Normantas Žeimys turi dvidešimties metų vadovavimo patirtį Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje. Kretingos rajono savivaldybės nuotr.

Kretingos rajono savivaldybėje gegužės 14 dieną vyko konkursas Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pareigoms užimti. Pretendentų atrankoje dalyvavęs vienintelis kandidatas – Normantas Žeimys, surinkęs reikiamą, nors ir nemaksimalų, balų skaičių, paskelbtas konkurso laimėtoju

Turi veterinarijos gydytojo kvalifikaciją

 Iš 10-ies konkurso balų N. Žeimys surinko 8,2 balo.

N. Žeimys turi dvidešimties metų vadovavimo patirtį Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje. Yra baigęs Lietuvos veterinarijos akademiją ir įgijęs veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.

„Esu pasirengęs dirbti ne tik su administracija, bet ir su kiekvienu darbuotoju, priimti jų racionalius pasiūlymus ir stengtis juos įgyvendinti tiek pacientų, tiek darbuotojų socialinei gerovei“, –  kalbėjo N. Žeimys.

Į Kartenos PSPC direktoriaus pareigas N. Žeimys bus skiriamas Kretingos rajono savivaldybės mero potvarkiu, kai pažyma dėl tinkamumo eiti direktoriaus pareigas bus gauta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Ne palankiausias metas

N. žeimys įstaigai ateina vadovauti ne pačiu palankiausiu metu. Kartenos PSPC priklauso Kartenos ambulatorija, Kūlupėnų bendrosios praktikos gydytojo kabinetas ir Katalikiškoji palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, nuo balandžio 27 d. tapusi koronaviruso židiniu.

NVSC duomenimis, ligoninėje nustatytas ne vienas pažeidimas, už kurį atsakinga įstaigos administracija. Tačiau tikro vadovo Kartenos PSPC tuo metu ir neturėjo. Tuo metu, kai ligoninėje buvo nustatytos kelios dešimtys užsikrėtimo atvejų, vadovavimą tik laikinai buvo perėmusi Kartenos ambulatorijos šeimos gydytoja Janė Leščiauskienė.

Nustačius 25 koronaviruso užsikrėtimo atvejus tarp ligoninės pacientų ir J. Leščiauskienei užsidarius saviizoliacijoje, kaip ir daugeliui įstaigos darbuotojų, turėjusių kontaktus su užikrėtusiaisiais, Kartenos PSPC vadovo pareigas laikinai pradėjo eiti Salantų PSPV vadovas Tomas Skliuderis.

Dauguma užsikrėtusiųjų – viruso nešiotojai

Iš užsikrėtusiųjų viena rizikos amžiaus pacientė, ir iki COVID-19 nustatymo buvusi labai sunki ligoninė, turėjusi onkologinės ligos diagnozę, mirė. Mirė ir dar vienas užsikrėtusysis.

Kiti pacientai iš esmės yra viruso nešiotojai, nes jokių simptomų nejaučia.

Tačiau virusas išplito tarp personalo ir tarp pacientų artimųjų šeimų. Susirgo 9 ligoninės darbuotojai ir 3 jų artimieji. Visi užsikrėtusieji pacientų ir personalo artimieji gyvena Kartenoje, vienas – Klaipėdoje.

Šiandien Kretingos rajone skaičiuojamas 61 užsikrėtimo koronavirusu atvejis.

 3,113 peržiūrų (-a)

71% LikesVS
29% Dislikes