Rytis Zabita (kairėje) „Kretingos” komandoje rungtyniaus jau septintą sezoną. ReAl moments nuotr.

Jau šį savaitgalį dvejomis rungtynėmis Kretingoje naująjį regionų lygos sezoną pradės Kretingos „Kretingos” krepšinio komanda. Penktadienį 19 val. „kretingiškiai” sporto mokyklos salėje priims Kauno „LSU-Atleto” komandą, o šeštadienį į Kretingą atvyks Plungės “Olimpo” ekipa.

Pasiruošimas sezonui nebuvo sklandus
„Kretingos” krepšinio komandos vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus teigimu, šiemet pasiruošimas sezonui buvo turbūt sudėtingiausias per visą laiką iki šiol: “Pasiruošimą sezonui pradėjome rūgpjūčio 31 d. Didžiausia problema, kad pilna sudėtimi nesužaidėme nė vieno iš draugiškų susitikimų. Visada turėjome žaidėjų, kurie dėl vienokių ar kitokių traumų negalėdavo rungtyniauti. Menka paguoda, kad traumos nesunkios ir sezoną turėtume pradėti pilna sudėtimi”, – sunkumus vardijo treneris.
Nepaisant sunkumų A. Mikaločius treneris neslėpė optimizmo ir džiaugėsi žaidėjų pastangomis bei įdėtu darbu: „Manau, įvertinus visus sunkumus, sezonui pasiruošėme gan neblogai ir laukiame pirmųjų rungtynių. Džiaugiuosi komandos darbu ir atsidavimu treniruotėse, tad manau, kad įdėtos pastaNgos duos gerų rezultatų”.

Dalyvavo turnyre Tauragėje
Pasiruošimo metu „Kretingos” komanda sužaidė 5 draugiškas rungtynes, taip pat praėjusį savaitgalį dalyvavo 4 komandų turnyre, kuris vyko Tauragėje.
Pusfinalyje po atkaklios kovos rezultatu 82-84 “Kretinga” patyrė pralaimėjimą aikštelės šeimininkams “Tauragės” komandai, kuri dar praėjusį sezoną rungtyniavo antroje pagal pajėgumą mūsų šalies Nacionalinėje lygoje bei puoselėja norą sportiniu principu ateinantį sezoną vėl sugrįžti į aukštesnę lygą.
Rungtynėse dėl trečios vietos „kretingiškiai” rezultatu 72-84 nusileido aukštesnės lygos Šilalės “Lūšies” komandai.
Nepaisant to, kad draugiškame turnyre “Kretingai” nepavyko pasiekti pergalių, komandos treneris liko patenkintas žaidėjų pasirodymu.
„Neturėjome pilnos sudėties, dėl smulkių traumų trūko kelių svarbių žaidėjų, bet nepaisant to, puikiai sužaidėme su pajėgia “Tauragės” komanda. Progos parodyti savo sugebėjimus turėjo kiti žaidėjai. Rungtynėse su Šilalės “Lūšies” ekipa dėl jau įvardintų priežasčių rungtynių pabaigoje pritrūko ilgesnio” atsarginių suolelio”, tad teko pripažinti varžovų pranašumą”, – pasirodymą turnyre komentavo komandos treneris.

Komandos sudėtis beveik nepakito
Naująjį sezoną “Kretingos” krepšinio komanda pasitinka išsaugojusi beveik visą komandos sudėtį ir pasipildžiusi vos vienu nauju žaidėju.
Jau septintą sezoną komandoje rungtyniaus centro puolėjas Rytis Zabita, kuris yra pagrindinis priekinės linijos žaidėjas komandoje.
Taip pat komandoje šiame sezone toliau rungtyniaus pagrindinis įžadėjas Domininkas Matutis, atakuojantis gynėjas Rokas Šimkevičius, puolėjai Karolis Opulskis ir Tadas Maželis. Komandoje vėl matysime Edgarą Danį.
Ekipa ir toliau remsis perpektyviu Kretingos sporto mokyklos jaunimu, iš kurių būtų galima išskirti aštuoniolikmetį puolėją Tadą Budrį, kuris jau praėjusiame sezone buvo gan svarbus žaidėjas.
Vienintelis komandos naujokas, rungtyniaujantis sunkiojo krašto pozicijoje, yra “klaipėdiškis” Justas Grikštas.
„Džiaugiuosi, kad pavyko išlaikyti komandos branduolį ir pagrindinius lyderius. Šį sezoną komandoje neberungtyniaus Kostas Jonuška, kurį, manau, sėkmingai turėtų pakeisti Justas Grikštas. Taip pat mokyklą baigė ir Kaune studijas pradėjo svarbus praėjusio sezono žaidėjas Kornelijus Stonkus, o kiti liko praktiškai visi žaidėjai, komandos garbę gynę ir praėjusiame sezone”, – pokyčius komandos sudėtyje komentavo A. Mikaločius.

Tikslas – patekti į stipriausiųjų ketvertuką
Kalbėdamas apie šio sezono tikslus treneris Arimantas Mikaločius jų neslėpė ir drąsiai teigė, kad pagrindinis komandos uždavinys – pagaliau Regionų lygoje patekti į pajėgiausių komandų ketvertuką ir pakovoti dėl prizinės vietos.
„Jau kelerius metus mūsų komandai ketvirtfinalio barjeras yra lyg užkeiktas. Ateinantį sezoną norime pagaliau žengti tą žingsnį į priekį ir pakovoti dėl prizinių vietų. Tuo labiau, kad išsaugojome komandos branduolį, žaidėjai neblogai vienas kitą pažįsta ir yra susižaidę. Manau, tai turėtų būti mūsų privalumas prieš kitas komandas,” – komandos tikslus ir privalumus vardijo komandos strategas.
Kalbėdamas apie sezono pirmasiąs rungtynes treneris išskyrė, kad laukia dvi sunkios dvikovos su ambicingomis komandomis.
„Penktadienį pirmosiose sezono rungtynėse laukia ambicinga ir greitą krepšinį žaidžianti Kauno „LSU – Atleto” ekipa, o šeštadienį – mums asmeniškai labai nepalanki Plungės „Olimpo” komanda. Laukia dvi sunkios dvikovos, bet žaidžiame savo aikštėje, tad tikslas vienas – dvi pergalės,” – sakė A. Mikaločius.

 19,287 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes