Jau tiksi politinės agitacijos draudimo laikas. Asociatyvi nuotr.

Šią naktį, nuo pirmos valandos, prasidėjo rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis. 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkimų agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios, t. y. nuo 2020 m. spalio 10 d. 1 val. iki balsavimo pabaigos spalio 11 d. 20 val. Šis draudimas galioja taip pat ir socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už ar prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą, nėra laikoma rinkimų agitacija.

VRK yra patvirtinusi Rekomendacijas dėl politinės reklamos skleidimo politinės kampanijos laikotarpiu, kurių 24 punkte yra išdėstyta nuomonė dėl rinkimų agitacijos laikotarpiu skleidžiamos informacijos socialiniuose tinkluose.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu politinės kampanijos dalyviai (kandidatai ir partijos) socialiniuose tinkluose:

  • neturėtų atlygintinai skelbti jokių įrašų, įskaitant apmokėtus iki agitacijos draudimo pradžios;
  • neturėtų skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą į rinkimus ar raginimą nedalyvauti rinkimuose;
  • neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į naują foto ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais, neturėtų atlikti jokių veiksmų (pvz., aktyviai komentuoti prie kitų įrašų), kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu;
  • turėtų atsisakyti informacijos apie rinkimų dienos renginius, kuriais išreiškiamas palaikymas ar žadama konkrečiu būdu balsuoti;
  • neprivalo pašalinti iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų, tačiau neturėtų dirbtinai kelti susidomėjimą jais (pvz. komentuoti ankstesnių įrašų, naujai dalintis jais, ir pan.).

Rinkėjams šis politinės agitacijos draudimo laikotarpis taip pat galioja.

Rinkėjai:

  • neturėtų agituoti už politinės kampanijos dalyvius, įvardindami konkrečius kandidatus ar partijas;
  • neturėtų dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais;
  • neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą ar politinę partiją.

VRK ragina pilietiškus žmones, pastebėjusius galimus politinės reklamos pažeidimus, pranešti trumpuoju numeriu 1855 arba el. paštu rinkim@vrk.lt.

Pastebėję pažeidimus, taip pat rašykite redaktorius@svyturiolaikrastis.lt

 16,874 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes