Pateikus POLA kortelę onkologiniams ligoniams bus taikoma 80 proc. nuolaida viešojo transporto bilietui. Ligitos Sinušienės nuotr.

Nuo sausio 1 d. onkologinėmis ligomis sergantys asmenys su 80 proc. nuolaida galės įsigyti tolimojo, vietinio ar reguliaraus susisiekimo bilietą važiuoti autobusais, traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais. Nuolaida galios  visoje Lietuvoje, pateikus Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) kortelę ir asmens dokumentą.

Transporto lengvatų įstatymo pakeitimus iniciavusios Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorės Neringos Čiakienės teigimu, onkologiniai pacientai, kol jiems yra taikomas aktyvus gydymas, negali įgyti  neįgaliojo statuso, todėl negauna pašalpų, negali pasinaudoti lengvatomis, nors dėl ilgai trunkančio gydymo daugelio darbingumas ir pajamos ženkliai sumažėja. „Kadangi su POLA kortele nuolaidą įsigyti priemiestinio ir vietinio susisiekimo autobusais jau taikė 11 savivaldybių, žinome, kad būtent nuolaida transportui  onkologiniams pacientams ypač aktuali ir reikalinga. Onkologiniai pacientai yra gydomi tik 5 didžiuosiuose miestuose, į kuriuos suvažiuoja iš visos Lietuvos. Atsižvelgiant į tai, kad aktyvaus gydymo ciklas trunka nuo 6 mėn. iki kelių metų, transporto lengvatos ženkliai prisidės prie šių pacientų socialinės gerovės, leis sutaupytas lėšas skirti gydymui, gyvenimo kokybės gerinimui“, – pažymi N. Čiakienė.

Norėdami pasinaudoti viešojo transporto lengvata, įsigydami bilietą, onkologiniai pacientai turės pateikti POLA kortelę ir asmens dokumentą. Apie šią nuostatą 2020 m. gruodžio 16 d. Susisiekimo ministerija raštu  informavo Lietuvos transporto saugos administraciją, Lietuvos savivaldybių asociaciją, UAB „LTG Link“, ir AB „Smiltynės perkėla“, prašydama rašte pateiktą informaciją perduoti vežėjams, kitiems asmenims, parduodantiems važiavimo keleiviniu transportu bilietus, keleivinio transporto kontrolę vykdantiems asmenims bei kitoms suinteresuotosioms šalims.

POLA kortelę galima užsisakyti www.pola.lt puslapyje, užpildžius registracijos duomenis ir pateikus ligos diagnozę patvirtinančius dokumentus. Kortelė išduodama nemokamai, imamas tik 1 Eur siuntimo paštu mokestis. POLA kortelę užsisakyti ir naudotis jos teikiamomis privilegijomis gali asmenys, turintys onkologinės ligos diagnozę, nepriklausomai nuo to, kada ir kokios stadijos liga buvo nustatyta.

Pasibaigus karantinui, POLA kortelę bus galima užsisakyti ne tik internetu, bet ir gauti susisiekus su vienu iš organizacijos savanorių 32 Lietuvos miestuose. Šiuo metu POLA kortele naudojasi 17 tūkst. onkologinių pacientų.

POLA kortelės turėtojams taip pat yra teikiamos nemokamos teisinės, psichologinės, mitybos ir gyvensenos alternatyvos konsultacijos, jie gali pasinaudoti nuolaidomis vaistams, medicininiams tyrimams ir kitoms prekėms bei paslaugoms, kurias siūlo daugiau nei 100 kortelės partnerių. Kortelės turėtojus reguliariai pasiekia aktuali informacija apie vėžio tyrimus ir gydymą, jie kviečiami dalyvauti gydytojų paskaitose, dailės, šokio terapijos užsiėmimuose. Bendradarbiaujama su daugiau nei 70 kultūros įstaigų, kurios onkologiniams pacientams su POLA kortele skiria nemokamus kvietimus lankytis teatruose ir koncertuose.

Inicijuodama Transporto lengvatų įstatymo pataisą ir jos įgyvendinimą, POLA aktyviai bendradarbiavo su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija ir Vyriausybės kanceliarija. „Vienas iš POLA tikslų – kovoti dėl onkologinių pacientų teisių. Šis pavyzdys patvirtina, kad stipri nevyriausybinė organizacija gali efektyviai atstovauti savo narių interesams, aktyviai dalyvauti teisėkūros procesuose, sutelkti bendram tikslui skirtingų institucijų pastangas“, – pabrėžė POLA direktorė N. Čiakienė.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) – tai viena didžiausių skėtinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, vienijanti 30 pacientų organizacijų ir 17 tūkst. onkologinių pacientų. Savo veikloje POLA atstovauja ir gina onkologinių pacientų interesus valdžios institucijose įvairiose viešosios politikos formavimo srityse, taip pat siūlo įvairias paslaugas, tokias kaip psichologinė ar teisinė pagalba, galimų gydymo alternatyvų įvertinimas, taip pat beveik 100 POLA partnerių nuolaidų ir nemokamų paslaugų.

Kornelija Kunigonytė

 27,475 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes