Daugiau kaip per metus darželio „Ąžuoliukas“ priestato nesugebėję pastatyti rangovai dabar Savivaldybės administracijos vadovui Egidijui Viskontui nebekelia jokio pasitikėjimo.

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestato statyba smarkiai įstrigo – kada vaikai „apsigyvens“ naujose patalpose, pasakyti kol kas negali niekas. Kretingoje įstrigusias dar vienas statybas antradienį svarstė ir rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas. 
Dar iki posėdžio, praėjusią savaitę Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas „Švyturiui“ teigė, jog rangos sutartį su priestatą statančia bendrove „Indema“ teks nutraukti.
„Rangovas tikina, jog yra pasiruošęs priestato statybą užbaigti. Tačiau mano nuomone, jis to niekaip nepadarys. Paprasčiausiai neturi reikalingų pajėgumų. Dabar pasamdyti subrangovai po truputį krapštosi, bet tai kokių nors vilčių, kad objektą užbaigs, nekelia“, – sakė E. Viskontas.
Pasak Administracijos direktoriaus, stebina dar tai, kad sutarties įvykdymo garantą suteikusi draudimo bendrovė delsia į Savivaldybės sąskaitą pravesti pinigus.
„Net ir pratęsus rangos sutarties įvykdymo terminą iki kovo 1-osios, rangovas nesugebėjo padaryti visų darbų. Todėl garantą suteikusi draudimo bendrovė besąlygiškai privalo sumokėti garantą. Galbūt aiškinasi aplinkybes su savo klientu. Be to, dar nepraėjo teisės aktuose numatytas terminas, per kurį draudimo bendrovė turi duoti atsakymą“, – sakė E.Viskontas.
Savivaldybės administracijos direktoriui E.Viskontui abejonių ne tik rangovo sugebėjimais, bet ir gerais ketinimais kelia dabar vykstantys teisminiai procesai, kuriuose dalyvauja ir UAB „Indema“.
„Jau tai, kad įmonės vadovai įsipainioję į pakankamai skambias korupcines bylas, tikrai pasitikėjimo nekelia. Konkretus sprendimas dėl tolimesnių santykių su šia įmone dar nepriimtas, tačiau manau, kad teks išsiskirti“, – teigė E.Viskontas.
UAB „Indema“ pastatyti lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestatą buvo įsipareigojusi per vienerius metus. Rangos sutartis pasirašyta 2019-ųjų gruodį.
Tačiau praėjusių metų gruodį, praėjus lygiai metams, apie darbų pabaigą galima buvo tik pasvajoti. Savivaldybės administracija anuomet nusprendė sutarties įvykdymo terminą pratęsti iki šių metų kovo 1-osios.
Vis dėlto viltys neišsipildė – darželio priestatas nepastatytas ir iki šių metų kovo 1-osios. Vasario pabaigoje, likus dviems savaitėms iki sutartyje numatyto termino pabaigos, statybos darbų techninę priežiūrą vykdžiusios bendrovės „Sweco Lietuva“ specialistas Raimundas Paulauskas teigė net negalvojantis, jog padaryti visus darbus per dvi savaites įmanoma.
„Kad ir labai norėčiau, negaliu įsivaizduoti, kad visi dar likę darbai būtų padaryti per dvi savaites. Jų paprasčiausiai per daug, o įmonės dirba itin lėtai“, – sakė techninis prižiūrėtojas.

Kokius sprendimus antradienį dėl Savivaldybės sutarties su UAB “Indema” priėmė  Kontrolės komitetas, skaitykite kovo 17 d. “Švyturyje”.

 47,895 peržiūrų (-a)

33% LikesVS
67% Dislikes