Nuo pirmadienio – lokalizuotas karantinas visame Kretingos rajone

Vos pasibaigus rinkimams, nuo pirmadienio įvedamas lokalinis karantinas dvylikoje savivaldybių, tarp jų – ir Kretingos rajono.
Nuo pirmadienio šalies savivaldybės yra skirstomos į tris grupes. Į raudoną zoną patenka savivaldybės, kuriose peržengti sergamumo koronavirusu kriterijai, geltonoje zonoje esančiose savivaldybėse situacija artėja prie tos ribos, bet, anor premjero Sauliaus Skvernelio, „savivaldos rankose yra galimybė dar situaciją kartu su bendruomene pakeisti“, žalioje zonoje esančiose savivaldybėse situacija yra kontroliuojama.
Raudonųjų, tai yra, rizikingų savivaldybių sąrašas bus peržvelgiamas kiekvieną penktadienį.
Šios dienos duomenimis, į lokalų karantiną nuo pirmadienio patenka šios 12 šalies savivaldybių: Kretingos rajono, Klaipėdos rajono, Skuodo rajono, Plungės rajono, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse.
Kretingos rajono savivaldybė į raudonąją zoną pateko dėl dviejų židinių Kartenoje, bet užsikrėtimų koronavirusu daugėja kasdien po kelis naujus atvejus.
Premjero teigimu, karantino paskelbimas leis sustiprinti COVID–19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės valdymą, užtikrinti ribojimo priemonių taikymą.
Siūloma karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 26 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24:00 valandos.
Įvedus lokalų karantiną, šios savivaldybėse ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
Asmenys įpareigoti viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.
Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu (kai darbuotojai kas savaitę rotacijos principu dirba nuotoliniu būdu tokiu režimu: 5 darbo dienas dirbama darbo vietoje, kitas 5 darbo dienas dirbama nuotoliniu būdu ir t. t.) ir atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.
Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.
Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje. Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – pirkėjas) srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
Paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.
Asmens sveikatos priežiūros įstaigose bus draudžiamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.
Papildomi ribojimai nustatomi pasilinksminimo vietoms, nustatomas nuotolinis mokymas Trečiadienį Vyriausybės posėdyje nuspręsta įvesti papildomus apribojimus viešojo maitinimo, pasilinksmino vietoms. Bus privaloma klientų registracija ir apribojamas darbo laikas.
O nuo spalio 26 dienos, koronavirusui plintant šalies ugdymo įstaigose, Vyriausybė trečiadienį pritarė šalies mokykloms pratęsti kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas dirbant iš namų ir atgal į mokyklas grįžti lapkričio 9 dieną.
19,880 peržiūrų (-a)