Populiariausia Palangos, kaip ir visos Lietuvos, įmonių pavadinimuose minima spalva - žalia.

Didžiausia pavasario šventė – šv. Velykos – neatsiejama nuo kiekvieno stalą papuošiančių velykinių margučių. Įvairių spalvų paletę galima atrasti ir duomenis apie įmones ir organizacijas kaupiančiame Juridinių asmenų registre, o kūrybiškumo nestokojantys įmonių steigėjai šiomis spalvomis pagyvina įsteigtų bendrovių pavadinimus.

Registrų centro atviruose Juridinių asmenų registro duomenyse galima atrasti ne vieną šimtą bendrovių ar organizacijų, kurios savo pavadinimuose naudoja tam tikrą atspalvį. Iš viso tokių juridinių asmenų, kurių pavadinimuose yra paminėta spalva galima suskaičiuoti per 600, ne vienoje dešimtyje pavadinimų galima rasti žodį „margas“.

Iš viso Juridinių asmenų registro spalvų paletėje galima rasti 12 skirtingų spalvų, tad bendras įmonių margutis išties būtų margas. Įdomu tai, kad ryškiausiai matytųsi pavasarį, bundančia augmeniją ir atsinaujinimą simbolizuojanti žalia spalva – ją galima sutikti beveik 250-yje skirtingų įmonių pavadinimų. Kaip įprasta, dažniausiai kūrybinių idėjų nestokoja mažųjų bendrijų steigėjai, suteikdami tokius pavadinimus kaip „Žalia, bet ne žolė“, „Žalia boružė“, „Žalias katinas“, „Žalias uodas“ ar „Žalias drakonas“.

Žalia spalva dominuoja ir Palangos įmonių pavadinimuose: „Žalias namas“, „Žalia kopa“, „Žaliosios girios“, „Žalia stotelė“. Antroji kurorte pagal populiarumą – balta spalva: „Baltų kopų apartamentai“, „Baltas namas“, „Baltoji ramunė“.

O Lietuvoje antrą vietą pelno, priešingai, juoda spalva – ją galima rasti daugiau kaip 90-yje pavadinimų, tarp kurių: asociacija „Juodas lapės varnas“, mažosios bendrijos „Juoda pica“, „Juodas kokosas“ bei „Juodasis ąžuolas“.

Šią spalvą į savo pavadinimus įtraukė ir dvi Palangos įmonės: „Juoda pica“ ir „Juodasis Gintaras“.

Ir kaip Palanga apsieis be aukso spalvos? „Auksinės kopos“, „Auksinis kranas“, nors minima ir žemiškesnė spalva – „Geltoni apartamentai“.

Viena poilsiavietė Šventojoje pamėgusi žydrą spalvą – „Žydroji liepsna“.

Lietuvoje beveik keturios dešimtys juridinių asmenų, norėdami dar labiau atkreipti dėmesį į save, pavadinimus tiesiogine to žodžio prasme išmargino – „Marga pakaba“, „Margas vėjas“ ar „Margasis sakalas“. Tačiau Palangoje „margų“ įmonių neaptikome.

Įdomu, kad didžiausiame Lietuvos kurorte neaptinkame jokiame įmonės pavadinime ryškiausios – raudonos – spalvos.

Kaimynai kretingiškiai, regis, nemėgsta spalvų savo įmonių pavadinimuose. Aptikome tik “Žaliąją sodybą”, tą pačią “Žalią stotelę” ir Lietuvos raudonojo kryžiaus draugiją.

O gal mes kažką praleidome? Rašykite komentaruose.

 19,429 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes