Aplinkos ministras pažadėjo ieškoti galimybių pagelbėti Kretingai, likviduojant taršos Salantuose padarinius. Aisto Mendeikos nuotr.
Aplinkos ministerija ieško galimybių padėti Kretingos rajono savivaldybei, šalinant taršos padarinius Salantuose. Tokią žinią šiandien Kretingos rajono valdžiai perdavė ministras Simonas Gentvilas, stovėdamas ant Salantų žemės, iš kurios kasdien į dienos šviesą ištraukiami vis nauji taršos “lobynai”. 

Iš kairės: Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas, Kretingos rajono vicemeras Dangiras Samalius, Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus. Aisto Mendeikos nuotr.

Be abejo, ministras kalbėjo apie finansinę pagalbą, kurios Savivaldybei labiausiai ir reikia. Jau šiai dienai skaičiuojama, kad taršos padariniams likviduoti reikalinga suma gali siekti ir 100 tūkst. eurų.

Tačiau jokio konkretaus pažado ministras nedavė.
“Lobių” paieškos Žemaitės g. Salantuose esančiame sklype vis dar tęsiasi. Iki penktadienio vakaro čia iš viso rasta apie keturiasdešimt 200 litrų talpos statinių su naftos produktais, kelios įvairaus dydžio sklidinos cisternos, dešimtys butelių su įvairiais skysčiais, beveik keturiasdešimt šarminių akumuliatorių bei kt.
Iš Salantų utilizavimui jau išvežta apie 150 tonų užteršto vandens ir virš 20 tonų įvairių naftos produktų.
Su Aplinkos ministru šiandien Salantuose susitiko Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas.
Kadangi susitikimo metu buvo kalbėta ir apie Salantų užtvankos likimą, susitikime dalyvavo ir Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus.
Ministras patikino, kad didelio salantiškių pasipriešinimo sulaukiantis projektas „Žuvų migracijos kliūčių pašalinimas ties Salantų miesto užtvanka ir vandens telkinio būklės gerinimas, siekiant atkurti Salanto upės vagą“  bus tikrai įgyvendinamas.
Štai kokių radinių Salantuose dar aptikta šiomis dienomis ir su kokia technika darbuojamasi. Nuotraukos – Aisto Mendeikos:

 71,189 peržiūrų (-a)

80% LikesVS
20% Dislikes