Brigita Barkauskaitė su džiaugsmu iš svečio Giedriaus Drukteinio priima dovaną bibliotekai - jo knygą "50 sėkmės istorijų".

Karantinas davė ir kai ko gero. Jo dėka Motiejaus Valančiaus biblioteka turi profesionalią kino studiją, kurioje šiemet jau vyksta renginiai, transliuojami įstaigos Facebook svetainėje.

Štai jis, tas naujasis karantinis pirkinys! 

Filmavo ir telefonais
„Viskas prasidėjo dar per pirmąjį karantiną, susidūrus su pandemijos sukeltais darbo apribojimais, –pasakoja vyriausioji įstaigos bibliotekininkė projektinei veiklai ir viešinimui Brigita Barkauskaitė, – teko ieškoti išeičių ir greitai persiorientuoti. Mūsų visas darbas ėmė vykti tik nuotoliniu būdu, tuomet viską darėme taip, kaip mokėjom. Filmavome ir su savo telefonais“.
Aišku, kaip sako Brigita, įrašų kokybė buvusi ne kokia: „Tuo metu kaip tik Lietuvos kultūros taryba paskelbė kvietimus rašyti projektus. O mes, kaip biblioteka, norime ne tik neatsilikti nuo technologijų, bet ir būti moderni, visuomenės poreikius ir lūkesčius atitinkanti institucija“.
Taigi, po metų, biblioteka sulaukė finansavimo ir pradėjo įgyvendinti projektą. Iš projektinių lėšų buvo įsigyta profesionali įrašymo ir transliavimo įranga.

Studija – modulinė
„Įranga buvo atvežta dalimis, per kelis kartus, – pasakoja bibliotekininkė. – Ši studija yra modulinė. Tai reiškia, kad ji yra kilnojama ir prireikus galime ją perkelti į lauką ar bet kokią kitą erdvę. Bet vienas to tikrai nepadarysi ir tam reikia labai didelio pasiruošimo. Kad pavyktų dirbti tinkamai, su studija turėtų dirbti mažiausiai bent du žmonės.“
„Jei norėtume transliuoti gamtoje, galima viską išardyti, nusivežti ir vėl surinkti reikiamoje lokacijoje. Mes turime dvi GVC kameras, skirtas įvairiems filmavimams, medžiagos saugojimui ar gyvam transliavimui tiesioginių laidų metu“, – vardija pašnekovė.

„Mes konkrečiai prašėme, kad įranga būtų pritaikyta renginiams, knygų pristatymams. Taigi, dabar esame įpareigoti tai daryti. Jau spėjo įvykti pirmieji renginiai, jų ciklą pradėjo knygų apie retorikos meną autorius, lektorius Donaldas Duškinas, pasakojęs, kaip sustiprinti pasitikėjimą savimi ir nugalėti baimę kalbant prieš auditoriją“, – džiaugiasi B. Barkauskaitė.

Priešais naujas kameras įvyko ir susitikimas su knygų autoriumi, žurnalistu, lektoriumi Giedriumi Drukteiniu.

Nuolat mokosi

Bibliotekos darbuotoja prisipažįsta: „Mes neturime tokio žmogaus, kuris dirbtų su technika, tad daug ką darom patys, mokomės, norim tobulėti.“
Mergina gyvai papasakoja, kad išmokusi ką nors naujo stengiasi surinkti kuo daugiau komandos. Tikslas – kad kiekvienas išmoktų valdyti modernią ir prireikus kolegos galėtų pakeisti vieni kitus ar pagelbėti.

Nors bibliotekininkė prasitaria, kad darbuotojams buvo skirti vienos dienos apmokymai, bet kasdien tenka suktis patiems.
„Mes turime kompiuterių inžinierių, tad jam ant pečių krenta daugiausia atsakomybės. Iš mūsų labiausiai jis susigaudo, tad jam ir paliekame tą darbą, – šypsosi mergina. – Visa įranga, stovai lempos ir aparatūra yra gana sunkūs, tad tai paliekame mūsų vaikinams.“
Pasiteiravus, ar bibliotekos lankytojai galės naudotis kino studija, pavyzdžiui, jei kažkas užsinorėtų įgarsinti savo poeziją ar surengti diskusiją, Brigita paaiškina: „Išsinešti kino aikštelės niekam tikrai neleisime, nes visų pirma įranga yra labai brangi ir sunki. Ir reikia išmanymo, kaip ją pernešti, vėliau sujungti ir sureguliuoti, kaip apšvietimą sustatyt. Bet ateityje, jei kokie moksleiviai ar studentai turėtų idėjų ir norėtų filmuoti ar įrašinėti pačioje bibliotekoje, manau, būtų galima tartis. Tegul pasiskambina mums, papasakoja ar pristato savo idėją ir tuomet žiūrėtume, ką galime padaryti ar kaip pagelbėti.“

Išaugo renginių kokybė
„Kol kas mums viskas įdomu, bet, kaip mums ir technikai, atveždami kameras, sakė: „Aiškinti žodžiu yra viena, bet pradėję dirbti patys viską išmoksit“. Tas pats, kaip ir su fotoaparatu – reikia pradėti fotografuoti ir jau befotografuojant išmokstama dirbti su šviesa ir kitais niuansais. Bet čia tik mokytis ir mokytis mums dar visą gyvenimą. Yra ką veikti su filmavimo įranga“, – atvirai kalba Brigita.
Ir apibendrinant pokalbį sako: „Jau dabar drąsiai galima sakyti, kad renginių kokybė gerėja. Vis tiek per metus žmonės jau įprato matyti renginius internete, o ne gyvai, tad ypač norisi tos filmavimo kokybės, garso aiškumo. Tie dalykai labai svarbūs. Ir žmogui maloniau žiūrėti, ir lengviau suprasti. Taip pat dabar visi renginiai talpinami YouTube ir ten lieka neribotą laiką, tad džiaugiuosi, kad jau kokybiškesni įrašai yra ir bus prienami kiekvienam norimu laiku.“’

Kaip veikia naujoji kino studija Kretingoje, galite patikrinti čia, žiūrėdami susitikimo su G. Drukteiniu įrašą:

 

 7,155 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes