Į kūrybinį procesą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Siekiant dermės tarp įprasto mokymo klasėje ir galimybės smagiai įgyti žinių netradicinėse erdvėse Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre mokslo metų pradžia prasidėjo programos ,,Mokomės kitaip“ įvairiapusiškomis veiklomis, kurių metu mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, plėtojo pozityvias socializacijos galimybes ir įgijo mokymuisi visą gyvenimą būtinų bendrųjų kompetencijų.

Pasijuto kuršių vikingais
,,Sveikatingumo dienos“ metu mokiniai išklausė paskaitą ,,Judėk sveikai“, dalyvavo stalo futbolo turnyre, pėsčiomis keliavo į Salantų regioninio parko Kartenos piliakalnį. Čia laukė pietūs už parodytą ištvermę.

Vaikai susikaupę piešia ant puodelių.

,,Pilietinė istorinė diena“ paliko daug įspūdžių po apsilankymo poilsiavietėje ,,Bebrų sala“, sudalyvavus edukaciniame užsiėmime ,,Kuršių genties gyvenimas ir buitis“ bei pamačius senųjų kuršių papuošalus, rūbus, pabuvus kuršių vikingais, paragavus savo pačių virtos žuvienės bei patikrinus savo galimybes pilietiškumo ir fizinio aktyvumo užsiėmime ,,Pabūk partizanu“ su jaunaisiais šauliais.
,,Gamtosauginė diena“ nepalinko abejingų 5-8 klasių mokinių, kurie plaukdami laivu susipažino su Kuršių marių laivybos ypatumais, grožėjosi Mirusiomis kopomis Juodkrantėje, aplankė Raganų kalno sakmių ir pasakų veikėjus.
Pasilikę mokykloje 1-4 klasių mokiniai susipažino su naujomis mokyklos bibliotekos erdvėmis, linksmai pakalbėjo apie skaitymo naudą su animatore Kiške Piške ir sukūrė savo knygą. Vėliau dalyvavo edukacinėje veikloje su rašytoju V. Šidlausku.
Įspūdžiai, įgytos žinios, praplėstas akiratis sušvelnino naujų mokslo metų pradžią, kuri kartais būna sunki tiek mokiniui, tiek mokytojui. Smagiai pradėję mokslo metus, net nespėjo pajusti, kaip praėjo pirmasis mokyklinis mėnuo.

Apsilankė Seime
Programos ,,Mokomės kitaip“ veiklų dėka pamažu pripratę prie mokyklinės dienotvarkės, palengva siekiančios mus įtraukti į atliktų ir dar laukiančių darbų rutiną, turėjome galimybę įdomiai pažinti savo gimtą šalį ,,Sostinės dienoje“. Išvykos metu mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, bendravo su Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiauliene. Seimo narė mokiniams papasakojo, kaip priimami mūsų šalies įstatymai, atsakė į bendruomenės narių pateiktus klausimus.
Moksleiviai I. Šiaulienei padovanojo portretą, kurį nupiešė buvusi mokyklos mokinė Agnė Maciūtė. Po susitikimo mokiniai dalyvavo Seimo posėdyje, edukacinėje ekskursijoje po Seimo rūmus, aplankė Gedimino pilį, Valdovų rūmus, Televizijos bokštą. Tikrai smagi istorijos, geografijos pamoka, pateikusi žinių kitu formatu, keičiančiu mūsų vidinį pasaulį. Anot rašytojos Miriam Beard, ,,Keliavimas – tai ne vien vaizdų matymas. Tai ilgalaikė pasaulėžiūros reforma…“.

Argi ne tikri kuršių vikingai?

Lapkritis. Ruduo… Mažėja spalvų… Tamsoka… Drėgna… Kas gali padėti mokytis ir mokyti? Ogi šiltas kvapnios arbatos puodelis. Šis puodelis stebuklingas – ant jo apsigyvena patys gražiausi norai, viltys ir svajonės. Taip į finišo tiesiąją skubėjo Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų programa ,,Mokomės kitaip“ su edukacine veikla ,,Piešimas ant puodelių“.

Pynė Kalėdų vainikus senjorams
Artėjant didžiosioms metų šventėms, norėjosi kalėdiniu džiaugsmu, šurmuliu dalintis su aplinkiniais. Programos metu vyko akcija „Padovanok vienišam seneliui Kalėdas“. 5-8 klasių mokiniai su technologijų mokytoja Lijana Galdikienė pynė advento vainikus, kuriuos dovanojo vienišiems Baublių kaimo senjorams. Mokyklos bendruomenės narių dėmesys vyresniam žmogui, pasakytas geras žodis, dalijimasis meile ir viltimi savaime formuoja sąmoningumo, pilietiškumo įgūdžius.
Kartais reikia nurimti, rasti tą takelį į savo širdį, pabūti tyloje. Galimybę pritilti, pabūti su savo mintimis ir svajonėmis, gaminant savo rankų darbo dovaną, suteikė edukacinis užsiėmimas ,,Piešimas ant pagalvėlių“.
„Sparnuotu“ posakiu tapusi rašytojo F. Dostojevskio frazė ,,Grožis išgelbės pasaulį“ įsikūnijo edukacinėje veikloje „Šventinis mokyklos interjeras“. Mokiniai, vadovaujami mokytojo padėjėjos Janinos Lingienės, kūrė šventinę nuotaiką mokykloje, gamino rankų darbo karpinius, piešė, darė nykštukus, puošė jais erdves. Į kūrybinį procesą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, visi džiaugėsi smagiai praleistu laiku. Užkrečiantis direktorės optimizmas, smagios mokytojo padėjėjos Janinos idėjos, dosnios bendruomenės narių širdys ir auksinės rankos sukūrė užburiančią nykštukų pasaką.

Štai kaip įspūdingai atrodo nykštukais išpuošta mokykla.

Įvairiapusiška, puikiai organizuota veikla leido įgyvendinti siekiamus programos rezultatus. Dalyvaudami netradicinėse veiklose mokiniai įgijo gamtosauginių žinių, ugdėsi kūrybinius gebėjimus, tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo, socialinius įgūdžius, stiprino fizinę sveikatą, turiningai leido laisvalaikį. Įgyvendinti siekiami rezultatai, malonūs mokinių, mokytojų ir tėvų komentarai apie vykdytas veiklas leidžia teigti apie programos veiksmingumą ir svarbą, siekiant kryptingo mokinių ugdymo, išlaikant dermę tarp mokymo klasėje ir galimybės įgyti žinių netradicinėse erdvėse.
Programos vadovas mokytojas
Robertas Žeimys

 46,239 peržiūrų (-a)

80% LikesVS
20% Dislikes