Kretingoje atgimsta futbolas.  Lietuvos futbolo 1-ojoje lygoje žaidžianti mūsų rajono komanda „Minija“ aikštėje pradėjo traiškyti savo varžovus nepaisydama jų padėties turnyrinėje lentelėje.

Praėjusį sekmadienį Gargžduose „Minija“ rezultatu 4:1 sutriuškino garsiąją „Bangos“ komandą, kuri net ir po šio pralaimėjimo pirmenybėse užima antrąją vietą ir pretenduoja patekti į aukščiausią šalies A lygą.

Jau antrąją šių rungtynių minutę, po neišnaudotos varžovų progos, staigios kontraatakos metu greitą įvartį pelnė Antonas Solovjovas. Netrukus, jau 11 min., pasižymėjo Ernestas Andriušis.  Net ir pirmaudama „Banga“ varžovus spaudė toliau ir 27 min. įvartį įmušė Youssofas Traore.

Po tokio škvalo „Bangos“ žaidėjai atsigavo tik antrąjį kėlinį ir pradėjo mūsų vartų šturmą, tačiau rimtesnę progą susikūrė ir įvartį įmušė tik baigiantis rungtynėms 84 min.  Patikėjusi stebuklu „Banga“ užgulė mūsų aikštės pusę ir jau per teisėjo pridėtą laiką buvo nubausta – pro išretėjusią gynybą prasiveržęs Y. Traore įmušė ketvirtąjį įvartį.

Sunkiai šį sezoną pradėjusi „Minija“ po pirmojo rato buvo pasiekusi tik tris pergales ir giliai įsmuko į autsaiderių grupę.  Tačiau nuo rugpjūčio mėnesio komandą tarsi kažkas pakeitė.

Po 4 nesėkmių iš eilės ir 3 lygiųjų „Minija“ rezultatu 4:0 įveikė Vilniaus „Žalgirio“ antrąją komandą, 6:0 – „Pakruojį“, 7:0 – Mažeikių „Atmosferą“, 2:0 – Kėdainių „Nevėžį“. Įspūdinga serija, kurios metu buvo įmušta net 19 įvarčių, o į savo vartus nepraleistas nė vienas.

Vėliau sekė skaudus pralaimėjimas 1:4 Jonavoje, tačiau komanda nepalūžo ir kitose rungtynėse dideliu rezultatu svečiuose 4:1 įveikė vieną iš pirmenybių lyderių „Bangą“, kuri Lietuvos taurės varžybose yra nugalėjusi A lygos komandas ir iškopė į pusfinalį.

Antroje čempionato pusėje mūsų rajono komanda iškovojo daugiausiai taškų ir pagal rezultatus yra antrojo rato lyderė.

Dabar „Minija“ turnyrinėje lentelėje pasivijo atitrūkusią komandų grupę ir iki čempionato pabaigos dar likus 7 turams, taip sėkmingai žaidžiant, gali patekti į pajėgiausių lygos ekipų penketuką.

Apie komandos nuotaikas „Švyturys“ kalbėjosi su „Minijos“ vyriausiuoju treneriu Valdu Trakiu.

– Ar komanda tikėjo, kad po nesėkmės Jonavoje gali pavykti nugalėti vieną pirmenybių lyderių, kuris per 21 rungtynes iki tol buvo pralaimėjęs tik 4 kartus?

– Mes visą laiką išeidami į aikštę tikime pergale.  Kitaip nebūtų prasmės žaisti.  Aišku, toks įvarčių skirtumas buvo nelauktas. Pirmąjame rate Kretingoje „Bangai“ buvome pralaimėję 1:2.  Revanšo norėjosi, bet kad lyderį pavyks palaužti jų aikštėje, nesitikėjome.

– Kaip jūs paaiškintumėte tokią staigią komandos sėkmę, kai po blankių rezultatų varžovus pradėjote tiesiog triuškinti?

– Mes neblogai žaidėme ir pirmąjame rate, tačiau vis pritrūkdavo sėkmės. Buvo daug apmaudžių lygiųjų, o pralaimėdavome dažniausiai minimaliu skirtumu, neretai įvarčius praleidus po rikošeto.

Komandos sėkmei pagrindus padėjome sunkiu darbu.  Gerai išnaudojome 3 savaičių pertrauką po čempionato pirmojo rato.  Daug treniravomės, po du kartus per dieną.

Be to, stipriai ir sėkmingai atnaujinome sudėtį. Į mūsų komandą įsiliejo net 6 nauji žaidėjai:  vartininkas klaipėdietis Ernestas Grudys, Gustas Gumbaravičius iš Klaipėdos „Atlanto“, Gvidas Juška ir Aurimas Skurdelis iš „Palangos“, puolėjas Ernestas Andriušis iš Vilniaus „Vyčio“, kuris per 8 rungtynes pelnė jau 7 įvarčius.

Į komandą pakvietėme legionierių iš Kamerūno Rubeną Yegba.

Štai taip atsinaujinę ir gerai padirbėję treniruotėse šiandien pirmojoje lygoje galime drąsiai kovoti ir dėl prizinių vietų.

– Kas yra „Minijos“ komandos lyderiai?

– Prie sėkmingo žaidimo prisideda visi vyrai.  Be sunkaus ir žiūrovams dažnai nepastebimo darbo gynyboje nebūtų ir įvarčių.  Be gero vartininko žaidimo nebūtų pergalių.

Daugiausiai įvarčių – 9 – yra įmušęs mūsų legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto respublikos Y.Traore. Į jo sėkmingą žaidimą „Minijoje“ dėmesį jau atkreipė ne tik A lygos komandos.  Juo jau domisi ir užsienio agentai.

Po 7 įvarčius yra įmušęs jau minėtas E. Andriušis ir Donatas Surblys. Po 4 – Gvidas Juška ir Donatas Navikas.

– Liko žaisti dar 7 rungtynes. Ko tikitės iš čempionato?

– Dabar jau aukščiau esančios komandos yra pasiekiamos.  „Minija“ su 29 taškais yra 10 vietoje, o šeštoje esantis „Vytis“ nuo mūsų tėra pabėgęs vos 5 taškais.  Be to, beveik visas likusias rungtynes žaidžiame su lentelės kaimynais, tad jei pavyks juos įveikti, „Minija“ žengs į priekį stabdydama varžovus.

Nesinori burti, bet yra visi šansai pakilti gana aukštai.  Prieš sezoną komandai buvo keliamas tikslas išsilaikyti lentelės viduryje.

– Komandos sėkmė, matyt, prikėlė domėjimąsi futbolu ir visame Kretingos rajone?

– Tai jau pajutome.  Jei anksčiau pasižiūrėti rungtynių į miesto stadioną ateidavo vos saujelė sirgalių, dabar jau mūsų rungtynes stebi šimtai žmonių.  Paskutiniosiose namų rungtynėse su Kėdainių „Nevėžiu“ buvo apie 500–600 žiūrovų.  Buvo malonu, kad didelis kretingiškių būrys mūsų palaikyti buvo atvažiavęs į Gargždus.  Dalis šių rungtynių sėkmės priklauso ir jiems.

Dabar ateinantį sekmadienį laukia svarbios rungtynes su Alytaus „Dainava“, kuri lygoje užima 4 vietą.

Baiminuosi, kad miesto stadiono tribūnos, kuriose yra apie 800 vietų, mūsų gerbėjams jau bus per ankštos (juokiasi).  Tik gaila, kad jos yra be stogo ir įsibėgėjus rudeniui, per darganą kretingiškiams nebus malonu stebėti rungtynes.

Alvydas Ziabkus

Kretingos Minijos foto.

 1,356 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes