Tokios saldžios padėkos šią savaitę sulaukė „Eurovaistinės“ darbuotojos.

Su medikais bei specialiųjų tarnybų darbuotojais, kuriems pandemijos metu tenka didžiausias krūvis ir atsakomybė, jau solidarizuojasi ir Kretingos gyventojai bei verslininkai. Dėkodami už pagalbą ir atsidavimą, jie nemokamai vaišina kava ir pačių keptais saldumynais, dovanoja būtinąsias apsaugos priemones.


Dažų parduotuvė atidavė viską, ką turėjo
Įsigaliojus karantinui, verslo įmonės ir įvairios organizacijos medicinos įstaigoms jau nupirko ir perdavė šimtus įvairių apsaugos priemonių.
Kretingoje pirmoji pagalbos ranką medikams ištiesė bendrovė „Spalvika“, padovanojusi apsauginių kaukių, kostiumų ir vienkartinių pirštinių.
„Radau „feisbuke“ informaciją, kad renkamos būtinos apsaugos priemonės. Esame dažų parduotuvė, tad tokių turime. Jas dažytojai, meistrai naudoja apsisaugoti nuo dulkių.
Kadangi šiuo metu mūsų veikla sustabdyta, viską, ką turėjau parduotuvėje: apie 60 pirštinių, trejus akinius, keturis kostiumus, sudėjau į dėžę. Ją išnešiau prie parduotuvės, paskambinau savanoriams, šie atvažiavo ir išsivežė“, – „Švyturiui“ pasakojo „Spalvikos“ direktorius Martynas Kupšys.


Trūksta priemonių – ne pinigų
Verslininkas sakė iš karto bandęs ieškoti ir daugiau priemonių, tačiau, pavyzdžiui, iš užsakytų penkiolikos kostiumų gavo tik penkis.
„Situacija keičiasi ne kas dieną, o kas valandą. Esame pasiruošę pagalbą teikti ir toliau, tačiau reikalingų priemonių nėr iš kur gauti. Ieškome ir dezinfekcinio skysčio, didelis klaustukas, ar pavyks. Šiuo metu daugeliu atvejų problema yra ne pinigų, o priemonių trūkumas“, – tikino „Spalvikos“ vadovas.


Kretingiškis įsitikinęs – dabartinės grėsmės akivaizdoje visi, pasilikę kažkiek apsaugos priemonių savo reikmėms, esant galimybei, visas likusias turėtų dovanoti labiausiai savo sveikata ir gyvybe šiandien rizikuojantiems medikams.


Priemonių atvežė trys kretingiškiai
Kretingos rajono savivadybei pirštinių, veido kaukių, dezinfekcinio skysčio padovanojo dar du kretingiškiai.
Savivaldybės gydytoja Zita Abelkienė pasakojo, kad miesto gyventojas Vaidas Butkevičius pats į Savivaldybę atvežė 300 vienetų apsauginių pirštinių ir 30 kaukių, o Pauliumi prisistatęs geradaris pristatė 20 litrų dezinfekcinio skysčio.
„Vaidas priemones paprašė perduoti konkrečiai Kretingos ligoninei, o kiti kretingiškiai sakė jas mums išdalinti savo nuožiūra. Dezinfekcinio skysčio davėme Autobusų parkui, Kretingos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Dovanotomis kaukėmis, pirštinėmis ir kitomis priemonėmis bus aprūpinti savanoriai, kai prireiks jų pagalbos“, – sakė Z. Abelkienė.
Savivaldybė pati nupirko 300 vienkartinių kombinezonų, 274 apsauginius akinius, keliasdešimt pakuočių pirštinių. Dalis jų išdalinta rajono medicinos įstaigoms.
Kretingos Pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) pakuotę su respiratoriais prie durų paliko kretingiškis Laimonas Kontrimas.
Vyras paskambino savo slaugytojai ir ji priemones paėmė.


Nemokamai vaišina kava
Gražios iniciatyvos, kuria siekiama palaikyti žmones, karantino metu ne tik negalinčius užsidaryti namuose, bet ir daug ilgiau nei įprastai dirbančius, ėmėsi degalinių tinklas „Circle K Lietuva“.
Degalinių tinklas medikus, policijos pareigūnus, ugniagesius gelbėtojus iki kovo pabaigos nemokamai vaišina L dydžio kava ar kitu karštu gėrimu.
Šios profesijos atstovams užsukus į degalinę reikia tik parodyti savo darbuotojo pažymėjimą.
Galimybę išgerti kavos prieš sunkią dieną ar po jos turi ir Kretingos medikai ar pareigūnai – kiekvienoje šio tinklo degalinėje rajone.
„Sunkiai šiomis dienomis dirbantys gydytojai, medicinos, specialiųjų tarnybų darbuotojai užsuka į Klaipėdos gatvėje esančią mūsų degalinę, vaišinasi kava. Mums smagu girdėti, kad sumanymas vertinamas, kad už tai dėkojama“, – „Švyturiui“ sakė „Circle K Lietuva“ komunikacijos vadovė Lina Katinė.

 1,683 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes