Renginių kalendorius

Renginiai pajūryje

< 2020 >
Rugsėjis
PrATKPnŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Renginiai Kretingoje

< 2020 >
Rugsėjis
PrATKPnŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21
 • Visą dieną
  2020-09-21

  Programa

  12 val. VIII Klaipėdos knygų mugės atidarymas
  Vieta: Saulės laikrodžio kiemelis arba konferencijų salė, I a.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  12 val. Dario Cestaro ir „Kirigami“ | Kūrybiniai užsiėmimai

  Dalyvauja: Dario Cestaro
  Vieta: Periodikos skaitykla, II a.
  Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

  Profesionalus italų menininkas Dario Cestaro supažindins su erdvinių knygų (pop-up) kūrimo paslaptimis, išmokys „Kirigami“ technikos. Užsiėmimai skirti 13–16 metų jaunimui. Preliminari trukmė – 3 val. Užsiėmimai vyks anglų kalba.

  12.30 val. Audiotekos atidarymas
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Aukščiausios kokybės garso ir dizaino audiotekos atidarymas. Audiotekos pažiba – audiofilų bendruomenėje garsėjančios firmos „Reed“ gamintas ekskliuzyvinis patefonas. Nauja bibliotekos erdvė atvira laisvos sielos žmonėms, mylintiems muziką ir vertinantiems aukštos kokybės garsą. Knygų mugės metu čia tavęs laukia susitikimai su išskirtiniais žmonėmis, pašėlę muzikos ir poezijos kokteiliai, puiki nuotaika ir įkvepiantys pokalbiai prie arbatos puodelio.

  13 val. Specialistų diskusija
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  13 val. Aldona Martinkienė „Truobalė ont lauku“ | Knygos pristatymas
  S. Jokužio leidykla-spaustuvė

  Dalyvauja: Aldona Martinkienė, Diana Ciparienė, Marytė Jacikienė, Dalia Zabitienė
  Vieta: Konferencijų salė, I a.
  Renginio partneris: Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka

  Tai pirmoji Aldonos Martinkienės poezijos knygelė, kurioje gražiai sudėliotas gyvenimas, pilnas paprastumo ir nuoširdumo. Diana Ciparienė pristatys pačią knygos autorę bei skaitys tekstus iš knygos. Dalia Zabitienė kalbės apie žemaičių tarmės pratarmes, pasakos kaip sekėsi redaguoti knygą ir, taip pat, skaitys tekstus iš knygos.

  13 val. Gyveno kartą lapinas, kuris pametė protą… | Knygos pristatymas
  Leidykla „Odilė“

  Dalyvauja: Martin Baltscheit (vaizdo įrašas), Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas, Nijolė Kuolienė
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Trupės „Teatriukas“ aktoriai papasakos apie gražų, protingą lapiną, kuris paseno ir pamiršo, kad yra lapinas. Lietuvių kilmės vokiečių rašytojas Martin Baltscheit pasveikins mugės dalyvius ir papasakos knygos „Apie lapiną, kuris pametė protą“ istoriją. Ši knyga yra pelniusi Vokietijos jaunimo literatūros premiją ir Sidabrinės plunksnos apdovanojimą, išversta į daugelį pasaulio kalbų.

  13 val. ir 14 val. Vinetu kaimo gentis | Pažintis su indėnų kultūra

  Dalyvauja: Vinetu kaimo gentis

  Vieta: Saulės laikrodžio kiemelis

  Vinetu kaimo gentis kviečia užsukti į tradicinę indėnų palapinę – tipį, susėsti į bendrą ratą ir pasiklausyti legendų apie indėnus ir gyvenimo būdą: sužinoti, kodėl indėnai puošiasi paukščių plunksnomis, pamatyti, kokiais ginklais medžiodavo, sužinoti, kokius totemus garbindavo, kokias dainas dainuodavo. Tipyje veiks knygų apie indėnų kultūrą paroda „Vinetu sugrįžimas“.

  14 val. Jurga Bardauskienė „Kultūros palikimo beieškant. Klaipėdos miesto biblioteka 1920–1945 metais” | Knygos pristatymas
  S. Jokužio leidykla-spaustuvė

  Dalyvauja: Jurga Bardauskienė, Birutė Skaisgirienė, Klaipėdos jaunimo teatras
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Knygoje pristatomas rekonstruojamos bibliotekos kolekcijos atvejis. Tai pastangų, ieškant dingusios Klaipėdos miesto bibliotekos (Stadtbücherei Memel), veikusios Klaipėdoje 1920–1945 m., pėdsakų rezultatas. Remiantis išskirtiniu Klaipėdos krašto istoriniu kontekstu atskleidžiama bibliotekos, kaip kultūros židinio, reikšmė tarpukario Klaipėdoje. Kartu su bibliotekos knygomis sugrįžta ir kitų Klaipėdos įstaigų bei organizacijų spaudiniai. Kaip kultūros paveldo migracijos atvejis, tyrinėjamos ir proveniencijos. Ypač atkreipiamas dėmesys į Klaipėdoje tarpukariu veikusių mokyklų bibliotekas, kurios, nors ir nebuvo prieinamos visuomenei, bet, neabejotinai, turėjo reikšmės skaitymo kultūrai bei visuomenės švietimui. Knyga gausiai iliustruojama vaizdine tekstine medžiaga iš Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje saugomo AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.) archyvo, iš kitų Lietuvos ir Vokietijos archyvų.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  14 val. Vidmantas Triukas „Tonarmai ir patefonai pasaulinėje rinkoje” | Paskaita

  Dalyvauja: Vidmantas Triukas
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Pasaulio audiofilų bendruomenėje gerai žinomas Kauno rajone veikiančios nedidelės bendrovės UAB „Tonearms.lt“ pavadinimas. Prekių ženklą „Reed“ valdanti bendrovė gamina išskirtinę produkciją – patefonų galvučių laikiklius – tonarmus, patefonus ir jų priedus. Tai aukščiausio lygio gaminiai, atitinkantys kokybiškiausio muzikos skambesio reikalavimus. Kviečiame į paskaitą kartu su šios įmonės inžinieriumi Vidmantu Triuku.

  14 val. Ernestas Noreika: nuo poezijos iki underground’o | Susitikimas ir kūrybinės veiklos pristatymas

  Dalyvauja: Ernestas Noreika
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  Kas yra Ernestas Noreika? Kas bendro tarp poezijos ir underground’o? Ar sunku būti kūrėju? Renginio metu bus atsakyta į šiuos ir daug kitų klausimų. O taip pat, galėsite gyvai išgirsti muzikinį svečio pasirodymą. Repas gyvas ir jis skambės Jaunimo erdvėje!

  14.45 val. Klaipėdos atminties premijos „Prūsa“ įteikimas
  Premijos mecenatas Šv. Jono bažnyčios atkūrimo fondo vadovė Lilija Petraitienė

  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  15 val. Juozas Šikšnelis „Septyni dešimtmečiai kaitos ir pastovumo: Klaipėdos Ievos Simonaitytės biblioteka 1950–2020 metais“ | Knygos pristatymas
  Leidykla „Druka“

  Dalyvauja: Juozas Šikšnelis, Viktorija Žilinskaitė, Klaipėdos jaunimo teatras
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Ši knyga – tai beletrizuota Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos septynių dešimtmečių istorija, kurioje pateikti istoriniai faktai persipina su smagiomis istorijomis iš bibliotekos ir jos darbuotojų gyvenimo.

  Renginys skirtas paminėti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos 70 metų jubiliejų.

  15 val. Pažinti ir patirti biblioterapiją | Diskusija ir knygos pristatymas

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

  Dalyvauja: Daiva Janavičienė, Jūratė Sučylaitė, Rasa Derenčienė
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė ves diskusiją apie biblioterapiją bei pristatys D. Janavičienės knygą „Biblioterapija: teorija ir praktika“. Diskusijoje bus aptariama, kas teoriškai yra biblioterapija ir kokios esti jos rūšys, kaip tai susiję su bibliotekomis. Kalbėsime apie pasyviąją biblioterapiją (rekomenduojamos literatūros sąrašus), svarstysime, kaip sąveikos biblioterapiją galėtume taikyti bibliotekų renginiuose.

  15 val. Danielius Rusys „Kokteilis“ | Tapybos ir muzikos pristatymas

  Dalyvauja: Danielius Rusys, Rosana Lukauskaitė
  Vieta: Muzikos erdvė, II a.

  Tapytojas, muzikos gerbėjas ir vinilo kolekcininkas Danielius Rusys pristatys savo tapybos darbų parodą ir kalbės apie muzikos įtaką jo kūryboje.

  „Taip pavadinau todėl, kad tai mišinys iš visko, kas veikia mano jusles ir protą, ir daro įspūdį. Tai matyti meno kūriniai, kino filmai, skaityta lektūra ir asmeninės patirtys. Tai savo paties galvos turinio tyrinėjimas per vaizdą. Labiausiai man artimas siurrealistinis metodas, bet nesilaikau taisyklės, jog tai vienintelis man tinkantis metodas. Todėl viską, kas „šauna“ į galvą plaku į vieną kokteilį. Tai kaip savotiškas dienoraštis „Fusion“ (fusion – Miles Davis sukurtas džiazo stilius ir muzikavimo metodas – kai viskas, kas girdima aplinkui, maišoma į vieną katilą). Kokteilio sudedamąsias dalis palieku atpažinti žiūrovui.“

  15 val. Keliaujame į Afriką! | Žaidimas-pasirodymas pagal knygą „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“
  Leidykla „Tikra knyga“

  Dalyvauja: Giedrė Rakauskienė, Daiva Rudytė, Paulius Valaskevičius
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Skrisk į Afriką, susitikti su egzotiškais ir nepažįstamais gyvūnais! Gali taip nutikti, kad greitai jų nebeliks, kaip išnyko ir šiauriniai baltieji raganosiai. Paskutinis iš jų – Sudanas, spėjo papasakoti savo istoriją rašytojai Giedrei Rakauskienei, tad turėsi galimybę ją išgirsti ir tu. O patyrusi lėktuvo įgula – Daiva ir Paulius – pažada tave saugiai nuskraidinti į Afrikos džiungles.

  16 val. Diana Latvė „Memelio gaisras“ | Knygos pristatymas
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

  Dalyvauja: Diana Latvė, Marijus Šidlauskas, Jūratė Barauskaitė
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  Savojo miesto paieškos. Kryptys ir takoskyros. Ar grožinės literatūros knygos istorine tematika sužadina norą domėtis istorija? Ar jos gali tapti skaitytojo kelione į praeitį? Kiek jos yra svarbios istorijos tėkmei pajausti? Dabartiniame judriame amžiuje svarbu suprasti, kodėl verta pažinti kraštą, kurį vadiname savo namais. Novelių romanas „Memelio gaisras“ nukelia skaitytojus į skirtingų laikotarpių Klaipėdos, kadaise vadintos Memeliu, ir jos apylinkių puslapius. Tai galimybė pažvelgti į svarbius miesto istorijos įvykius. Kiekviena vieta turi savo dvasią. Ją galima pajusti, išmokti ar suprasti.

  16 val. Dario Cestaro ir knyga-karuselė | Kūrybinės dirbtuvės

  Dalyvauja: Dario Cestaro
  Vieta: Periodikos skaitykla, II a.
  Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

  Profesionalus erdvinių knygų ir žaislų kūrėjas iš Italijos Dario Cestaro kūrybiniuose užsiėmimuose mokys sukurti knygą-karuselę. Užsiėmimai skirti vaikams nuo 8 metų. Prie edukacijos gali prisijungti ir tėveliai. Preliminari trukmė – 3 val. Užsiėmimai vyks anglų kalba.

  16 val. Šarūnas Dignaitis: kelionė po Lietuvą | Pokalbis

  Dalyvauja: Šarūnas Dignaitis
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  Šarūnas Dignaitis: „2019-ųjų vasarą apėjau Lietuvą pėsčiomis su #AčiūUžPamokas švietimo iniciatyva. Jos metu kviečiau padėkoti savo mokytojams, kurių pamokos vis dar rezonuoja ir šiandien. 40 dienų, 1332 km Lietuvos pasieniu ir prie Baltarusijos pasienio sutiktas šuo – Bela (nuo žodžio Belarus), kuri lydėjo iki pat finišo gerus 900 km. Būtent šios kelionės istorijomis ir pasidalinsiu.“

  17 val. „Kova su vėjo malūnais: literatūra, filosofija, istorija ir draugystė“ | Dedikuota Leonidui Donskiui

  Dalyvauja: Gintautas Mažeikis, Sergejus Kanovičius, Alvydas Nikžentaitis, Arūnas Gelūnas, Rytis Zemkauskas
  Vieta: Konferencijų salė, I a.

  Leonidas Donskis, kaip ir jo mylimo Miguel de Cervantes herojus, kažkada pasirinko kalbėti ir veikti nepatogiai. Nepatogiai kitiems, bet kartu ir sau, mat tiesus žodis pirmiausia kainuoja pačiam kalbėtojui. Kas yra viešasis intelektualas šiandien? Ar turime norinčių aukoti patogumą vardan tiesos? Kiek mumyse tebėra Don Kichoto ir kiek… Leonido?

  18 val. Rytas Šalna „Kia ora, Naujoji Zelandija“ | Knygos pristatymas
  Leidykla „Didakta“

  Dalyvauja: Rytas Šalna, Remigijus Martinavičius
  Vieta: Bendroji skaitykla, III a.

  „Kia ora, Naujoji Zelandija“ yra pirmoji lietuvių autoriaus knyga apie šią tolimą šalį. Joje pristatoma didelė temų įvairovė: geografinė aplinka ir reiškiniai, gyvoji gamta, istorija, maorių kultūra, ekonomika, turizmas. Knygoje atskleidžiamas gyventojų mentalitetas bei pribloškianti gamta, kaip magnetas traukianti keliautojus iš viso pasaulio. Išskirtinai daug dėmesio skiriama unikaliai maorių kultūrai, išgyvenusiai sunkius laikus, o dabar tapusiai neatsiejama šalies dalimi. Kur gi dar mūsų Žemėje taip arti vienas kito yra fjordai, ugnikalniai, išsvajotieji smėlio paplūdimiai ir ledynai, tankūs paparčių miškai ir geizeriai? Ir kur kitur dar galima pamatyti tokį harmoningą Polinezijos kultūros ryšį su europiečių kolonijine praeitimi tokioje gražioje aplinkoje su tiek daug niekur nesutinkamų endeminių augalų ir gyvūnų? Visa tai – Naujojoje Zelandijoje.

  18 val. Selemonas Paltanavičius „Jei sliekas būtų paukštis“ | Knygos pristatymas
  Leidykla „Debesų ganyklos“

  Dalyvauja: Selemonas Paltanavičius
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Renginių salė, II a.
  Registracija: (8 46) 341 726 arba vaikams@klavb.lt

  Selemonas Paltanavičius, gamtininkas ir vaikų mylimas rašytojas, pristatys savo knygą ir su vaikais dalinsis žiniomis apie paukščius bei gamtą.

  18 val. DJ Albertas „Pasiduok muzikos traukai!“ | Jaunimo vakaras su muzika

  Dalyvauja: DJ Albertas
  Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

  Muzika yra kalba. Kalba leidžia mums bendrauti. Mes ją girdime, galime užrašyti, galime suprasti ir suvokti… Muzika gali pakylėti mūsų sielas, pažadinti mūsų sąmonę. Ji gali tobulinti protą ir daryti mus nuovokesnius. Visas tris Klaipėdos knygų mugės dienas Jaunimo erdvėje, kuri įsikūrė bibliotekos Gerlacho palėpėje, skambės DJ leidžiama šiuolaikinė pop, house, rock ir kitų stilių muzika. Ateik ir pasiduok muzikos traukai!

  19 val. Ernestas Noreika | Repo ir poezijos performansas

  Dalyvauja: Ernestas Noreika
  Vieta: Kavinė „Pauzė“

  Unikalus, premijomis įvertinto poeto ir repo muzikos atlikėjo Ernesto Noreikos, muzikinis performansas, kuriame bus galima išgirsti tiek repo tiek poezijos tekstų,

 • 09:00 -18:00
  2020-09-21
  Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos, Atžalyno g. 4
 • 09:30 -18:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filialas, Mokyklos g. 21
 • 09:30 -18:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešosios bibliotekos Laukžemės filialas, Saulėtekio g. 1
 • 09:30 -18:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešosios bibliotekos Laukžemės filialas, Saulėtekio g. 1
 • 10:00 -19:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešoji biblioteka, J. K. Chodkevičiaus g. 1B
 • 10:00 -19:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešoji biblioteka, J. K. Chodkevičiaus g. 1B
 • 10:00 -19:00
  2020-09-21
  Palangos m. savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 61
 • 10:30 -17:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešosios bibliotekos Grūšlaukės filialas, Darbėnų g. 21
 • 10:30 -17:00
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešosios bibliotekos Grūšlaukės filialas, Darbėnų g. 21
 • 11:00 -17:30
  2020-09-21
  M. Valančiaus viešosios bibliotekos Budrių filialas, Sodžiaus g. 15
 • 11:00 -17:30
  2020-09-21
  Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji bibliotekos, Liepų g. 3,
 • 11:00 -18:00
  2020-09-21
  Baroti galerija Aukštoji g. 1, Klaipėda
 • 18:30
  2020-09-21
  Kretingos kultūros centras, J. Pabrėžos g. 1
 • 19:00 -20:30
  2020-09-21
  Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda
222324252627
282930    

 19,875 peržiūrų (-a)