Valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovais susipešė skirstydami pinigus, kurių rajono piniginėje dar nėra. Milijono eurų dydžio skylę šiųmečiame Savivaldybės biudžete ketinama užkišti galimomis valstybės biudžeto bei viršplainėmis lėšomis, tačiau, kur pirmiausia jas reikėtų padėti, be ginčų nesusitariama.

Pristatė prioritetinį sąrašą
Praėjusį trečiadienį posėdžiavusiame Ekonomikos ir finansų komitete jo pirmininkas Dovydas Bajoras pristatė Prioritetinį finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų sąrašą. Jame išdalinti biudžeto skylės pinigai darbams, kuriuos tikimasi padaryti šiemet, jei tik biudžetas pasipildys.
Pirmiausia ketinama 100 tūkst. eurų skirti Kretingos miesto seniūnijos infrastruktūrai gerinti. Iš šių lėšų numatoma sutvarkyti ir Kretingos senojo parko takus.
„Jau ne pirmą kartą kalbame apie parko takų sutvarkymą, tačiau konkrečių darbų nesiimama. Dabar žmonės, ypač pavasarį ir rudenį, norėdami pasiekti ligoninę, mokiniai, keliaudami į Marijono Daujoto progimnaziją, priversti klampoti per purvynus. Parko takais žmonės vaikšto labai dažnai, todėl juos sutvarkyti būtina“, – sakė Tarybos narys Valerijonas Kubilius.

Pasipikino „nustumtu“ darželiu
Prioritetiniame finansavimo sąraše įrašyta dar dvylika darbų, kuriuos irgi numatoma padaryti šiemet. Tačiau į didžiąją dalį planuojamų darbų politikai beveik nekreipė dėmesio. Jų taip pat nesudomino ir siūlomų skirti pinigų kiekis.
Labiausiai jų, ypač opozicijos, dėmesį patraukė tai, kad pirmoje vietoje įrašyta skirti pinigų Kretingos senojo parko takams sutvarkyti, o 200 tūkst. eurų, skirti mokyklai-darželiui „Žibutė“, liko tik vienuoliktoje vietoje.
„Kas svarbiau – parko takai ar apverktinų darželio sanitarinių mazgų remontas?“ – klausė opozicijos lyderė Jolita Vaickienė.
Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas D. Bajoras pastebėjo, jog nei komiteto nariai, nei posėdyje dalyvavę kiti Tarybos nariai tikriausiai nuo anksčiau įvykusio posėdžio nebuvo atsivertę biudžeto projekto, todėl nelabai suprantantys, apie ką kalba prioritetinis finansavimo sąrašas.
„Akivaizdu, kad opozicijos atstovai, o ypač meras Antanas Kalnius paprasčiausiai nenori suprasti, kam reikalingas toks sąrašas. Jame numatytiems darbams pinigų dar nėra. Tikiuosi, kad jų atsiras. Jei taip atsitiks, parko takai bus tvarkomi tik už tokias lėšas, kokiomis Savivaldybė gali disponuoti savo nuožiūra. Jei, tarkim, iš Švietimo ir mokslo ministerijos gausime lėšų švietimo įstaigoms, parko takam jų panaudoti tikrai negalėsime. Vadinasi, jas drąsiai galėsime atiduoti darželiams sutvarkyti. Kitaip tariant, sąraše įrašytų darbų eiliškumas gali iš esmės keistis. O kad vaikų darželio sanitarinių mazgų remontas yra svarbiau už parko takus, aišku visiems“, – kolegų nesugebėjimu ar nenorėjimu suprasti piktinosi D. Bajoras.

Viltis – papildoma pusė milijono
Kad dabar biudžete numatytų lėšų skyrimo eiliškumas visiškai nepriklauso nuo darbų eilės sąraše, „Švyturiui“ patvirtino ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Turauskaitė.
„Pinigai, jei jų padaugės, bus papildomai skiriami pagal skirtingas programas. Parko takus sutvarkyti numatoma pagal Seniūnijų programą, o darželiui „Žibutė“ – pagal Strateginio planavimo ir investicijų programą. Viena programa kitai visiškai netrukdo ir jokios įtakos neturi“, – teigė V. Turauskaitė.
Pasak Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjo Gvido Jonausko, tikimasi, jog šiųmetį biudžetą galbūt pavasarį papildys valstybės biudžeto lėšos, kaip kompensacija už nesurenkamas lėšas palyginus su praėjusiais metais. Šios lėšos gali siekti apie pusę milijono eurų.
„Jei papildomais pinigais biudžetas nepasipildys, sąraše įrašyti darbai nebus daromi. Gauti iš Vyriausybės pusę milijono eurų, manau, yra pats optimistiškiausias variantas“, – sakė D. Bajoras.
Prioritetinį finansavimo iš savivaldybės biudžeto sąrašui pritarti dar turės Savivaldybės taryba.

Savivaldybės planas išleisti pinigus, kurių dar neturi:
100 tūkst. eurų – Kretingos miesto seniūnijos infrastruktūrai gerinti ir Kretingos senojo parko takams sutvarkyti;
80 tūkst. eurų – kitų seniūnijų infrastruktūrai pagerinti;
25 tūkst. eurų – Grūšlaukės administracinio pastato laiptinei bei Kartenos seniūnijos pastato fasadui suremontuoti;
40 tūkst. eurų – Kretingos autobusų parkui, įgyvendinant svajonę Kretingoje keleivius vežioti nemokamai;
30 tūkst. eurų – Paupio sporto aikštyno techninei dokumentacijai paruošti;
25 tūkst. eurų – Akmenos pakrantės techninei dokumentacijai parengti;
20 tūkst. eurų – Rotušės aikštės projektiniams pasiūlymams parengti;
200 tūkst. eurų – lopšelio-darželio „Pasagėlė“ tvarkymo darbams pradėti.

 8,332 peržiūrų (-a)

8% LikesVS
92% Dislikes