Ant pastato sienos Salantuose perkeltas fotografijos fragmentas visuomenei bus pristatytas rytoj, sekmadienį.

Turistams vertų apžiūrėti objektų sąrašą Kretingos rajone papildė dar vienas adresas – namas Salantuose, Turgaus a. 10, ant kurio sienos perkeltas istorinės nuotraukos fragmentas. 

Minima fotografija daryta 1934-aisiais. Joje užfiksuoti žydų tautybės jaunuoliai, svajoję sugrįžti į savo istorinę Tėvynę. Originali fotografija dabar saugoma viename iš Izraelio muziejų (Beit Lohamei Ha-Getaot). Anuomet Salantuose šie jaunuoliai mokėsi amato.

Pasak Salantų kultūros centro renginių organizatoriaus Aurimo Rapalio, apie tolimesnį jaunuolių likimą duomenų nėra. Neaišku, pavyko jiems įgyvendinti savo svajonę ar ne.

Idėją perkelti ant pastato sienos senos fotografijos fragmentą įgyvendino Salantų kultūros centras kartu su viešąja įstaiga „Kiaurai sienas“.

Fotografijos fragmentą ant Salantų pastato sienos perkėlė VšĮ „Kiaurai sienas“ menininkės Lina Šlipavičiutė-Černiauskienė ir Lauryna Kiškytė.

„Pirmasis iš kairės fotografijoje stovintis jaunuolis pasirinktas, atsižvelgiant į menininkų pasiūlymus. Tikimės, kad pavyks šį projektą tęsti ir, galbūt, perkelti ant Salantų sienų daugiau fragmentų“, – „Švyturiui“ sakė A. Rapalis.

Menininkių Linos Šlipavičiutės-Černiausienės ir Laurynos Kiškytės darbo procesas sudomino ne vieną praeivį.Tai – viena iš Salantų kultūros centro įgyvendinamo projekto „Praeities atspindžių beieškant: Salantų krašto kultūros paveldo skalda“ veiklų, skirta Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams.

Palyginkime oroginalią nuotrauką ir menininkų rezultatą Salantuose.

Fragmentui ant sienos perkelti pasirinktas pirmas jaunuolis iš kairės ir šalia jo stovintis šuo.

Darbo autorės Lina Šlipavičiutė-Černiauskienė ir Lauryna Kiškytė šalia savo kūrinio. 

 8,146 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes