemuno deltos etninių gyventojų gyvenimą deltoje.

  14 val. Lina Mumgaudytė „Paskutinės žuvies sugrįžimas“ | Parodos pristatymas

  Dalyvauja: Lina Mumgaudytė, Neringa Poškutė
  Vieta: Galerija 3A, III a.

  Paroda pristato 2017 m. išleistos Linos Mumgaudytės knygos vaikams „Paskutinė žuvis“ iliustracijas/tapybos darbus. Knygoje gvildenama ekologinė tema apie paskutinę žuvį jūroje. Ką daryti su ja? Suvalgyti, paleisti? Koks pasaulis būtų be žuvų? Ar pavyks knygos herojams išspręsti šią problemą?

  14 val. Rokas | Vinilų valanda

  Dalyvauja: Vilius Ančeris, Juozas Gečas
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Rinktinių roko vinilų klausymo valanda papildyta muzikos entuziastų Viliaus Ančerio bei Juozo Gečo mintimis ir pastebėjimais.

  14 val. Saulius Vasiliauskas | Susitikimas ir kūrybos pristatymas

  Dalyvauja: Saulius Vasiliauskas, Neringa Butnoriūtė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  „Žinau, kad mano senelis Stasys, ištremtas į Vorkutos lagerį, pasakodavo blatniesiems intriguojančias istorijas – kad nebūtų sumuštas, kad išgyventų. Turėjo būti geras pasakotojas. Išgyvenimo pasakotojas! O aš? Ar pasakoju, bandydamas išgyventi? Matyt, taip teigti nebūtų tikslu ir sąžininga. Tiesiog mokausi klausytis ir stebėti(s), bent truputį sulėtinti įvykius, patirti dabartį.“

  „Pirmosios knygos“ laureatas Saulius Vasiliauskas pristatys savo kūrybinę veiklą ir patį save. Šiuo metu studijuoja Vilniuje literatūrologijos doktorantūroje, užsiima įvairiomis literatūrinėmis-kultūrinėmis veiklomis bei gainioja kamuolį humanitarų-menininkų krepšinio komandoje „Egzistenciniai klausimai“.

  15 val. „Nuėjau miegoti kaip vaikas, prabudau kaip mergina: jaunystės patirtys žydų jaunimo autobiografijose tarpukariu“ | Duetai

  Dalyviai: Miglė Anušauskaitė, Akvilė Naudžiūnienė, Kristina Sadauskienė
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Miglė Anušauskaitė kartu su Akvile Naudžiūniene kalbės apie egodukumentikos žanrą ir jo specifiką: tai, kaip dienoraščiai ar autobiografijos tampa viešais tekstais, kiek tokie tekstai yra patikimi kaip laikmečio realijų atspindys ir kodėl juos svarbu skaityti. Pašnekovės nagrinės į akiratį sugrįžtančius rastuosius žydų jaunimo dienoraščius, lygins juos su kitų tautybių jaunimo rašytais autobiografiniais tekstais.

  15 val. „Be laidų“ | Pokalbis-paskaita

  Dalyvauja: Ruslanas Kirjanovas, Alfonsas Lebednykas
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  „Garso harmonija“ – tai garso technikos salonas, kuriame profesionali komanda konsultuoja, projektuoja ir įrengia namų kino sales, daugiazonį garsą privačiuose namuose, taip pat viešojo sektoriaus erdves – kavines, restoranus, parduotuves. Kokybiško garso technikos salono specialistai pasakos apie naujausias garso technologijas, galimybes ir išskirtinumus.

  15 val. Danguolė Kandrotienė ir „Pasaiba“ | Susitikimas

  Dalyvauja: Danguolė Kandrotienė, personažas „Pasaiba“
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Knygų serijos „Pasaiba“ ir jos personažo pristatymas įpinant interaktyvią veiklą ir žaidimus vaikams.

  15 val. Personažas – ranka | Kūrybinės dirbtuvės

  Dalyvauja: Rasa Jančiauskaitė
  Vieta: Periodikos skaitykla, II a.
  Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

  Ne vieną tarptautinį įvertinimą pelniusi talentinga dailininkė Rasa Jančiauskaitė pakvies vaikus į kūrybines dirbtuves. Dirbtuvių dalyviai ant popieriaus lapo, kuriame bus vaizduojamas nebaigtas personažas-ranka, laisvai interpretuodami kurs įsivaizduojamo personažo išvaizdą bei aplinką.

  16 val. „Išvykimas-atvykimas“ | Duetai

  Dalyvauja: Giedrius Savickas ir Darius Meškauskas
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Klaipėda sujungė du aktorius, Giedrių Savicką ir Darių Meškauską – tai tiesus ir atviras pokalbis apie teatro scenos ir kasdienio buvimo kaitą, apie tai, kas dažnai lieka tarp eilučių – tai pasikalbėjimas be nutylėjimų.

  16 val. Serija „Gyvoji poezija“ | Kornelijus Platelis, Gintaras Grajauskas, Paulius Širvys, Henrikas Nagys, Kęstutis Navakas | Knygų pristatymas
  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidykla

  Dalyvauja: Gytis Vaškelis, Gintaras Grajauskas
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidžiamoje serijoje „Gyvojo poezija“ jau išleista beveik 30 knygų (Jono Aisčio, Vlado Braziūno, Kristijono Donelaičio, Albino Žukausko, Sigito Gedos, Tomo Venclovos, Salomėjos Nėries, Nijolės Miliauskaitės, Marcelijaus Martinaičio, Juditos Vaičiūnaitės, Antano A. Jonyno, Antano Strazdo, Antano Vienažindžio ir kt.), dar dvi pasirodo šį rudenį (Gintaro Grajausko, Kornelijaus Platelio). Kiekviena knyga sudaryta profesionalaus literatūrologo, be pačių gyvųjų autorių balsų skamba Rolando Kazlo, Algirdo Latėno, Skirmanto Valento, Andriaus Bialobžeskio, Vlado Bagdono, Jūratės Vilūnaitės, Rolando Rastausko ir kt. skaitoma poezija.

  17 val. „Pokyčius kurianti žurnalistika: apie ką kalbėjome vakar, kas vyksta šiandien ir kokios vertybės bus svarbios rytoj?“ | Duetai

  Dalyvauja: Berta Tilmantaitė, Agnė Bukartaitė
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Pokalbis apie žurnalistikos subtilybes, aptariant dabartinę medijų situaciją ir bandant prognozuoti jos ateitį. Taip pat, pokalbio metu bus pristatoma Bertos Tilmantaitės ekspozicija „Pasaulio lietuviai: Urugvajus ir Argentina“.

  17 val. Nėrius Pečiūra „Egzistencija underground’e“ | Knygos pristatymas ir koncertas

  Dalyvauja: Nėrius Pečiūra
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Nėrius Pečiūra savo penktąją knygą „Egzistencija underground’e“ pristatys išskirtinai tik Klaipėdos knygų mugėje. Originaliu DIY būdu išleista knyga bus pristatyta ekspresyvia koncerto forma. Pasakojimai apie garažinio roko muzikantų gyvenimą, egzistencijos undergroundinėje subkultūroje dėsnius bus ryškiai papildomi dainomis ir gitariniu ūžimu. O dainų temas pratęs linksmos istorijos iš roko muzikantų gyvenimo bei citatos iš knygos.

  18 val. „Žalčio žvilgsnis: stingdantis/išlaisvinantis“ | Duetai (vaizdo įrašas)

  Dalyvauja: Saulius Tomas Kondratas, Sondra Simana
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Pokalbis su Amerikoje gyvenančiu rašytoju Sauliumi Tomu Kondrotu apie tai, kas yra už rašymo ribos, kokios situacijos ir veikėjai sukuriami logiškai ir kaip jie toliau gyvena alogišku būdu – atskilę nuo juos sukūrusios žmogaus sąmonės. Bandysime pasidalinti suvokimu, kas vyksta dabartinės pandemijos atveju – ar žmogaus žvilgsnis tampa labiau gamtišku ar, atvirkščiai, labiau technokratišku ir priklausomu nuo skaitmeninės tikrovės. O ar, apskritai, tikrovė išlieka mums atpažįstamomis formomis ar mutuoja, temdama paskui save mūsų naiviąją patikliąją sąmonę.

  18 val. „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ | Knygos pristatymas Leidykla „Terra Publica“

  Dalyvauja: Vytautas Kandrotas
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Leidyklos „Terra Publica“ plėtros vadovas, kelionių po Lietuvą ekspertas, fotografas Vytautas Kandrotas papasakos apie vertingiausias ir gražiausias Lietuvos vietas: nacionalinius, regioninius parkus, rezervatus ir jų lankytinus objektus.

  17 val. Lietuviški trumpo metro animaciniai filmai | 2019 m. festivalio BLON programa

  Dalyvauja: Ūkana Kapačauskaitė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.

  Tarptautinis animacijos ir videožaidimų festivalis BLON Klaipėdos knygų mugės lankytojams vaikams ir suaugusiems dovanoja unikalią galimybę pamatyti 2019 metų Lietuvių trumpametražių animacinių filmų programą. Daugiau informacijos apie filmus: https://blon.lt/2019/event/lithuanian/

  18 val. DJ Albertas „Pasiduok muzikos traukai!“ | Jaunimo vakaras su muzika

  Dalyvauja: DJ Albertas
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  Muzika yra kalba. Kalba leidžia mums bendrauti. Mes ją girdime, galime užrašyti, galime suprasti ir suvokti… Muzika gali pakylėti mūsų sielas, pažadinti mūsų sąmonę. Ji gali tobulinti protą ir daryti mus nuovokesnius. Visas tris Klaipėdos knygų mugės dienas Jaunimo erdvėje, kuri įsikūrė bibliotekos Gerlacho palėpėje,

 • 09:00 -18:00
  2020-10-03
  Švyturio arena, Dubysos g. 10
 • 10:00 -17:00
  2020-10-03
  Viešbutis "National Hotel", Žvejų g. 10-12, Klaipėda
 • 10:00 -19:00
  2020-10-03
  Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, H. Manto g. 25
 • 13:00
  2020-10-03
  Kretingos rajono kultūros centro Kalniškių skyrius, Alanto g. 4
 • 17:00 -18:30
  2020-10-03
  Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda
4
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

 15,640 peržiūrų (-a)