Štai šis trejetukas pasitraukė iš opozicijos, bet liko mažumoje.

Šį ketvirtadienį trys Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai pasitraukė iš opozicinės frakcijos ir sukūrė naują, nei valdančiajai daugumai, nei mažumai nepriklausančią frakciją.

Atsitraukęs trejetukas – „valstiečiai“

Naująją nepriklausomą frakciją sudaro Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai – Dalia Martišauskienė, Vitalija Valančiutė ir Stasys Kaniava.

Baigiantis 2020-iesiems Savivaldybės taryboje valdžios vairą perėmė naujos sudėties valdančioji dauguma – penki konservatoriai, penki socialdemokratai, du liberalai bei pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą į Tarybą išrinktas Konstantinas Skierus ir pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą išrinktas Rimantas Macius.

Kitoje barikadų pusėje liko penki visuomeninio komiteto „Kretingos kraštas“ atstovai, du darbiečiai, savivaldos rinkimuose partijai „Tvarka ir teisingumas“ atstovavusi Jolita Vaickienė bei trys „valstiečiai“. Iš šių Tarybos narių suformuota ir opozicija.

Opozicijoje beliko aštuoni

Iš opozicijos pasitraukus „valstiečiams“, valdančiosios daugumos priešininkų gretos gerokai susilpnėjo, opozicijoje liko aštuoni Tarybos nariai. Tačiau „atskilusioji“ naujoji nepriklausoma frakcija kol kas neparodė noro prisijungti prie valdančiosios daugumos.

Pasak naujosios frakcijos lyderės D. Martišauskienės, kol kas nesukirsta rankomis ir su oficialiąja opozicija. Kitaip tariant, naujoji „valstiečių“ frakcija pasuks ten, kur papūs palankesnis vėjas.

„Sukurti naują nepriklausomą frakciją paskatino Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nario S.Kaniavos sugrįžimas. Iki šiol jis buvo nepriklausomas Tarybos narys. Susibūrę trys tarybos nariai nusprendėme įkurti frakciją. Pagal Tarydos darbo reglamentą gali būti daugumos ir mažumos frakcijos. Mūsiškė yra nepriklausoma mažumos frakcija. Dirbsime kartu su opozicija“, – naujos frakcijos sukūrimo aplinkybes paaiškino D.Martišauskienė. ji taip pat pridūrė, jog dirbs konstruktyviai ir pritars visų protingiems sprendimams.

Panoro išsilaisvinti nuo „kraštiečių“?

Tarybos opozijai atstovaujanti Jolita Vaickienė naujos mažumos frakcijos atsiradimą sakė vertinanti palankiai.

„Jie pasiskelbė mažumos frakcija. Mažuma – automatiškai ne dauguma, bet ir ne oficiali opozicija. Esant opozicijoje, yra daugiau galimybių formuojant, pavyzdžiui, Kontrolės komitetą. Tik mažumos frakcija negali siūlyti komiteto pirmininko. Nežinau, ar naujoji frakcija prisijungs prie opozicijos“, – „Švyturiui“ sakė J.Vaickienė.

Tarybos posėdžio viduryje D.martišauskienės paskelbta informacija apie naujos frakcijos atsiradimą vicemerui Dangirui Samaliui buvo šiek tiek netikėta.

„Trijų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų noras įkurti nepriklausomą frakciją yra suprantamas. Tikriausiai jie nori būti labiau savankiški priimant kokius nors sprendimus, daugiau nepriklausomi. Tačiau nežina, ar tikrai taip yra. Manau, kad gal jiems nepatiko opozicijos tonas, nenori priklausyti nuo kraštiečių. Tikiuosi, kad priimant svarbius sprendimus jie palaikys valdančiąją daugumą“, – teigė D.Samalius.

 

 9,014 peržiūrų (-a)

53% LikesVS
47% Dislikes