Vienas iš pajūrio gyventojams aktualių klausimų – vėjų jėgainių parko Baltijos jūroje įrengimas, kurį naujajam Seimui tikrai teks svarstyti. Tad su Kuršo ir Mėguvos apygardų antrojo rinkimų į Seimą turo kandidatais kalbamės apie tai.

Kandidatams uždavėme klausimą:

Kuršo apygardos kandidatai Antanas Vinkus, Juozas Mažeika ir Mėguvos – Mindaugas Skritulskas, Romandas Žiubrys. “Švyturio” fotokoliažas.

Kaip vertinate vėjo elektrinių parko statybas Baltijos Jūroje ties Palanga-Šventąja? Ar joms pritariate?

Antanas Vinkus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Kuršo apygarda: reikia kruopščiai išanalizuoti, ar tos statybos būtinos gražiausiose Lietuvos vietose, ar joms gali būti rasta ne tokia mūsų kraštovaizdžiui, visiems Lietuvos žmonėms jautri vieta.

Juozas Mažeika, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Kuršo apygarda: vertinu teigiamai. Girdėjau, kad bus atitrauktos toliau nuo Palangos ir nedarkys kraštovaizdžio.

Mindaugas Skritulskas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Mėguvos apygarda: suprantama, šis 700 MW vėjo jėgainių parkas yra labai ambicingas projektas. Ko gero, tai būtų vienas didžiausių tokių parkų (dabar didžiausiais 659 MW parkas yra jūroje Walney Extention, Airijoje). Šis projektas sietinas su atsinaujinančia energija, Europos žaliuoju kursu bei Lietuvos energetine nepriklausomybe. Tačiau tai neturėtų pažeisti mūsų, čia gyvenančių ar atvykstančių interesų. Jis turėtų būti įrengtas pakankamai toli nuo kranto, kad nekeltų vizualinės taršos ir kitų trukdžių. Tam yra pakankamai vietos – Lietuvos kontinentinis šelfas yra pakankamai didelis, idant šis parkas nedarkytų kraštovaizdžio, netrukdytų žvejams.

Romandas Žiubrys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Mėguvos apygarda: jūrinio vėjo jėgainių parkas nėra jokia blogybė bei tokių pavyzdžių pasaulyje apstu. Tačiau 100 proc. palaikau Palangos miesto savivaldybės poziciją, kad vėjo jėgainių parkas negali sugadinti Palangos ar Šventosios kraštovaizdžio, nuo kranto matomo horizonto bei galėtų būti statomas tik ne mažesniu nei 30 km atstumu nuo kranto.

su kandidatų požiūriu į vienalyčių santykių įteisinimą susipažinkite čia, su jų nuomone apie šalies gynybos finansavimo didinimą – čia.

 18,193 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes