„Minijos“ stragegui Valdui Trakiui komandos žaidimas kolkas sukelia nemažai galvos skausmo. „Minijos“ archyvo nuotr

Šią savaitę Kretingos „Minijos” futbolo klubas sužaidė dvejas rungtynes savo mieste. Šeštadienį I-os lygos rungtynėse, po nesėkmingai susiklosčiusio antrojo kėlinio, kretingiškiai nusileido vieniems iš lygos lyderių Alytaus DFK „Dainavai” rezultatu 1:3.

Vos po trejų dienų LFF taurės trečiojo etapo varžybose “minijiečiai” rungtyniavo prieš šiuo metu stipriausią Lietuvos komandą Marijampolės “Sūduvą”. Po garbingos kovos, gausiai palaikomi savo sirgalių, kretingiškiai patyrė nesėkmę rezultatu 0:3.

Prastas antrasis kėlinys neleido pasiekti pergalės
Rungtynių pradžia prieš Alytaus “Dainavą” mūsų miesto komandai ėjosi neblogai. 14-tą minutę, po Gvido Juškos realizuoto vienuolikos metrų baudinio, Kretingos sportininkai išsiveržė į priekį. Atlikę greitą įvartį “miniječiai” nesustojo ir toliau kurė pavojingus momentus prie varžovų vartų. Progas padidinti persvarą turėjo kraštinis saugas Sibusiso Magwaza bei pirmojo įvarčio autorius, komandos kapitonas, Gvidas Juška, tačiau abu kartus “Dainavos” komandą išgelbėjo vartininkas Martynas Matijoška.
Antrajame kėlinyje veiksmas aikštėje kardinaliai pasikeitė. 58-tą minutę tiksliu smūgiu rezultatą išlygino Titas Vitukynas. Negana to, 78-tą minutę tas pats T. Vitukynas, po perdavimo iš aikštės galo, stojo vienas prieš “minijiečių” vartininką Eimantą Brezgį ir išvedė savo komandą į priekį.

Savąją progą išlyginti rezultatą turėjo ir mūsų miesto komanda. Po pakelto kampinio vos iš keletos metrų tiesiai prieš vartininką stojo Laurynas Bauža. Tiksint jau pridėtoms rungtynių minutėms “dainaviečių” persvarą įtvirtino Ruslan Kisil, kuris pakartotinu smūgiu iš arti vis tik įveikė puikiai rungtyniauvusį “Minijos” vartininką Eimantą Brezgį. Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo Alytaus “Dainavos” pergalę rezultatu 1:3.
Minijos sudėtis: Eimantas Brezgys, Neilas Urba, Deividas Šiuša, Tomas Gvazdinskas, Antonas Solovyev, Gvidas Juška(kapitonas), Sibusiso Magwaza, Dominykas Jakočiūnas, Valdas Jašmontas, Gabrielis Bezerra, Ernestas Andriušis. Po keitimo: Lukas Jakumas, Laurynas Bauža, Aidas Pipiras, Erikas Jonauskis.

Su čempionais kovojo garbingai
Vos po keletos dienų, trečiadienį, LFF taurės III-ojo etapo rungtynėse Kretingos „Minija“ išbandė jėgas prieš pastarųjų trejų metų šalies čempionus Marijampolės „Sūduvos“ komandą. Jau treti metai iš eilės Kretingos sportininkams LFF taurėje tenka A lygos komandos. Dar prieš porą metų Kretingoje svečiavosi Vilniaus Žalgirio komanda. O praėjusiais metais tik po atkaklios kovos buvo nusileista Kauno “Žalgirio” futbolininkams rezultatu 1:2.

„Minijiečiams“ šį sezoną neretai tenka palikti aikštę nuleistomis galvomis.

Stebint 700 žiūrovų rungtynes aktyviau pradėjo Marijampolės “Sūduva”. Gerai gynęsi “Minijos” futbolininkai puikiai laikėsi beveik visą pirmąjį rungtynių kėlinį. 34-ąją rungtynių minutę Marijampolės sportininkai vis tik pralaužė kretingiškių ginybą. Čia puikiai pasirodė saugas iš Slovakijos Ivanas Hladikas.
Antrajame kėlinyje tituluoti varžovai savo persvarą padidino dar dviem tiksliais smūgiais. 57-tą ir 76-tą minutėmis įvarčius įmušė Danielis Offenbacher ir Josip Tadič. Progų pelnyti įvartį turėjo ir “Minija”. Puikų reidą kairiuoju kraštu surengė legionierius iš Brazilijos Gabriel Bezerra. Jo smūgį atrėmė varžovų vartininkas Ignas Plūkas, o pirmas prie kamuolio pribėgęs “minijiečių” gynėjas Antonas Solovyevas pataikė greta virpsto.
Minijos sudėtis: Martynas Viluckas, Ainis Vilavičius, Gustas Gumbaravičius, Antonas Solovyev, Deividas Šiuša, Tomas Gvazdinskas, Gabrielis Bezerra, Neilas Urba, Gvidas Juška(kapitonas), Dominykas Jakočiūnas, Ernestas Andriušis. Po keitimo aikštėje pasirodė: Lukas Jakumas, Laurynas Bauža, Erikas Jonauskis, Valdas Jašmontas.

Neturės laiko atsikvėpti
Jau šiandien “Minija” vyksta į Vilnių, kur laukia dar vienas išbandymas prieš pajėgią, ir kol kas bę pralaimėjimų žengiančią, Vilniaus “Vyčio” ekipą.
Patyrusio stratego Algimanto Liubinsko treniruojami vilniečiai kol kas po 6 rungtynių yra pasiekę 5 pergales ir vienas rungtynes sužaidę lygiosiomis, jie rikiuojasi 5-oje lentelės vietoje. Praėjusiame sezone “Minija” išvykoje Vilniaus komandai nusileido rezultatu 0:2, o namuose sužaidė lygiosiomis 1:1.
“Minija” I-oje lygoje kol kas nėra patyrusi nė vienos pergalės ir po šešių turų savo sąskaitoje turi 2 taškus ir lentelėje užimą 12-tą vietą.