Nakvynės namų statybą užbaigs ir eksploatacijai atiduos Kretingoje įsikūrusi UAB „Arkosta“. Autoriaus nuotr

Praėjusį trečiadienį paaiškėjo, jog naujuoju Kretingos nakvynės namų statybos rangovu tapo UAB „Arkosta“, pasiūliusi statybą užbaigti už 115 tūkst, 555 eurus. Visus darbus bendrovė turės užbaigti per septynis mėnesius.

Pailgino darbų terminą

Viešųjų pirkimų konkurse Nakvynės namų statybos rangovui parinkti dalyvavo tik vienas tiekėjas, kuris ir tapo laimėtoju.

Dabar pirmiausia naujasis rangovas turi pateikti sutarties įvykdymo garantą, kuris sudaro 10 proc. nuo sutarties vertės. Po to per penkias dienas numatoma pasirašyti rangos sutartį.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Sandra Šimkutė „Švyturiui“ teigė, jog jokių esminių pakeitimų konkurso sąlygose beveik nebuvo, išskyrus darbų terminą.

„Anksčiau neįvykusiame konkurse, kai neatsirado norinčių jame dalyvauti, buvo numatyta, jog rangovas visus statybos darbus turės užbaigti per keturis mėnesius. Dabar šis terminas buvo prailgintas iki septynių. Kitokių pakeitimų nėra“, – sakė S. Šimkutė.

Naujasis rangovas, užbaigęs sutartyje numatytus darbus, eksploatacijai turės atiduoti visą objektą. Tačiau atsakingas bus tik už tuos darbus, kuriuos atliks bendrovės darbininkai.

Ne pirmas objektas, kurį užbaiginėja kiti

O kas atsakys už ankstesnių, jau galbūt bankrutavusių rangovų padarytą broką, kuris gali pasirodyti praėjus pusmečiui ar metams nuo pastato eksploatacijos pradžios?

 „Įpareigojimas naująjį rangovą būti atsakingu ir už ankstesnių rangovų gerai ar blogai padarytus darbus labai apsunkintų jų paiešką, nes kiekvienas nori būti atsakingas tik už savo darbus. Be to, tai smarkiai padidintų ir darbų kainas. Dabar yra surašyti visi darbai, kuriuos naujasis rangovas turės atlikti Nakvynės namuose. Nemanau, kad kas nors nenumatyto ir skubaus galėtų nutikti pabaigus visus darbus. Objektas nėra didelis, todėl tikiuosi, kad tokių problemų, kaip su bibliotekos pastatu, nekils“, – „Švyturiui“ sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis.

Pasak jo, šis kartas bus sėkmingas ir Nakvynės namai duris benamiams turėtų atverti kitų metų pavasarį.

Kretingoje ne vieną statybų objektą statė po kelis rangovus. Naujo rangovo laukia Sporto ir sveikatingumo kompleksas. Kitas rangovas, pirmajam subankrutavus, prieš porą metų baigė ir Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos statybas. O šį rudenį jau teko skubiai remontuoti bibliotekos stogą ir dėl to šiek tiek patuštinti rajono biudžeto piniginę.

Rajono valdžia iki šiol dar neišsisaiškino, kas už ką turėtų būti atsakingas, už kieno pinigus turi būti atliekami tokie remontai.

 

 24,509 peržiūrų (-a)

60% LikesVS
40% Dislikes