Kitą savaitę rinksime mūsų krašto kandidatus į Seimą. Kretingiškių, palangiškių, skuodiškių bei Klaipėdos rajono gyventojų balsai nulems daug daugiau, nei atstovą Seime šiam regionui. Nuo šio krašto žmonių rinkiminės valios tiesiogiai priklauso ir šalies vairo perdavimas naujai valdžiai arba išsaugojimas tose pačiose rankose.

Primename, kad Kuršo apygardoje dėl vietos Seime kovoja “valstiečių” atstovas Antanas Vinkus, surinkęs 27,6 proc. balsų, su konservatoriumi Juozu Mažeika, pirmajame rinkimų ture surinkusiu 20,17 proc. balsų.

Mėguvos apygardos oponentai – konservatorius Mindaugas Skritulskas (26,85 proc.) ir “valstiečių” iškeltas Romandas Žiubrys (13,27 proc.).

Kuršo apygardos kandidatai Antanas Vinkus, Juozas Mažeika ir Mėguvos – Mindaugas Skritulskas, Romandas Žiubrys. “Švyturio” fotokoliažas. 

Kad būtų lengviau pasirinkti, kiekvienam iš šių kandidatų “Švyturys” uždavė po 5 klausimus, atsakymai į kuriuos padeda atskleisti ir jų vertybes, požiūrį į žmogaus teises, demokratiją, išorines grėsmes Lietuvai ir kt.

Kasdien paskelbsime po jų atsakymus į vieną iš kausimų penketuko.

Atsakymus pateikiame pagal kandidatų pirmavimą pirmajame rinkimų ture.

Atsakymų turą pradedame nuo vertybinio klausimo.

Į Seimą su 8 mandatais pateko Laisvės partija, sieksianti įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką. Daugiausiai mandatų pirmajame ture surinkusi TS-LKD atvirai kalba apie koaliciją su Laisvės partija, siekiančia įteisinti vienalyčių asmenų šeimų santykius. Ar pritarsite tos pačios lyties asmenų santuokai, atėjus dienai balsuoti už tokį įstatymo projektą? 

Antanas Vinkus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Kuršo apygarda: gyvename modernios Lietuvos laikais, bet sparčiai įtraukdami naujoves turime laikytis ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos, kurios 38 straipsnyje yra nustatyta, kad santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters susitarimu.

Juozas Mažeika, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratų sąjunga, Kuršo apygarda: ne.

Mindaugas Skritulskas, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratų sąjunga, Mėguvos apygarda: gerbiu visuotinai pripažintas žmogaus teises, laisvą žmonių apsisprendimą. Be jokios abejonės, lytinė orientacija yra kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Vienok būdamas trijų sūnų tėvas, vertinu vyro ir moters santuoką, nes jos prigimtinė vertybė – naujos gyvybės atsiradimas, bet sykiu gerbiu ir kitas partnerystės formas. Jei būsiu išrinktas į Seimą, aš neatstovausiu pats sau, bet atstovausiu tūkstančiams rinkėjų, kurie, abejoju, ar dar artimiausiu metu pritartų tos pačios lyties santuokai.

Romandas Žiubrys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Mėguvos apygarda: jei tokie santykiai yra, negalime neigti jų egzistavimo, juolab kad gyvename demokratinėje teisinėje valstybėje. Tačiau manau, kad šiandien neturėtumėme keisti nusistovėjusios Lietuvoje santuokos sampratos bei palaikyčiau tik sprendimus, sudarančius galimybes tos pačios lyties poroms lengviau spręsti bendro gyvenimo teisinius ir bendraturtinius klausimus.

Rytoj pateiksime kandidatų požiūrį į šalies gynybos finansavimą.

 21,683 peržiūrų (-a)

79% LikesVS
21% Dislikes